Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettek érzékenyebb...

Miért lettek érzékenyebb felnőttek pl a kilencvenes évek gyermekeinek nagy része - illetve mi van a mai gyerekekkel (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl a hatvanas évek gyermekeivel szigorúbbak voltak, pofont, körmöst kaptak az iskolában, amit volt, hogy titkoltak, máskülönben az édesapjuk adta volna a másikat... vagy akik a II VH-ban elvesztették az édesapjukat... vagy akik 56-ban voltak gyerekek... stb.; és ők se fiatal felnőttként se felnőttként nem gondolták szörnyűnek a gyerekkorukat; viszont, a kilencvenes évek gyermekeinek nagy része panaszkodik a gyerekkorára és a múltjuk miatt kialakult pszichés betegségektől szenved (pedig akkor már nem volt ekkora szigor - én kilencvenben születtem és az osztályból senki sem kapott körmöst - az otthoni atyai pofon volt az egyetlen fizikai büntetés).


Miért van ez a különbség?


Illetve, a mai kiskamaszok nagy része miért keserűbb mint pl az évtizedekkel ezelőtti kamaszok? Úgy látom, kényelmesebben nőnek fel (mármint nincs az a vasszigor se szülők, se tanárok részéről, a tanulmányaikhoz ott van az Internet, stb) de szomorúbbak mint pl az, aki 1950-ben volt 16.


Miért van ez a különbség?


Nem szidalmazásnak szántam, csak érdekel, hogy mi az alapja a különbségnek.


Kérlek titeket oktalanul ne nyomjatok a piros kézre!


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 21. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

A nyugati nézetek miatt!

Egyenlő jogokat xy-nak!Egyedüli anyák igen is erősek!stb Engem az apám sosem vert, azt anyám bepótolta, de nem lettem az a macsó na akkor verjünk szét mindenkit!Én sose szerettem verekedni, ha meg is vertem valakit akkor is inkább felsegítettem meg bocsánatot kértem!A régi világba ha egy felnőtt bement volna a rendőrségre valami hülye indokkal kiröhögték!Ma meg kb úgy feljelenthetnek mint a szar!meg most a szülők azonnal ott vannak!Nekem nem igen rohant be az apám a suliba ha megvertek/megvertem valakit!Ez a demokrácia miatt van!

2019. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2019. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
"Nekem nem igen rohant be az apám a suliba ha megvertek/megvertem valakit!" - igen, nálunk is hasonló volt; egyetlen egyszer jött be egy apuka - amikor egy fiú eltörte a gyereke ujját. De akkor sem botrányt csinált, hanem a fiút félre hívta és csendesen beszélt vele pár percet.
2019. febr. 21. 18:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Sokan panaszkodnak a környezetedben?
2019. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem akkor éltél, nem tudhatod, hogy egy vh-s túlélőnek milyen lelki világa volt azok után. Hiába kérdezel 1-2 embert, a nagy átlag véleményét nem tudod meg. Szerintem ugyan olyan sérültek voltak, mint a maiak, csak akkor nem volt róla divat beszélni. Szvsz nem hiszem, hogy a tanár körmösétől lettek lelkileg sérültek, de egy oroszok altal megerőszakolt női csládtag, vagy egy felakasztott apa a csilláron ugyan olyan traumatikus. Az, hogy az általad megkérdezettek azt mondták, hogy jó gyerekkoruk volt, az azt jeleni, hogy elkerülte őket a háború igazi szele.


Az atyai pofonra meg annyit, mivel a csapból is az folyik, hogy nem verekszünk (megjegyzem helyesen teszi a csap), a gyerekek abban szocializálódnak, hogy ha apa megver, az nem normális. Azt látja, hogy a többi gyereket se verik, apa vidáman megy haza a gyerekével, míg az övé már a küszöbön valami káromkodással fogadja és lek#rvázza/hülyézi vagy életveszélyesen megfenyegeti.


Ahhoz nem fűzök kommentet, ha valaki azért rinyál, mert nem azt kapta karácsonyra, amit szeretne....

2019. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem azért mert lelkileg gyengébbek, pont ezért mert nem éltek át annyi szörnyű dolgot. A régi korok gyerekeinek nem hiszem, hogy volt idejük vagy lehetőségük nagyon filòzni, próbálták túlélni a hétköznapokat. A másik ok pedig a liberális nevelés. Ma egy gyerek a család központja, úgy tetszik kiskirálya. Jogaik vannak, kötelességeik már kevésbé és óvják őket minden csalódástòl, már attól is, hogy egy jót essenek a mászókáròl. Épp ezért, amikor kinyílik a világ előttük és jön az első pofára esés, nem tudják kezelni. Jó példa erre egy rokonom, aki 15 évesen öngyilkos lett, mert szerelmi bánata volt. Nem tudta feldolgozni, hogy valami nem lehet az övé amit kiejt a száján.


Amúgy én 92-es vagyok, és még bőven kaptam körmöst. :D Meg mogyorófavesszővel is. 27/N

2019. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Akkor beszélgess egy kicsit a nagyszüleiddel (vagy idős emberrel).

Kérdezd meg hányan mentek az erdőbe felakasztani magukat. Hány hullát találtak a kukoricásban. Hányan voltak alkoholisták. Hányan verték meg otthon a családjukat stressz levezetéseként. Mert ugye "Az asszony verve jó."

Akkor senkit nem érdekelt az emberek lelki világa. Nem volt internet panaszkodni. Nem volt tv, hogy a híradóban ezekről tudjanak.

2019. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

"Miért van ez a különbség?"


Nincs különbség, csak ahogy már más is mondta ezt HISZED! Húsz év múlva majd a mai kamaszok lesznek a példakép.


Az is durva, aki azt írja, hogy ma mindent megkapnak és aztán 15 évesen szerelmi bánatban öngyilkos lesz és ez a mai kor miatt van, tőled is kérdem, szerinted régebben 15 éves kamaszok nem lettek öngyilkosok Nem egy frászt nem lettek.

2019. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Ó, dehogynem volt traumájuk a régieknek.


Dédmamám minden éjszaka visszaálmodta, ahogy jönnek a ruszkik.


Ő '45-ben volt 15 éves, csak azért nem erőszakolták meg, mert valahová elrejtették...

2019. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon emberöltők óta rengeteg az öngyilkos és virágzik az alkoholizmus. Rohadtul nem érzékenyebb most sem senki, csak régen nem volt tele az internet azzal, ha valaki felakasztotta magát a padláson, vagy leszúrta a részeg férjét álmában...
2019. febr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!