Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Miért lehet az, hogy ha valakinek szeretném elmondani, hogy mit érzek iránta, azt nem tudom elérzékenyülés nélkül megtenni? Múltkor beszéltünk egy kolléganőmmel, és a témához kapcsolódóan mellékesen megjegyeztem, hogy kedvelem, és bekönnyesedett a szemem és remegett kicsit a hangom. Ez így van akkor is, ha valakitől bocsánatot kérek, vagy ha ki akarom fejezni, hogy fontos nekem az illető. Nő vagyok, és alapvetően kedves, de határozott, nem nyílok meg könnyen. Tudok ezen valahogyan változtatni?

2019. jan. 27. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ezen változtatni? Szerintem kifejezetten jó dolog, ha őszinte, szívből jövő megnyilvánulásaid vannak. Esetleg arra fektess hangsúlyt, hogy kiegyensúlyozottabb legyél, de szerintem ezzel semmi baj nincsen, sőt... :)
2019. jan. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1. Azért szeretnék változtatni ezen, mert kényelmetlenek ezek a helyzetek, gyengének érzem magam ezekben a percekben, ezért inkább kerülöm is. Épp ezért sokszor nem mondom ki azokat a dolgokat, amiket viszont belül érzek, és mondjuk helye lenne. De ez nem jó, mert így a másik nem tudja, vagy félreért.
2019. jan. 27. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan kevés őszinte ember van már. Benned megvan ez a kincs, miért akarod elb..szni? - Már bocsánat...


Szóval a te mentalitásod szerint az a gyenge, aki felvállalja az érzelmeit és kiáll mellettük, bárki jelenlétében őszinte mer lenni; illetve azt tartod erősnek, aki "bújkál", hazudik, és nem mer kiállni az érzései mellett... Érdekes... Bár sokan vélekednek hasonlóan. Tévesen.



Pontosan ahhoz kell az erő, hogy vállalni merd azt, hogy te mész a "jó úton", és őszinte mersz lenni közegtől és személytől függetlenül. Szerintem hatalmas nagy kincs, hogy te ilyen őszinte és érzelmes vagy. Ez az ismeretségi körödben is becsületre méltó, ettől értelmes ember szemében egyáltalán nem leszel kevesebb, hanem kifejezetten több. Te egy egyenes ember vagy, aki kimutatja az érzéseit. Ez jó dolog. És mások szemében is szimpátiát / tiszteletet fog kivívni. Ne változz meg, kérlek! :)

2019. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!