Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy szemüve...

Hogy fogadjam el, hogy szemüveges vagyok? Nem az bánt, hogy hogyan nézek ki benne, hanem, hogy sosem láthatom olyan tisztán a világot, mint mások. (Karc, por stb)

Figyelt kérdés

Egyenlőre minden hónapban nincs pénzem kontaktlencsére,mivel nekem drágább,mint az átlag.

De nem bírom elfogadni,hogy ha ránézek a fényre,akkor látszik rajta a kib*szott por és ha letörlöm (amit szintén utálok),akkor meg karcos lesz a lencse...

Főleg munkahelyen.

4 éve szemüveges vagyok már,de ha meg nem hordom,csak oda ahova szükséges,mint pl. A vezetés,írás,stb,akkor pedig nem látok és romlik a szemem is.


2019. ápr. 8. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen kis tasakos tisztítókat használtam, attól valamivel jobb volt, nem volt annyira foltos az üveg. Most már nem hordom a szemüveget, de nelkem azzal volt sok gondom, hogy maszatolódott, főleg nyáron.
2019. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én spéci kontaktlencsét használok, ami 35 euro 3 hónapra, ezért cserébe 30 napig folyamatosan a szemén lehet. Nem hinnem, hogy ez olyan egetrengeto összeg.
2019. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
26%
Áruljátok már el nekem, mi a fenétől lesz maszatos annyira az a szemüveg? A száránál fogva veszem fel, teszem le. Nem nyomom fel a hajamra. Frankó tasakos, alkoholos törlőkendőket lehet kapni.
2019. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
tudom, nem kevés pénz, de érdemes lenne megműttetned a szemedet, ha ennyire zavar. barátnőmnek a sasszemklinikán műtötték mindkét szemét, nagyon meg volt elégedve velük, és azóta tökéletes is a szeme! :)
2019. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Pedig azt hittem, hogy egy bizonyos idő után az emberek kinövik gyerekes éretlen viselkedésüket.

Úgy hisztizel, mint egy 10 éves, komolyan. És te vagy felnőtt? :O Kétlem.

A mai világban természetes a szemüveg, mivel az emberek 80%-a számítógép előtt dolgozik, ami rongálja a szemet.

A szemüvegen keresztül is ugyanazt a valóságot látod, mint nélküle.

Vannak olyan törlőkendők, amiktől nem lesz karcos. Igaz, én sima papírzsepivel törlöm, mégse karcos.

2019. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Áruljátok már el nekem, mi a fenétől lesz maszatos annyira az a szemüveg? "


Pl. mert poros helyen vagy nap közben, vagy - ahogy nekem - a fözéskor kicsapódik rá a zsíros göz, stb

2019. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Engem is bosszantott sokáig (ráadásul tiniként lettem szemüveges és sajnos még abban az időben ez gúny tárgya volt a suliban) de túl kell lépni rajta. Nekem a kontaktlencse sokat segített az elfogadásban. Igazából a mai napig képes vagyok rácsodálkozni, hogy amikor én beteszem a lencsét akkor vízalatti világból lesz minden full HD, mások meg alapból így látnak...ez van, bosszankodni kár rajta.
2019. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is regen zavart ez de rájöttem hogy divathoz nagyon jol lehet használni főleg ugy hogy inteligensebnek tűnik benne az ember főleg ha szinte csak olvasaskor vagy munkához vezetéshez hordod’kl


És nem nem romlik attól a szem ha nem hordod mivel nem a retina a rossz (általában) hanem a szem golyo növekedése emiatt a fény nem olyan szögbe jut bele a retinaba szoval ez magátol romlik! Ha hordod ha nem!

2019. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Botond1999 ***** válasza:

Ha koszos a szemüveged, töröld meg, ilyen egyszerű. Lehet hozzá kapni sprayt, vagy ha ez nem tetszik, tasakos törlőkendőt.

A sima szarvasbőr is leszedi róla a zsírt. Egy a lényeg, hogy szárazon lehetőleg ne törölgesd.

Otthon esténként megmoshatod mosogatószerrel is, attól teljesen zsírmentes lesz.

Ha üvegből van a lencse, kevésbé karcolódik mint a műanyag, bár szemüveg-vásárláskor az utóbbira is lehet kérni karcálló bevonatot.

2019. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!