Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A következőről szeretném...

A következőről szeretném kikérni a véleményeteket. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdés kapcsán, hogy mit tennétek abban a helyzetben, ha egy olyan osztály-, és/vagy iskolatársatok - értek ezalatt elsősorban gimnáziumi közeget - lenne öngyilkos, akit nyomorékoznak/cikiznek vagy "csak" épp tudomást sem vesznek róla.

Egy válaszoló azt írta, hogy egy munkahelyen volt olyan kollégája, aki korábban ilyen közösségben és események közepette volt osztálytárs, és a társak szinte mindegyike úgy élte meg a srác halálát, hogy nem tragédia, és a temetés alatt legalább elmaradnak a tanórák, nem kell felelni, sem dolgozatot írni.

Én - és gondolom ezzel nem vagyok egyedül - levegőt alig kaptam, hogy ilyen tényleg létezhet.

Mondjuk ki: érzelmi nullaság és cinizmus kamasz, gimnazista, azaz elvileg értelmes fiataloktól.

Akkor milyen lehet ugyanez egy szakmunkásképzőben (jó, tudom, hivatalosan már nem úgy hívják őket, de akkor is)?

Ennyire is elfajulhat a magyar társadalom? Vagy ez csak egy önkényesen kiragadott negatív példa lenne, és nem általános? Mit gondoltok, lehet ez egy tünet, hogy valami nagyon nem jól van? Szerintetek mi lehetne a megoldás a helyzet jobbítására?


2019. febr. 16. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Menjen mindenki haza és igyon k-rvasok bort
2019. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Üdv Magyarországon! Ezért utálom az embereket, mert a 90% patkány... Előbb mentem meg egy állat életét, mint egy emberét.
2019. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az általános. Az emberek nagy részében nincs egy fikarcnyi empátia sem. Sőt, azt mondanám, sokkal nagyobb a pszichopaták, szociopaták aránya a társadalomban, mint azt a szakirodalmak állítják.
2019. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Minden generáció egyre gázabb lesz. Múlt héten tizenegynehány éves fiúk egy ház udvaráról kaviccsal dobálták az autókat. Meg engem, a babakocsit toló anyukát... :-(
2019. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak , mert egyik gimnazista, másik szakközépes , az már azt is jelenti, hogy az ember érzelmi intelligenciája más? Egyik gonoszabb kéne legyen, mint a másik, csak mert nem ugyanazt a tanítási intézményt választotta? Kicsit sem lenéző és logikátlan. Viszont, annyi erőszak megy a tévében, médiában, mindenhol, hogy az ingerküszöb igen magas. A másik meg, hogy nem szeretjük, nem ragaszkodunk idegenekhez. Miért is tennénk?
2019. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: természetesen nem feltétlen gondolom, hogy csak azért fejletlenebb valakinek az érzelmi intelligenciája, mert szakmunkás, de a nagy számok törvényét is meg lehet ám nézni. Tisztelet a kivételeknek.

Ja, hogy nem szeretjük, és nem ragaszkodunk idegenekhez? Kicsit sem lenéző és logikátlan :D Már meg ne haragudj...

2019. febr. 16. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem mindenhol van így. A mi sulinkban idén halt meg egy lány szívműtét közben, és volt róla külön megemlékezés, ami közben/után elég sokan sírtak, és a hangulat rendkívül nyomott volt. Az osztálytársai a halála utáni napon a tanítási órák alatt vévig némák voltak.
2019. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy érzelmileg nagyon sok ember egy nagy nulla. Én is ismertem elég sok olyan embert, akitől felfordult a gyomrom. Sok ilyen van, nyilván nem mindenki ilyen, de bennem már elég régóta érlelődik egy olyan kép a magyar társadalomról, ami nem sok okot ad arra, hogy hosszútávon tervezzek ittmaradni ebben az országban.
2019. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradjanak otthon
2021. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!