Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értelmezni a kép szövegét?

Értelmezni a kép szövegét?

Figyelt kérdés

Miről szól, kikről/kiről szól? Szerelemről, vagy barátságról, esetleg társadalmi élet? Nagyon fontos, segítsetek.



[link]



2019. febr. 11. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy karatés szöveg.

A karatéban a fekete öv a legmagasabb fok, és ahhoz, hogy elérd, sokat kell küzdened, ahogy szöveg többi része bővebben leírja.

Nem tudom, erre hogy nem lehetett rájönni.

2019. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam vagy nem írtam, értem én. De mire utal? Szerelem? Vagy mire? Ne légy már érthetetlen. Ment a piros 🤨🤨
2019. febr. 11. 07:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyértelmű. Meg kell küzdeni a fekete övért.


"Azt jelenti sosem adtad fel" --> nem hagytad abba

"fájdalmat leküzdve dolgoztál" --> mivel küzdősport, szoktak jönni-menni a rúgások és ütések, de ennek ellenére se hagytad abba

"túltetted magad a csalódásokon" --> akkor se hagytad abba, amikor elsőre nem sikerült egy öv megszerzése

"szembenéztél a félelmeiddel" --> a harc puszta tényével

"és eleget tanultál ahhoz, hogy rájöjj, milyen keevset tudsz valójában" --> aki valójában tanulja a karatét, az a japán szemléletből is tanul, ami nagyban elüt a miénktől.


Arra utal, hogy nehéz megszerezni a fekete övet, semmi köze a szerelemhez vagy a társadalomhoz.

2019. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván értelmezhető a karatesport keretein túlmenően is. Mindenre igaz, hogy a jó dolgokért harcolni kell és ha azt hisszük, hogy elértük és nem veszíthetjük el, akkor önteltségünk válik a csapdánkká.
2019. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szokásos semmit mondó motivációs idézet
2019. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked ezen nem kell szerintem aggódni, neked sötét öved van :D
2019. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy a sok semmitmondó "facebookonoszdmegmertezmilyenbölcséselgondolkodtatóésjobblesztőleanapod"-féle marhaság, amit én automatikusan tiltani szoktam. Gyerünk, nyomhatod rám is a pirosat, de attól nekem biztos nem lesz rosszabb. ;-)
2019. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, így már érthető.
2019. febr. 11. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez minden kompetenciára érvényes, a karate csak példa szerepet tölt be. A lényeg pedig az utolsó sor. Minél jobban értesz valamihez, annál több olyan aspektusát ismered meg a témának, ami nem világos. A kvantumfizika is jól szemlélteti az analógiát, minél többet tanulsz róla, annál több lesz a felmerülő kérdés.

Így posztként kinyilatkoztatva szerény alázatosságot próbál hirdetni amellett, hogy büszke magára. "Sok megpróbáltatás van az elért célom mögött, de nem akarok kérkedni", kb erre fordítható. Önmaga az alany, saját magára vonatkoztatja, nem másra, róla szól. Egy egyszerű egósimogatás. Talán sikerült egy röpdogája, vagy elsőre beletalált a kukába 2 méterről, vagy csak egyszerűen sikeresnek igyekszik beállítani magát az ismerősei előtt. Vagy mégegyszerűbben csak felcsillant a szeme a mély bölcsességen amit talált chipszet zabálva az ágyában és kitette, mert a macskát megetetni még ráér.

2019. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én úgyértettem, kire gondolhatot? Például ez a szöveg szólhat érzelmekről, szerelemről (légy erős) stb.
2019. febr. 11. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!