Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hová fajulhat a mai modern...

Hová fajulhat a mai modern tiniszöveg? Lassan angolul fogunk beszélni itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 09:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
Inkább azzal van a baj, aki magyarul se tud rendesen beszélni, írni. A nyelvtani szabályokat teljesen mellőzik, de az csak egy dolog, van hogy a kutya helyett képes leírni, hogy kugya meg hasonlók. Ez sokkal jobban elkeserít, mint pár angol szó.
2019. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerencsére én megtanultam magyarul,és egy közepes szinten tudok angolul is. Ha szükséges,akkor tudok írni három oldalas,igényes fogalmazást egy adott témáról néhány helyesírási hibával és néhány nyelvtani helytelenséggel. De összességében olvasva,nem mondanád azt az írásomra,hogy "Úristen,de gáz,minek jártál iskolába?"

Nyilván,az utca emberével meg a boltos nénivel nem angolul kommunikálok,de barátaim körében én is gyakran használok angol kifejezéseket. Nem hinném,hogy ettől lennék elfajult tini,és szerintem a nyáron az angol turisták is inkább hálásak voltak,amikor útba igazítottam őket.

Mellesleg nagyon sok érdekes infót olvasok angolul,értelmezem a zeneszövegeket stb.,stb. Ezek után nem tudom magam rosszul érezni,ha néha köszi helyett azt mondom,hogy thanks.

2019. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Kamasz (a tini a teenager-ből átjött angol eredetű szó), és nagyon szeretek angolul beszélni. Szeretem ezt a nyelvet, és szinte csak ezen hallgatok zenét és olvasok könyvet, és igen, bele szoktam szőni angol szavakat a magyar beszélgetéseimbe. Ám az irodalom a kedvenc tantárgyam, így például rengeteg esszét írok, ezekben választékosan, szépen fogalmazok.

Amíg valaki el tudja választani a kettőt, nem látok vele problémát. Amire te gondolsz, az pedig nincs (még) így. Ezek az angol szavak, amiket te bizonyára hallhatsz sokszor nagyon helytelenül vannak használva, és a 'kimondójuk' at hiszi, hogy ettől okosabbnak tűnik. Például ott van a SWAG. Mozaik szó, jelentése Secretly We Are Gay, vagyis titokban mi melegek vagyunk. Vicces látni, hogy valaki nagyzolásból odaírja a képe alá, holott biztosan nem tudja, hogy mit jelent.

2019. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%
Chill dude, nem fog megtörténni amitől félsz. Posszibilitás, hogy a te szubjektív impressziód azt támasztja alá, amitől félsz, de a realitás az, hogy irracionálisak az ilyen gondolatok, mert a magyar populáció majoritása belföldön az anyanyelvét preferálja. Ciao!
2019. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ezek csak jövevényszavak.
2019. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15, Migráncsok? :D

Már rettegek is tőlük, jó hogy szóltatok, thanks.

2019. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!