Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mely országokban legmagasabb...

Mely országokban legmagasabb a zöldszeműek aránya?

Figyelt kérdés
Ismertek valami hivatalos felmérési eredményt? M.o. vajon közéjük tartozik?

2018. nov. 24. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Zöldfoki-szigeteken.
2018. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ott. Meg Izlandon. Meg a németek (osztrákok) és magyarok között.
2018. nov. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És mi ennek az oka? Izlandot és a németeket értem, mert ott alapból több a vilagos szemű, na de Magyarországon?
2018. nov. 24. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Passz, nem vagyok genetikus/biológus, de gondolom azért mert a germánok elég sokat voltak itt (lásd habsburgok, osztrák-magyar monarchia, világháború...)
2018. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a vaskori Urál-Volga környékén is gyakori volt a zöld szem ahonnan az ősi magyarok származnak. Talán ezért lehet hogy itt elég nagy a zöld szeműek aránya a környező országokhoz képest(ezt már több helyen is olvastam bár egyik sem hivatalos felmérés volt úgyhogy ezt a megállapítást nem venném készpénznek)
2018. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 A cseheknél, lengyeleknél sem voltak kevesebbet szerintem.


#5 Ezt hol olvastad? Be tudod linkelni? Köszi!

2018. nov. 24. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


,,Green eyes probably result from the interaction of multiple variants within the OCA2 and other genes. They were present in south Siberia during the Bronze Age.” (Magyarul a bronz kori dél-szibéria lehet a zöld szeműek első jelentős lelőhelye).


Az hogy Magyarországon kiemelkedően sok a zöld szemű(20%-okat szoktak írni) Quorán és hasonló angol nyelvű fórumokon láttam,de ezek megbízhatósága kétséges...

Írd csak be a keresőbe hogy Hungary has the highest percentage of green eyes és kapsz egy csomó találatod.

Egyébként sokkal logikusabb az hogy a magyarok között már régen is magas volt a zöld szem aránya,minthogy a germánok meg szlávok miatt került ide(akiktől szintén kaptunk amúgy ilyen géneket mert elég jelentős hatással voltunk egymásra kölcsönösen genetikailag is)

2018. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!