Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások hibáztatása milyen...

Mások hibáztatása milyen emberre utal?

Figyelt kérdés
Sose tudom magamat hibáztatni,sőt inkább másokat hibáztatok. Sokszor észre se veszem.
2019. ápr. 29. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Boldog, kiegyensúlyozottra :)


Én is ilyen vagyok kapásból, de azért ha logikusan végiggondolom akkor tudom hogy mindent csak magamnak köszönhetek. Azon dolgozz, hogy lehetőleg a külvilág felé minél ritkábban ereszd el ezt a véleményed, hogy mások a hibások, mert ezzel nem szerzel túl sok barátot.

2019. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%
Szerintem egy vesztesre. Aki képtelen a saját hibáiból tanulni, mivel szellemileg túl gyenge még ahhoz is, hogy helyes következtetéseket szűrjön le.
2019. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek van igaza, 1-es butaságot írt.


Sok ilyen ember él kis hazánkban.

Ha boldogtalan, akkor azért az, mert a házastársa nem szereti. Vagy mert a szülei 30-40-50 évvel ezelőtt nem adtak meg neki ezt meg azt, pl. nem raktak a feneke alá egy lakást pályája kezdetén. Ha nem talál állást, azért a kormány a felelős. Ha rossz a munkahelye, akkor az idióta főnöke, a szemét multik. Az ilyen ember fogékony az összeesküvés-elméletekre. Akár lokálisan ("azért nem engem léptetnek elő, mert én nem nyalok úgy, ahogyan az összes többi kollégám"), akár globálisan ("azért vannak gazdasági problémák, mert a zsidók tönkre akarják tenni országunkat"). Ebből adódóan az ilyen ember fogékony a leegyszerűsítő, demagóg válaszokra. Olyanokra is, amelyek egy másik népcsoportot hibáztatnak a problémákért. Innen már csak egy lépés a rasszizmus, az antiszemitizmus, a "burzsujok", "kulákok" iránti gyűlölet, az ő elpusztításukra való törekvés. Az ilyen ember ideális állampolgár egy szélsőséges diktatúra számára, amelyik ellenségképet csinál neki: Sztálin, Hitler, Pol-Pot és az észak-koreai diktátorok pont ilyen emberekkel tudták rendszerüket fenntartani.

2019. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
igen, szerintem is a vesztesek hibaztatnak mindig mast. nem tudnak szembenezni a sajat kudarcaikkal es nem tudnak felelosseget vallalni a tetteikert. raadasul ezzel meg az emberi kapcsolataikat is elbasszak, ki akarna olyannal elni aki mindenert ot hibaztatja? problemat szinten nem tudnak megoldanu, nert a sajat reszuket nem ismerik be. egyszoval igen, onertekelesi problemas, negativ vesztes emberre utal.
2019. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább te fogni ezt körülmény tárgy, nem ember. Ez technika jó, te fogod autóra a késést, mert idős, kopott a kereke úram. Még akkor is, ha jót cselekedtél és azért késtél mert dicsekedni ördögtől való. Így te nem a lassú forgalomra fogod, hanem a csúszós út. Próbálj gyakorolni. Miért nem kész lecke? Kitört a hegy ceruza. Hegyezd ki. Elbújt a hegyező. Keres. ásik ceruza! Elbújtak. Itt myílvánvalóan egy kis lustaság húzódik benned, kedvetlenség a leckeírást nem élvezed. Ne fogd a tesódra, hogy kidobálta ablakon. Árulkodni sem szabad, de ne légy hipnózőtör sem, amikor magadat lustizod le. És mi történik majd? Természeresen embert nem találsz, aki nem fog Téged hibáztatni előbb-utóbb kivívod ezen igényüket. És már csapdába is estek, mert ők hibáztatnak tégedet.
2019. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!