Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetem szempontjából Eger...

Egyetem szempontjából Eger vagy Miskolc a jobb választás?

Figyelt kérdés

Anglisztika szakról lenne szó és kollégiumos lennék.


Az egyetlen érvem jelenleg Miskolc mellett van, hogy oda egy fokkal egyszerűbb a közlekedés (nem kell átszállni).

Voltam Egerben nyíltnapon, de fogalmam sincs, hogy mit kellett volna éreznem/figyelnem, nem nagyon tudom, hogy miben lenne más a miskolci suli.


Anya például azért van Miskolc ellen, mert az gettó, illetve mindenki csak azt mondogatja, hogy Eger mennyivel szebb város meg biztonságosabb. A ponthatár mindkét helyen korrekt, tehát az nem döntő érv.


2019. jan. 26. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gettó Miskolc. Én itt élek, vannak ronda helyek meg cigányok persze, de hol nincsennek?
2019. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mindneképp Miskolc. Az egri egyetem egy vicc, nincs egyetemi szinten, valamint az elhelyezkedése sem a legelőnyösebb.
2019. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy szerintem, mindkettőtől fényévekkel jobb Debrecen.
2019. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát miskolcon van wifi a buszon szóval :DDDD
2019. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miskolc (vagy inkább azok a helyek amikre te valószűleg ellátogatnál egyetemi éveid alatt) ugyan olyan biztonságos mint az összes többi magyar nagyváros. Nyilván ha besétálsz a cigánysor közepére és beszólsz a testvéreknek akkor nem, de bízom benne hogy értelmes vagy.
2019. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miskolci vagyok, nem hinnem, hogy orszagos atlag szerint annyira getto lenne. De en sem erzem magam annyira jol itt
2019. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szar helyek Miskolcon, de az Egyetemváros pont nem az. Amúgy szerintem az egyik legszebb campus Magyarországon.

A képzésről nem tudok nyilatkozni, én gépész karon voltam Miskolcon.

2019. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindkét várost ismerem és szeretem, bár az egyetemeiket nem (az egrire jártam, de az 20 éve volt, nem tudom, milyen most). Anyukádnak nem a bulvárhírekből kellene tájékozódnia... Egernek a történelmi belvárosa nagyon szép, viszont nem túl nagy; sokan úgy képzelik, annyiból áll az egész város, de nagy része Egernek is lakótelep meg hasonlók. A váron meg a belvároson kívül még a Szépasszonyvölgy az, ahol érdemes kószálni, ennyi.

Miskolc annyival több lehetőséget nyújt, amennyivel nagyobb város. Ez az egységes történelmi belváros, ami Egerben van, sajnos nincs meg, de rengeteg helyen lehet lógni a haverokkal, Lillafüreden, Tapolcán, a Kis-Avas borozóiban, illetve az utóbbi időben elég sok színvonalas belvárosi kiülőhely is van.

Összességében a képzési színvonal mellett azt kell még figyelembe venned, hogy milyen környezetben lévő egyetemet szeretnél. Egerben az egyetem szerves része a városnak, kinézel és az utca forgalmát látod, kilépve a belvárosban találod magad; ellenben ha különböző épületekben vannak előadásaid, akkor úgy szervezd, hogy átérj, mert ezek a város különböző pontjain vannak. A kolesz is lehet messze, amelyiket én ismerem, az a város szélén volt eléggé. Miskolcon ezzel szemben egy külön városrész az Egyetemváros, egy hatalmas park közepén, talán az ország egyetlen rendes campusa, ahol nem ezerfelé vannak szétszórva a városban az épületek, hanem minden egy helyen. Innen be kell menni a városba, ha pezsgésre vágysz, de van buszjárata. A kollégiumból az Unihotel elég színvonalas, a másik elmegy (csoportoknak béreltem ott szállást nyáron, onnan tudom).

Ha úgyis koleszos leszel, nem bejárós, akkor a közlekedést ne vedd annyira figyelembe.

Most hol laksz amúgy?

2019. jan. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4 hát a wifi a buszon, az egy komoly érv Miskolc mellett xD Eger belvárosa meg akkora, hogy buszozni sem kell, ha a suli közelében laksz, bár mondjuk a Sas koliból tényleg muszáj...
2019. jan. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!