Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Búcsúzzunk, vagy ne búcsúzzunk?

Búcsúzzunk, vagy ne búcsúzzunk?

Figyelt kérdés
Vasárnap elhagyom a(z első komolyabb) munkahelyemet, és nem tudom, hogy el szeretnék-e búcsúzni a kollégáimtól. Ti minek a híve vagytok? Esetleg milyen tapasztalataitok vannak? Szerintetek jobb, ha elbúcsúzunk, vagy ha egyszerűen magunk mögött hagyjuk a múltat?

2018. okt. 12. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amondó vagyok hogy a kollégákkal való viszonyodtól függ. Ha jóban vagy velük, barátságos a hangulatod, akkor én elbúcsúznék a helyedben. Ha nem, akkor simán csöndesen felszívódnék.
2018. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En ahol eddig dolgoztam ott:


- egyik helyen nem tortent semmi extra, utolso nap elkoszontem kezet fogtam mindenkivel

- masodik helyen ahol dolgoztam ott van bucsu ebed

- harmadik helyen bucsu ebed + ajandek nekem


:D

2018. okt. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem éppen búcsúzással lehet lezárni, magunk mögött hagyni a múltat?

Én eddig minden helyemen elbúcsúztam akitől tudtam. Ahol csak pár hónapot voltam diákmunkásként, ott csak odamentem, szóltam, hogy nem leszek már, úgyhogy minden jót, sziasztok!

Ahol meg hosszabb ideig voltam, ott meg akivel jóban voltam, szinte mindenkivel, akivel tudtam, hogy már máshol nem találkozunk el is beszélgettem kicsit.

Szóval én igényelem ezt, a lelkemnek kell. Ha valaki más csak úgy lelépne, azt elég furcsának és ijesztőnek tartanám. Úgy érezném, hogy akkor vagy vele vagy a céggel valami nagyon nincs rendben. A munkahelyek egyben emberi közösségek is. Nem robotok vagyunk, hogy csak bemenjünk elvégezni a feladatot, majd 8 óra után hazamenjünk és kész...

2018. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen volt bent a viszonyod a többiekkel, mennyire volt összetartó társaság. Nálunk egy közös kajálás volt, a végére el is fáradtam, mindenkitől elköszöntem és hazamentem.

Más kérdés hogy aztán egyéb okok miatt párszor visszalátogattam :D De maga a búcsú az ennyi volt, elég is volt így bőven.

2018. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Valami búcsú csak kell. Akár csak egy utolsó elköszönés, akár egy tálca sütemény és ajándék a kollégáktól majd utána egy közös diszkó, illetve bármi a kettő között.

A magad mögött hagyás nekem inkább at jelenti, hogy utána nem tartod a kapcsolatot a volt kollégákkal. Ez is ízlés kérdése. De ennek semmi köze a búcsúhoz.

2018. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!