Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó ez, hogy emberek...

Miért jó ez, hogy emberek zenékbe és idézetekbe temetkeznek?

Figyelt kérdés

Bármerre nézek mindenki osztja megfele az általa bölcsnek gondolt idézeteket, vagy zenékből dalszövegrészleteket.


Most nem (csak) az ilyen "Regi vok oszt cshő" emberekre gondolok, hanem ezeknél sokkal értelmesebb, akár baráti körömből származó emberekre is.


Miért jó ez, hogy értelmes emberek (is) képesek neten olvasható idézetek alapján élni, vagy aszerint cselekedni? Miért jó ez, hogy azt hiszik, hogy annyi a világ, amennyit ezekből olvasnak? Miért kell például egy szakítás után kirakni különféle, egymásnak ellentmondó idézeteket a közösségi oldalakra?


Ezek az emberek nem képesek a saját útjukat járni, saját gondolatokkal?



2018. dec. 31. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs semmilyen önálló gondolatuk, ideológiájuk, még a saját énük is egy innen onnan plagizált katyvasz, amit persze az első körben felrúgnak, ha arról van szó.
2018. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ezáltal érik el, hogy saját életükben ne kelljen semmit tenni, önálló véleményt ne kelljen formálni semmiről, vagy egyfajta alapigazságokat keresnek, ezekben megtalálják.
2018. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem temetkeznek. Nem mindenki tudja magát jól kifejezni, van, amikor olvas vagy hall valamit, és arra gondol, hogy pont ezt érzi.


A gondolatok ott vannak bennük, csak nem tudják kifejezni őket.

2018. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is ki szoktam tenni egy-egy dalszövegből származó idézetet. Ennek több oka is lehet. Előfordulhat, hogy az adott számban egy olyan gondolatot fejeznek ki, ami az én fejemben is ott volt, csak nem tudtam megfelelően felszínre hozni. Ezen felül vannak olyan szövegek, amik rám inspirálóan hatnak. Ez nem azt jelenti, hogy ennek rendelem alá az életemet, és eszerint élek, hanem sokkal inkább azt, hogy egy olyan üzenetet fogalmaz meg, ami fontos számomra. Egyébként meg, ha az ismerőseidnek így jó, hadd csinálják. Az ő dolguk, az ő életük.
2018. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Èrtem a kèrdèsed tartalmi rèszèt, de ez óösszetett dolog.

1, Lehet, hogy így akar másnak erőt adni, ha már neki nem sikerült valami. Ezzel lehetsèges, hogy magánál is be fog indítani valamint, csak ehhez neki idő kell;

2, Az èlet nehèz, mindenki keresi az útját, a helyèt a világban;

3, Vègre kezdenek sokan rájönni (remèlhetőleg valójában), hogy ezzel a "Ha döglik a lovam, akkor a szomszèdè is..." mentalitással nem èrünk el semmit, ès így jelzik, hogy változtatni szeretnènek valamin.

4, Valamilyen motivációja kell az embernek lennie.

2018. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:

#1/

Tudod, ha valaki előkap bármikor egy latin idézetet -ami ráadásul pont megfelelő az adott szituációra- akkor az nem biztos, hogy azért teszi, mert "nincs önálló gondolata", hanem azért, mert ilyen iskolában nevelkedett.


Nem olyan nagy szégyen a klasszikus műveltség. ;)

2018. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó az, ha te ki tudod mindig fejezni magad. Engem pl anyum halálán egy csomó dal meg idézet átsegített. The Cure: Where the Birds Always Sing vagy Wicked OST: For Good.


Én ennyire jól nem tudom megfogalmazni, amit érzek, de mikor hallottam, a lelkembe markolt.

2018. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazából a 3as, 4es és a 7es tökéletesen leírták a választ a kérdésedre. Csak annyit tennék hozzá, kérdező, ha elolvasod ezeket, rá kell jöjj, hogy valójában a kérdésed maga egy meggondolatlan általánosítgatás. Kb minden általad értelmesnek gondolt, valaha idézetet, vagy dalszövegrészletet megosztó embert lehúztál a legbutább "tinip...ák" szintjére...ennek olyan önigazolás/önérzetboost szaga van...
2019. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem azokra gondoltam, akik nagyon-nagyon ritkán 1-et megosztanak, hanem azokra, akikkel tele van az üzenőfalam facebookon, és azokra, akik miatt "mások által kedvelt képek" szekció instagramon telis tele csak ilyen idézetekkel.
2019. jan. 1. 14:48
 10/12 anonim ***** válasza:
"Ezt érezni kell..." - Radics Peti facebook idióták c. sorozat
2019. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!