Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták! Van köztetek...

Egyetemisták! Van köztetek olyan, akinek semmi elképzelése nincs arról, hogy fog eljutni az államvizsgáig és megírni a szakdolgozatát?

Figyelt kérdés
Én jelenleg ebben a tipikus utolsó előtti stádiumban tartok. Szakdoga téma megvan, de totál semmi ötletem. Egy kósza gondolatom sincs. A témavezető a konzultációt elintézte annyival hogy 1 órán keresztül darált mindenféle szakmai bullshit-et és rám bízta, hogy mit csinálok. "Azzal foglalkozzon ami igazán érdekli és legyen néhány elképzelése". Köszönöm szépen. Ráadásul a tárgyak is úgy jönnek egymást után, mint az egyre magasabb nehézségi szintű Tetris-ben a kockák. Amikor megcsináltam már egy szóró tárgyat és azt gondoltam ennél már nem lesz nehezebb, jön egy tingli-tangli büfétárgy (de legalább annyira nehéz) és mintha szándékosan szívatnának a tanárok (ilyen követelmény olyan zh). Hogy még véletlenül se reménykedjek abban, hogy tuti nem csúszok egy félévet még valamelyik tök felesleges 2-3 kredites bohóctárgy miatt. Már csak 2 államilag támogatott félévem van (a mostanival együtt) és rengeteg kérdőjel. Elképzelésem sincs, hogy fogom tudni megírni a szakdolgozatot, abszolválni, szakmai gyakszi helyet találni (na az is megér egy misét) és végül lediplomázni. Reményvesztettnek érzem magam, depressziós vagyok és legszívesebben otthagynám az egészet, hogy kitanuljak egy szakmát, amivel valami tingli-tangli munkát végezhetek annyi pénzért, amennyiből meg tudok élni (külföldről nem is beszélve). Cserébe legalább nem lenne nyomás a vállamon, felelősségem és megfelelési kényszerem.

2018. szept. 19. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, de nem azért kezdted el, hogy feladd. Én a kezdetektől csak a sötétben voltam. Az utolsó félévemben láttam először az alagút végén a fényt. Nagyon sokszor elhagyta a számat a "mindjárt abbahagyom a f..z.a az egészet", de persze egyszer sem gondoltam komolyan. Okkal mentél oda, arra gondolj a kilátástalan helyzetekben, meg arra, hogy egyszer véget ér, csak ki kell tartani. És hidd el baromi jó érzés lesz később visszagondolni arra a sok-sok szenvedésre, aminek a végét siker koronázta!
2018. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg másik diákokat, meg másik oktatókat akár másik iskolákból, hogy ők miről írnak, vagy milyen témát ajánlanak; vagy pl biztos ajánlottak valami olyan könyvet az évek során, annak nézd ki az egyik témáját, és abban a témában keresgélj még más forrásokból is, akár netről, másik könyvekből.
2018. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem arról nincs elképzelésem, hogy az államvizsgáimat - 4db 2-3 hét különbségekkel decemberig - hogy fogom sikeresen abszolválni :-)


Brutális mennyiség....ha nem lesznek jóindulatúak mindenki megbukik :-) Ember nem jegyez meg 2000 oldal tankönyvet ami kidolgozva 700-800 oldal két hét alatt 1 vizsgára! Összesen 12000 oldal a 4 államvizsga!!!!!! kidolgozva 3000 oldal!!!!! és akkor még a nehezebb államvizsgára van hogy csak 12 nap jut......


Ez a 5 éve készülsz rá dumával meg mindenki elmehet a búsba...amit az ember 4 éve tanult értelemszerűen nem tudja annyira mint ha 2 hete vizsgázott volna!


Na mindegy sokan megcsinálták valahogy én is megcsinálom :-) :-)

2018. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!