Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek rám kissé furán...

Miért néznek rám kissé furán ha kiderül, hogy nem iszok? 21/F

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, ez pedig a legtöbbször együtt jár a barátokkal, bulizással, iszogatással. Többször kerültem már olyan helyzetbe, hogy megkérdezték, hogy miért nem járok bulizni, aztán ha elmondtam és hozzátettem, hogy különben nem alkoholizálok akkor furcsán néztek.

Ennek az az oka, hogy egyszerűen nem szeretek addig inni míg részeg leszek, sőt még egy sört is egy évben egyszer-kétszer ha megkívánok, azt is nyáron valami finom étel után. Meg úgy en bloc nem érzem magam jól ha ittas vagyok, arról nem is beszélve, hogy ha tükörbe nézek mintha teljesen más lennék, az arcom, szemem minden, magamra sem ismerek.

Van aki minden héten bulizik, sokat iszik, szerintem nem túl egészséges, inkább sportolok.



2019. jan. 26. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Van aki minden héten bulizik, sokat iszik, szerintem nem túl egészséges, inkább sportolok."


Ez tetszett. :D Nagyon jól teszed. Amég ők rombolják magukat, addig te építed.


Persze bizonyos keretek között teljesen helyénvaló az ivás. Ahogyan az is, ha van, aki viszont szinte egyáltalán nem szokott inni. Közegtől függ igazából. Van, ahonnan - mint jelen esetben - akkor néznek ki, ha nem iszol, van, ahonnan meg azért, hogyha igen. És ez sok más tulajdonságra is érvényes más és más közegekben. Szóval ne akarj olyan lenni, mint a többiek, mert lesz, ahol az sem jó. Ha furán néznek, furán néznek, de ennyiben ki is merül a dolog. Nem érdemes túl nagy jelentősséget fűzni hozzá.

2019. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de engem is mindenki hülyének néz emiatt a környezetemben.

Én 20 éves lány vagyok és még ünnepekkor se iszok egy kortyot sem, mert nemes egyszerűséggel gyűlölöm az alkohol ízét. Még a likőröket meg ilyeneket se bírom meginni, amire mások azt mondják, hogy "jaj, nem is érződik, hogy alkohol lenne benne", mert én akkor is érzem..És még a saját szüleimtől is állandóan megkapom, hogy milyen dedós vagyok, amiért ünnepekkor is rostos lével vagy szőlőlével koccintok és mikor leszek végre "normális"..

Egyébként amikor a nyelvvizsgámra készültem, beszélgettem külföldiekkel és velük is előjött ez az ivás téma és amikor mondtam, hogy egyáltalán nem iszok, mert nem szeretem az alkoholos italok ízét, meg se lepődtek. Ezek szerint csak a magyarok meg a szlávok közt van ennyi szűk látókörű idióta, akik még 50+ évesen is azon a szinten vannak, hogy menő s3ggrészegre inni magunkat és aki nem alkoholizál, az egy infantilis elmebeteg.

2019. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt szokták(???) meg, hogy a fiatalok csak inni tudnak.
2019. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol témában fittyet kell hányni mások véleményére. Cselekedj úgy, ahogyan Neked jó és cseppet se hagyd magad befolyásolni!!! Derék ember vagy!
2019. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Én az ilyen kérdéseknél mindig azt érzem, hogy csak buksisimit vár el a kérdező. Legjobb barátom sem iszik, egyáltalán. Soha nem néztek eddig rá furcsán. Mondjuk mi nem is járunk piatukmálós társaságba.
2019. jan. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy annyira idős már, hogy önmagad is meg tudd ezt válaszolni.

Szociális hálót alakít ki az egyetemen az bulizás pl, illetve sajnos itthon elég népszerű kultúrának örvend az alkoholizálás, így egyáltalán nem meglepő, hogy az egyetemisták nagyobb része hódol ennek. Ha nem követed a "normákat" természetesen furán néznek rád.

De mint mondtam, ezt te is meg tudtad volna válaszolni magadnak. Ha zavar ez, akkor oldd meg a problémát.

Képzeld én is rettentő ritkán bulizok, de egyáltalán nem néznek rám furán, de nem is érdekelne túlságosan ha mégis úgy alakulna.

2019. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gimiben elég sokat ittam, meg is lett az eredménye. Nem, sosem rúgtam be keményen, de nagyon megcsúnyult abőröm, a fogaim (dohányzom is hébe-hóba) és hát az alkoholos italokban nagyon sok a kalória...Szóval én a hiúságom miatt álltam le az ivászattal. Nekem az alaptermészetem olyan, mint egy karótnyelt/beszívott, így bizony nem árt néha egy kis "löket", de tényleg nem szoktam már nagyon inni és teljesen megértelek.
2019. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Mert 3vzi vagy,egyértelmű.De remélem testépítéssel foglalkozol keményen,mert azt ugye tudod,hogy a vékonyabb férfiak mint 3vzik.És remélem van barátnőd,mert különben tuti,hogy 3vzi vagy.Egyébként az egyetemisták mind 3vzik,nem tudják mi az,hogy munka.

Hahaha...

Tojd le a véleményüket és kész.

2019. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!