Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek kedvesebb?

Hogyan legyek kedvesebb?

Figyelt kérdés

Előfordul velem, hogy bunkó vagyok ok nélkül a szeretteimmel, családtagjaimmal. Pedig nem érdemlik meg. Szarul érzem magam, miután beszóltam vagy úgy viselkedtem, ahogy nem kellett volna.

Hogyan lehetek velük kedvesebb? Tanulható? Önkontroll?

L


2018. okt. 27. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, tanulható, meg önkontroll, meg ilyenek. Próbáld többször beleképzelni magad a helyükbe. Meg olyanok helyébe, akiknek egyáltalán nem jutott család... Meg olyanokéba, akiket bántalmaz a családjuk...

És próbáld utólag jóvá tenni, bocsánatot kérni, kompenzálni őket valamivel. És ha ők megbocsátanak (persze, hogy megbocsátanak), akkor te is bocsáss meg magadnak, ne rágódj rajta túl sokáig, ne meséld be magadnak, hogy "bunkó vagy" - csak tudjál róla, hogy bizonyos esetekben "bunkón viselkedtél". Nem ugyanaz. Nagyon fontos különbség. Nem azzal van baj, amilyen vagy, hanem azzal, ahogyan viselkedtél. És amikor már az egész múlt idő, akkor ne magyarázd be magadnak, hogy te "mindig bunkón viselkedsz", mert nem. Az a múltkor volt. De legközelebb majd viselkedhetsz máshogyan. És határozd is el tényleg, hogy máshogyan, normálisan, türelmesebben, elnézőbben fogsz viselkedni.

2018. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Menj önkèntesnek egy kutyamdnhelyre ès a kutyâktôl sokmindent lehet tanulni, amit kèsőbb átültethetsz az emberek körè is.
2018. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm! Eskü ezt kinyomtatom magamnak! Nem vagy pszichológus véletlen? Nagyon eltaláltad! Teljesen jól megfogalmaztad! 😊


#2 van kutyám, de jó ötlet az önkéntes munka is!

2018. okt. 27. 23:07
 4/4 anonim ***** válasza:
:)
2018. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!