Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alacsony pasik tényleg...

Az alacsony pasik tényleg butábbak és/vagy agresszívebbek átlagos vagy magas társaikhoz képest?

Figyelt kérdés

Egy nemrég feltett kérdésre adott válaszból idéznék szó szerint:


"Érdekes, hogy Magyarországon is a csekély számú intelligens kisebbség tipikusan magas is. Például ahol én dolgozom, majdnem az összes férfi kollégám magasabb nálam legalább egy kicsivel (180 cm vagyok)."

---


Azt én is megfigyeltem már, hogy komoly multik, pénzügyi cégek vezető pozícióiban (szóval nem ilyen zúg-programozókra meg aktatologatókra gondolok) sose láttam még alacsony pasit. Mindegyik jól öltözött, fekete öltönyt/elegáns inget viselő sármos +180-as ambiciózus fiatalember vagy tekintélyt parancsoló középkorú.

Ugyanakkor utcai építkezéseken, szakmunkás brigádokban rendszeresen látok magas arányban alacsony pasikat (nem feltétlen a köpcös, elhízott, dohányzó, alkesz típusra gondolok, hanem van köztük szerény életvitelű, sovány alkatú, egyszerű kisemberke). Lehetséges, hogy ez azzal magyarázható, hogy a magasabb pasik alapból jobb génekkel rendelkeznek (a magasságon felül is) és így jobb kompetenciákkal is rendelkeznek? Vagy inkább az az oka, hogy a társadalom tudatosan rögzítette az emberek fejében, hogy magas=vonzó/sikeres/tekintélyt parancsoló így a magasabb férfiak alapból több önbizalommal rendelkeznek a pozitív visszajelzések miatt - ami az énképükre és ezzel együtt a karrierjükre nagy hatással van - míg az alacsony pasik egészséges önbizalmát porba rombolják már fiatal korban a sok negatív sérelemmel és lenézéssel ami miatt jóval kisebb lesz az ambíciójuk és énképük? Szerintetek mi az igazság?


Csak őszinte válaszokat várok!



2019. ápr. 27. 17:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Felszínes vagy.
2019. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Felszínes vagy."


Várj, halkan teszem hozzá, hogy én is alacsony pasiként írom mindezt. Szóval ezen állításod nem igaz.

2019. ápr. 27. 17:59
 3/24 anonim ***** válasza:
7%
Egyáltalán semmi köze nincs a magassághoz hogy ki mennyire gazdag önbizalomban vagy sem. Ezen vitázni értelmetlen, mert a magasság adott, az ember ha elfogadja hogy milyen magas és megszereti magát úgy ahogy akkor lesz önbizalma. Mindenkinek lehet, szerintem ez csak ilyen sztereotípia.
2019. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3: Akkor a kérdésben említett idézet szerzője általánosított és hü***séget mondott?
2019. ápr. 27. 18:02
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Volt par eve egy kutatas, amibol az derult ki, hogy egy allast 10-bol 8 esetben a magasabb, jobb testalkatu ferfi fog megkapni, ugyanolyan tudas es vegzettseg mellett.
2019. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért b...átok meg. 174 cm magas férfi vagyok. Dicsérettel végeztem az általánost, kitűnőre érettségiztem, cum laude orvosi diplomám van, orvosként dolgozom! Alacsony férfiként mindenhol negatív diszkrimináció ér, de most még hülyének is néztek. Hát ez már vicc!!!
2019. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát én magas vagyok és intelligensnek gondolom magam, cserébe a barátaim közül sokan alacsonyak/alacsonyabbak, pedig őket is intelligensnek gondolom.

19/f

2019. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"174 cm magas férfi vagyok"


A 174 neked mióta alacsony? 2 centivel van csak a magyar átlag alatt. Az alacsony 170-nél és az alatt kezdődik.

2019. ápr. 27. 18:10
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyengébb fizikai képességekhez tartozik a magasság is, emiatt észrevételem alapján az alacsonyabb palik jóval több atrocitásnak van kitéve.

Ismerősöm nagy melák rokonának szinte semmilyen hasonló problémája nincs, ehhez mérten nem is nagyon törekszik arra, hogy bizonyítson.

Bármiben is.

Elég sok alacsony férfi ismerősöm van, volt, de nőknél is az a jellemző, hogy elég törtetőek, bizonyítási vágyuk elég magas, bármilyen területen.

Szerintem a langaléta, genetikailag is nagydarab emberek egyáltalán nem motiváltak, vagy csak kis mértékben.

2019. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%

"Érdekes, hogy Magyarországon is a csekély számú intelligens kisebbség tipikusan magas is. Például ahol én dolgozom, majdnem az összes férfi kollégám magasabb nálam legalább egy kicsivel (180 cm vagyok)."


Örülök, h megihletett a kommentem. Még azt tenném hozzá, h a 180 centimmel nő vagyok, és a női kollégáim is elég magasak, sokan majdnem mint én, sőt, néhányan hasonló magasak, vagy akár magasabbak is.


Az okok szerintem: az intelligens családokban jobb a táplálkozás, több fehérjéhez és vitaminhoz jut a gyerek a növekedési szakban; az állásinterjúkon a magasabbak előnyben vannak; a magasság gyakran ad egy általános nyugodt önbizalmat és sikeres attitűdöt.

2019. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!