Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy öltözzön, viselkedjen...

Hogy öltözzön, viselkedjen egy nem szép lány?

Figyelt kérdés

Már kislánynak se voltam szép, most felnőttként pedig maximum egy négyest adnék magamnak a tízes skálán (nem szeretem ezt, de csak így tudom érzékeltetni) reggel kócosan, smink nélkül. Rendezetten talán egy fokkal jobb.

Az orrom még gyerekkoromban eltört egy kisebb balesetben, azóta nem egyenes. A fogaim kicsit kuszán álltak mindigis, pár napja azonban a jobb felső négyes tőből kitört, azóta kb utálom magam.

Normális beszélgetőtávolságból nem látszik, illetve ha mosolygok, akkor sem vészes, de ha vicsorítok, akkor látszik, hogy konkrétan egy teljes fogam hiányzik (a legteteje van csak meg).

Sajnos egyedül az implantátum lesz a megoldás, de annyi pénzem perpillanat nincs, kölcsönkérni sem tudok kitől, egyetemista vagyok. Leghamarabb őszre tudom összeszedni a szükséges összeget. De még ha meglesz is, számolni kell némi kellemetlenséggel, mint pl hogy pár hónapig egyáltalán nem lesz ott fogam (mivel a húzás és az új közt el kell telni némi időnek), ill külön kell még tartalékpénz arra az esetre, ha nem bírja az ínyem és ki kell venni, mert akkor hidat kell tetetni.

Azóta, hogy a fogammal ez történt, teljesen elment az életkedvem, napokig konkrétan enni is alig voltam hajlandó, csak sírtam és aludtam, mert rettenetesen szégyellem. Eddig legalább azt elmondhattam magamról, hogy nem vagyok igénytelen, de igényes ember nem jár törött foggal...

Az most alap, hogy őszig nem költök magamra, se ruha, se cipő, se kozmetikum (aztán majd imádkozok, hogy semmim se fogyjon el vagy menjen tönkre), nem csak az anyagi része miatt, hanem elvből is, foghíjasan elég prosztó dolog divatozni.


Amugy nagyon csendes vagyok, zárkózott.


25n


2019. ápr. 18. 19:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Valaki majd úgyis rákérdez:

Nem vagyok túlsúlyos, teljesen átlagos alakom van, sportolok.

2019. ápr. 18. 19:03
 2/13 A kérdező kommentje:
Mármint, nem arra kérek tanácsokat, hogy én konkrétan mit vegyek fel, hogy viselkedjek, hanem hogy a kevésbé szép nők irányába mi efelől az "általános elvárás".
2019. ápr. 18. 19:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit mintha a fogadról szólna a kérdés valójában (ami ugye orvosolva lesz, még ha nem is azonnal).
2019. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A kérdést már egy nappal azelőtt ki akartam írni, hogy eltört a fogam, csak nem volt internethozzáférésem néhány napig.

Nem a fogamról szól, csak ez most rengeteget rontott rajtam.

Persze, meg lesz csinálva, de az átlag ember nem azt látja, ha rámnéz, hogy "ez a lány biztos meg akarja csináltatni, csak nincs pénze" hanem, hogy "ez a lány annyira igénytelen, hogy még foga sincs, de bezzeg a szempilláit kifestette"

2019. ápr. 18. 19:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es annyira nem látszik. Szerintem épphogy jobb lenne csinosan (azaz olyan ruhákban, amik neked igazán tetszenek) felöltözni, helyezd arra a hangsúlyt, ami igazán jó rajtad. Ne a fogadra meg az orrodra koncentrálj. Meg persze közhely, de tényleg igaz, hogy akinek pozitív a kisugárzása, annak ez valahogy a külsejét is "megszépíti". Ezzel csak az a gond, hogy aki épp nincs abban az állapotban, nem a legkirályabb életszakaszát éli, az nehezen tud olyan baromira pozitív lenni. Na de amennyire csak tudsz, szerintem próbálj meg, mert egy élettelteli, szívből jövő nevetés jobb felső 4-es fog nélkül bárkinek szimpatikusabb, mint egy tökéletes fogsorral végrehajtott bájvigyor.
2019. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Grat. önbizalomhiányos vagy és megfelelési kényszered van. Ha akarod,megírom privátban,hogy nálam mit okoztak az általános elvárások. A szüleid nem tudnának kisegíteni anyagilag?
2019. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ekkora összeggel sajnos még kölcsönbe sem, nekik sincs.

