Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt aki sokáig egyáltalán...

Volt aki sokáig egyáltalán nem ment külföldre, majd később bejárta a világ összes kontinensét? Szégyellnem kellene, hogy szinte sehol se voltam még?

Figyelt kérdés

Igazából kb 13-14 éves korom óta vágytam arra, hogy egyszer külföldre jussak, vagy esetleg beutazni a világot, de olyan középiskolám volt, hogy soha nem mentünk sehová, még a szomszéd megyekszékhelyekre se.


Gyerekként tankolni jártunk ki Ukrajnába, ekkor kb 7 éves voltam, akkor kaptam pár pecsétet az útlevelembe, aztán 15 évig sehol nem voltam, majd 22 évesen pár napra Bécsbe mentem, de még úgy érzem, hogy az emberek ezt is kevésnek tartják, ha bevallom, hogy még csak ott voltam.


Már arra is volt példa, hogy azt hazudtam, hogy voltam bizonyos helyeken, csak hogy ne gondoljanak ennyire gáznak.


Volt aki sokáig nem utazott el sehová, majd később bejárta a világot?


2018. okt. 30. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én ilyen vagyok, semmi gáz nincs ebben. Szegénységben nőttem fel, kamaszkorom végén kezdtem el stoppal járni Magyarországot és a határos országokat, de csak a huszas éveim közepétől lett olyan állásom, amivel kerestem annyit, hogy utazásra is futotta, addig csak álmodoztam róla és tervezgettem. Először Európát jártam be, 28 évesen jutottam ki először a tengerentúlra, de amióta megtehetem évente legalább 6-8 alkalommal elutazom valahová, sőt, volt olyan évem is, amikor minden hónapban utaztam. 32 vagyok, eddig 54 országnál járok és egyáltalán nem érzem magam elkésve, meglesz a maradék 141 is szép lassan, mielőtt megöregszem :)
2018. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Wow. 6-8 alkalommal évente? Nagyon jól tudod allokálni akkor a szabadnapjaidat :) 54 ország, akkor minden európai ország megvolt már? Mennyi időre szoktál 3-4 nap?


Mik az 55. 56. és 57. ,,célpontok''? :)

2018. okt. 30. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Figyi. 18 éves vagyok. Életemben egyszer voltam külföldön, 2008-ban, Prágában. Anyám nővére 30 éve oda ment férjhez. Jelenleg dolgozom és tanulok. És tudom, hogy egyszer, majd ha elvégzem a sulikat és úgy fogok pénzt keresni, eljutok sok helyre. Nagy álmom Buenos Aires meg Los Angeles, de nincs 1-2 millióm per útra. Mert most például lakást veszek. De az örökölt pénz erre kell. Szívesebben mennék Dubajba, de a lakhatás az első. Meg a jogsi, meg a kocsi.


Hosszú az élet, lesz neked még lehetőséged utazni! Csak türelmes légy. Minél később jutsz el valahová, annál nagyobb élmény lesz!

2018. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerencsére igen rugalmas munkahelyen dolgozom, simán megtehetem, hogy elutazom valahová és legalább pár napot onnan dolgozom "otthonról", így az alap 28 nap szabadságom mellé sokat tudok trükközni a szabikkal na és kihasználom a hosszú hétvégéket is. Vannak olyan hetek minden évben, amikor sokat túlórázom, ezeket az órákat pedig össze szoktam gyűjteni és ki szoktam venni, ahelyett, hogy kifizettetném (nálunk lehet választani). 5 nap a minimum, amit eltöltök valahol, de tengerentúlra 2-3 hétnél rövidebb időre nem éri meg elmenni, így azok mindig hosszabb utak. Európában már csak Andorrában, Luxembourgban és Lichtensteinben nem jártam, de volt olyan ország, ahová többször visszamentem. A következő 3 új úticélt pont egy út alatt valósítom meg január végén, ez Vietnám, Kambodzsa és Laos lesz, már alig várom.

Első voltam.

2018. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En is benzinturistakent jartam eloszor kulfoldon :D

Szegenyek voltunk, nagyon ritkan mentunk nyaralni mashova. Most nyaron, 24 evesen sikerult eljutni kulfoldre nyaralni, a Balatonra meg 22 evesen. Nem erzem ugy hogy bepotolhatatlan lemaradasom lenne

2018. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
# 1 Még Szomáliába vagy Dél-Szudánba is mennél? Ott életveszélyes :O
2018. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 Tudom, hogy veszélyes, mint ahogy sok másik ország is, ettől még mindenképp ellátogatok oda egyszer. A veszélyes helyekre való utazást is meg lehet körültekintően és óvatosan szervezni, ettől nem félek :)
2018. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!