Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak kamuangolul tudok?

Csak kamuangolul tudok?

Figyelt kérdés

Nagyon jó érzékem van az akcentusokhoz. Tudok úgy beszélni szavakat, mondatokat angolul amiket a tvben, zenékben hallok, mintha folyékonyan tudnék angolul. Egy nem jól beszélőt simán bepalizok. Valójában meg kb nem is tudom mit mondok, csak nagyjából sejtem.

Sajnos jól lebuktam ma, mert egy ismerősöm aki nem beszél angolul, az amerikai rokonának az én számomat adta meg tudtom nélkül. Egyszercsak megcsörrent a telefon és angolul beszélt egy figura, a nevemet ismételgette meg az ismerősömét és a sajátját, mást nem is értettem. Úgy csináltam mintha rossz lenne a vonal és kinyomtam. Utána meg kikapcsoltam gyorsan a telefonomat.

Diszlexiás vagyok és tanulási gondjaim is vannak/voltak, ezt is 2 óra alatt ellenőrzéssel írtam meg így. Sajnos a nyelvtanulás nem megy, már próbáltam, de nagyon szégyellem hogy huszonévesként nem tudok nyelveket. Ezért csinálok úgy kevésbé művelt emberek előtt mint aki tud, előttük nem buktam le eddig. Tudom hogy full szánalom vagyok, de kicsit jó érzés olyankor hogy eljátszom mintha tudnék! Kicsit úgy érzem magam mintha tényleg ..... beleélem magam.



2019. ápr. 4. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
A diszlexia nem az írást nehezíti, hanem olvasásnál jelentkezik...
2019. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam. Amiatt tanulási nehézségeim voltak, vannak így rosszul is írok!
2019. ápr. 4. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Figy, nem tudok ehhez a témához mit hozzátenni, de egyvalamit el KELL mondanom!

Hogy tisztellek azért, amiért rááldoztál 2 órát az életedből, hogy egy normális színvonalú és helyesírásilag rendben lévő kérdést összehozz diszesként. Példaértékű vagy. Mert sokan le se xarnák az írásképest, aztán ha valaki szóvá tenné, hogy gáz, akkor a disz mögé bújna. De te nem. Te tettél érte, hogy jó legyen, amit leírsz.

Úgyhogy örülök neked. :) Tényleg. <3

2019. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de most itt akkor tulajdonképpen mi is a kérdés?
2019. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3: köszönöm!

4: hogy mennyire beteg ez? Van ilyen ember még? Mennyire hozom magam ciki helyzetbe? Kár álmodnom nyelvtanulásról ha egyszerüen nem megy?

2019. ápr. 4. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi gáz. Azok is élhetnek teljes életet, akik nem beszélnek nyelveket, telefonálni meg sokszor azok is utálnak idegen nyelven, akik jól beszélik.
2019. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez volt a napom fénypontja, amikor ezt elolvastam!:D

Mennyire mókás vagy!


Hát figyelj, az angol nekem is nehéz... Kurv @ nehéz.. Még mindig tanulom, pedig Angliában élek. Ha nagyon akarod és valóban szorongást kelt benned, hogy nem tudsz, akkor szerintem ne hagyományos módon "tanuld". Írtad, hogy jó nyelv érzéked van, nézz filmeket angolul magyar felirattal, hallgass angolul hangos könyvet. Egy alapszintre biztos feltudnád húzni.

2019. ápr. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem annyira nem vicces. A nyelvtan nem megy, szavakat meg tudnék tanulni szerintem. De helyesírni biztos nem tudnék, max így gépen ellenőrzővel mert még magyarul se megy.
2019. ápr. 9. 09:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!