Annyit tudnak csak, hogyha 30-60 ezer esetleg hiányozna még nyár végén, azt hozzáteszik, de többet sajnos nem.


Anyukám is azt mondta, hogy ponthogy most kellene jobban adnom magamra (nála voltam pár napot, úgyhogy látta, mennyire rosszul érzem magam), abba ne hagyjam a sportot, vagy úgy a külsőmmel való törődést, mert a végén azt veszem észre, hogy hajat se mostam napok óta, ha a fogam nem is veszik észre, azt, hogy egyre mélyebbre süllyedek az igénytelenségbe és a depresszióba, biztosan.

Csak olyan nehéz ez így...

2019. ápr. 18. 19:25
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Neked nem a külsőddel van problémád. A fejed az, ahol valami nagyon nincs rendben - nem, nem a fogaidnál, hanem kicsit feljebb, és nem, nem is az orrod az, hanem ami mögötte van. Nem a smink, nem a tökéletes fogsor, és nem a magadra pakolt kencék tesznek széppé.


Tudod, én nem sminkelem magam. Úgy értem, egyáltalán, esetleg alkalmakra minimálisan. Nincs tökéletes bőröm, sem tökéletes alkatom, és nagyon nem tökéletes a ruhatáram sem, és tudod, mit mondok? Nem érdekel.


Sosem költöttem pipere dolgokra, mert konkrétan ablakon kidobott pénznek tartom, hogy olyasmiért fizessek, amit este le kell mosnom valami mással, amiért szintén fizetnem kell. Sosem költöttem olyan ruhákra, amikben nem érzem jól magam, nem költök olyan cipőre, amiben nem tudok kényelmesen mozogni, a hajam festegetése helyett pedig inkább arra áldozok, hogy egészséges legyen.


Nehéz megtanulni szeretni magad, nehéz azt látni, amid van ahelyett, hogy folyton azon kattognál, amid nincs, de határozottan megéri. Nem érdekel, mim nincs, mert akik ismernek, azért szeretnek, vagy éppen utálnak, amilyen vagyok (így az én lelkiismeretem is nyugodt), és amim van, abban iszonyat jól érzem magam.


27/n

2019. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1 Péter 3:3-4

Ne a külső dísz legyen a ti ékességetek...hanem a szív elrejtett embere a szelíd és csendes lélek el nem múló díszével...


A lelki szépség a fontos.

Tanulj,olvass,fejlődj,hogy ölcsebbé is válj.

A pszichológia nagyon fontos,ahoz,hogy megértsd önmagad és,hogy tudd nem az a fontos,milyen testbe születtünk,hanem,hogy hogyan érezzük magunkat benne.

En lattam "csunya" lányokat csodaszépnek,mert annak érezték magukat!

A lényeg hogy megtanuld mindenki szép,ha megtanulja szeretni önmagát!

2019. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy nagyon szép lány lehetsz, erre legyél is büszke! A hibák nem azt jelentik, hogy kevesebb vagy bárkinél, mert ha szétnézel az emberek között, láthatod, hogy ezek a tulajdonságok is az ember személyiségéhez tartoznak. Szerencsére ez olyan tulajdonság, amin lehet változtatni,sok olyan ember van, akik olyan sajátosságokkal rendelkeznek, amiket nem lehet elhagyni.
2019. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!