Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nem süketülnek meg azok...

Hogy nem süketülnek meg azok az emberek, akik fejhallgatóval is olyan hangosan hallgatnak zenét, hogy az méterekről is tisztán hallatszik?

Figyelt kérdés

2019. máj. 9. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már a halláskárosulás jele és egyre hangosabban kell hallgatniuk hogy élvezzék. Kedvencem amikor buszon ülve zenét hallgatok és mégis hallom rendesen, hogy valaki aki jóval messzebb ül tőlem mit hallgat, pedig fülhallgatót használ...
2019. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy hallássérült vagy nagyothalló?
2019. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Megsüketülnek. Csak még nem tűnt fel nekik.
2019. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan szar fejhallgatók, amik kifelé jobban eresztik a hangot, mint befelé :D

Én is ilyen voltam kamaszkoromban, mégis kiváló a hallásom így jó 20 év után is, nemrég voltam alkalmassági vizsgálaton. Szerintem itt is játszik, milyen hosszú ideig tart a tortúra. Én 30-40 percnél tovább sosem hallgattam így a zenét, meg lejjebb is tekertem, ha úgy éreztem, hogy kezd kellemetlen lenni.

2019. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek a #4-essel. Mintha én írtam volna! :D


Egyrészt, egy csomó füles hangszigetelése elég rossz és úgy tűnhet, hogy húdehangos zene hallatszik ki, pedig nem feltétlenül. Egy drágább és jobb szigetelésű fülesnél simán lehetséges, hogy a melletted pár centire lévő hangosabban hallgatja a zenét, csak épp nem hallod.


Másrészt, én is szoktam maxra nyomni a fejesem, de csak a zenék egy részénél és általában kb. fél órán át hallgatok zenét. Ettől még nem szenved halláskárosodást az ember.


Harmadrészt, a legtöbb cucc már leszabályozott, EU-s előírások miatt.


Negyedrészt, simán kapsz ugyanakkora zajártalmat egy belvárosi forgalomtól, mint egy fülestől. A koncertre járók sem süketülnek meg.

2019. máj. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van zárt és nyitott füles, meg van "félzárt" is, találtok elég komoly cikkeket erről, leginkább stúdiós oldalakon. Többnyire a nyitottakat szeretik jobban a vájtfülűek és a szakmabeliek. Elképzelhetőnek tartom, hogy az ergya városi mikiegér fülesek közt is van nyitott, leginkább pont azzal a céllal, hogy hallják a suhancok, ha pl. rájuk szól a mindig zsémbes mámi, ne a bot és a kerekes szatyor kutacshoz verdeséséből vegyék észre, hogy alakulóban van valami.
2019. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!