Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire vagytok toleránsak...

Ti mennyire vagytok toleránsak az olyan emberekkel akik kevés vagy zéró élettapasztalattal próbálnak kioktatni?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 1-től 10-ig tartó skálán.
2018. nov. 30. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyen mondjuk 5. Figyelembe veszem, hogy jót akar, de nem veszem komolyan a tanácsát, ha még nem volt az adott helyzetben soha. Tehát ha például a tizenéves házasságomban baj van, nem fogom olyasvalaki tanácsát komolyan venni, akinek a leghosszabb kapcsolata sem tartott egy évig, hiszen ő nem is sejtheti, hogy mi mindenen kell addig átevickélni együtt.
2018. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem veszem magamra a kioktatást. Épp a minap futottam bele, hogy olyan ismerős oltogatott és akart kioktatni, párkapcsolati ügyben, aki az én sztorimnál lényegesen nagyobb baromságokat követett el korábban és moszt meg nekem osztja az eszet.


Eleve aranyszabály, hogy véleményt nem mondunk, csak ha kérik.


Ha kérek véleményt valakitől és az nem egyezik az enyémmel, akkor maximum megköszönöm és azzal nyugtázom, hogy ez nem hozzám tartozik, hanem őhozzá, vagy akár még mondhat jót is, amit én nem vettem észre s jó hogy felhívja a figyelmemet.


Ellenben a kéretlen tanácsadást vissza szoktam utasítani, mert a kéretlen észosztás és véleményezés nagyobb bunkóság, mint hangosan fingani vagy böfögni.


Végső esetben elhatárolódom az illetőtől, de előtte egyenes, nyílt, egyértelmű kommunikációval a tudtára adom, hogy illetlen dolgot tesz és felkérem a dolog abbahagyására. Ha ez nem megy, akkor jön először a szünet az ismeretségben, ha ez sem vezet eredményre, akkor az elhatárolódás majd a végleges kapcsolatmegszakítás.

2018. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Épp a minap futottam bele, hogy olyan ismerős oltogatott és akart kioktatni, párkapcsolati ügyben, aki az én sztorimnál lényegesen nagyobb baromságokat követett el korábban és moszt meg nekem osztja az eszet."


Éppen azért jogos részéröl, mert már VAN tapasztalata, hogy mihez visz a hülyeség!

2018. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy. Semennyire. Nekem olyan ne ossza az észt aki még semmit nem élt át.
2018. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg zéró az élettapasztalata, és tudom is róla, akkor kedvesen meghallgatom, de egyik fülemen be, a másikon ki. Ha továbbra is osztja az észt, akkor finoman szólok, hogy köszi, rendes tőled, de ezzel sokra nem megyek. Ha ez sem használ, akkor kerek-perec megmondom neki, hagyjál már békén!

A lényeg: bírom, bírom, de a vége az (ha tényleg sületlenséget osztogat jótanácsként), hogy "maraggyá má' magadnak!" :)

Tízes skálán kb. 6-os a tűrőképességem.

2018. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem érdekel.

Vannak mondásaim erre:

- ,,Nem érdekel mit gondolnak rólam ások" -- RSD Tyler

- ,,Ki az akire hallgatsz?" - Kevin Trudeau

- ,,Csak olyanok véleményére adj aki ott tart ahol te akarsz legalább 5 év múlva".

2018. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kioktatást a tapasztaltaktól sem tűröm, építő jellegű tanácsa, észrevétele pedig egy tapasztalatlannak is lehet.
2018. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam alapból nincs olyan opció, hogy bárki, bármennyi tapasztalattal megpróbáljon kioktatni.

Ha valakinek a tanácsára van szükségem, akkor meg fogom kérdezni, ellenkező esetben pedig a tapasztalttól is pofátlan dolog beleszólni más dolgába.

2018. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-10 embernek a véleményére vagyok kíváncsi, van még pár értelmes, akiket meghallgatok és ha úgy van meg is fogadom, amit mondanak. A többit lesz4rom...
2018. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy vagyok vele, hogy minden vélemény érdekel, még a rossz is. Az más kérdés, hogy azt mennyire fogadom be, tehát kb. 7.
2018. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!