Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti küldenétek el vendéget...

Ti küldenétek el vendéget azért mert vacsorát, stb. készítetek? Hogy állnátok hozzá a dologhoz?

Figyelt kérdés
Egy rokonomnál voltam a közelben elkellett vinnem hozzá valamit.Nem voltam ott szűk egy órát sem,nem ültem be.Mondta ha nem haragszok neki a vacsorát kell készíteni,de átmehetek hozzá bármikor.Kicsit furcsa volt az egész nem maradtam volna sokáig,de gondoltam kicsit még beszélgetünk és elindulok haza.Hasonlóan jártam még egy helyn ott sem voltam sokáig,gondolok itt arra óra hosszákig nem voltam,őt nem zavarta volna ha ott maradok annnyit mondott a virágokat kell metszeni a kertben,menjünk ki együtt és beszélgethetünk.Akkor mondtam elindulok,de ez a második eset máshogy jött ki mint az első.Múlt héen meg egy barátnőmnél voltam ő arra célozgatott néhányszor majd megkell fürdetni a gyereket 18h körül,volt azelőtt is,hogy megfürdette mikor ott voltam.Egyszer se kérdezte meg hogy vagyok,nem régen halt meg édesapám,lehet azért még plusz érzékenyen érintenek ilyen dolgok.Nem az agond ha valaki valamit megmond hanem a mód ahogy közli.Nálunk pl.itt volt a nagybátyám 2-3órát amikor húsvéti süteményeket készítettem és nem zavart közben csináltam,amit kellett kávét is főztem neki,a testvérem is ott volt meg a szomszédom is átjött egy időre,nem zavartak.DE úgy látszik minden ember más.Mindegyik helyen szűk egy órája voltam amikor ezt mondták nem voltam ott hosszú órákat.

2019. máj. 10. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár én a leírtak közül nem tartok semmit bunkóságnak, dolguk volt, diszkréten szóltak, én magamra se venném, de azért leírom én hogy működök. Ha vendéget hívok, akkor úgy tervezem a napomat, hogy gondolok rá is és számolok azzal, hogy legalább 2-3 órát nálam tölt, ez alap. Ha váratlanul állít be valaki, azt viszont nagy bunkóságnak tartom és olyankor nem mindig reagálok úgy, ahogy azt az illető elképzelte. Ha túl sokat akar valaki átjárkálni, többször, mint hetente-kéthetente 1x, azt se díjazom különösebben, olyankor inkább rövidebbre fogom. Ha eddig nem zavarta őket, hogy ott vagy, most viszont ez van, akkor lehet, hogy kicsit sok vagy nekik.
2019. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Épp az van,hogy nem járok olyan sokszor ezekre a helyekre.Meg nem vagyok az a tolakodó típus,aki állandóan másokra akaszkodik és heti szinten másokon lóg.Kivéve a kisgyerekes barátnőhöz, de amikor segíteni kellett neki nem zavarta,hogy 7 órahosszat ott voltam,főzni,takarítani,beszélgetni is maradtam ameddig nem ért haza férje.Persze a főzést,takarítást honorálta,mert elég hosszú ideig jártam oda és munkám se volt.
2019. máj. 10. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól értem, váratlanul, bejelentés nélkül mentél oda hozzájuk. Ezt egyáltalán nem illik megtenni, mert valószínüleg már eltervezte, mit fog csinálni és nem téged akar hallgatni vagy beszélgetni veled.

Öszintén szólva én sem örülnék, ha egy rokon ott van, miközben a gyereket fürdetem és készítem letenni ékjszakára, márcsak azért sem, mert a gserek is kijön a megszokott rendböl, ha valaki kivülálló is ott van.

Örülhetsz, hogy ilyen finoman küldött el, sokan jóval direktebbek lettek volna.

A jövöre nézve tanuld meg, hoyg elöre bejelentkezel - telefonon nem nagy ügy -, és megkérdezed, van-e idejük rád. Ha nincs, akkor tudomásul veszed, hogy más programjuk van.

2019. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyszóval se mondtam,hogy nem jelentkeztem be.Ezt honnan szeded??Két helyre telefonáltam,a barátnőnek sms-t írtam és mindenki azt mondta rendben menjek.A rokonhoz aki kertészkedett-ő nem is küldött el csak mondta kint folytassuk a beszélgetést a kertben ameddig ő metszi a virágokat pénzt kellett elvinnem egy másik rokontól aki másik településen élt és megkérdeztem elvigyem én vagy eljön érte ma vagy amikor gondolja ha nem sürgős, azt mondta jobb lenne ha én mennék hozzá.Nem voltam köteles,de a 3 eset közül tőle nem is vettem sértésnek mert ott nem lettem elküldve se finoma, se direkt.
2019. máj. 10. 17:32
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nekem nem fér bele, hogy meghívassam magam valakihez, csak akkor megyek, ha maguktól hívnak.. Azt se szeretem, ha valaki csak úgy bejelentkezik, hogy jönne, anélkül, hogy hívtam volna. Mondjuk én ilyenkor nem mondom azt udvariasságból, hogy persze, jöjjön, ha utána egy óra múlva kirakom mert nem alkalmas, mint az emberek nagy része, hanem azonnal mondom, hogy ne jöjjön.
2019. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, az korrekt ha megmondja valaki ha nem ér rá akkor.Én is jobban szeretm ha megkérdeznek.De ha ritka vendég jön hozzám nem sértem meg azzal,hogy elküldöm.Jártunk már úgy,hogy bográcsos volt nálunk beállítottak váratlanul valakik, őket is meginvitáltuk,nem célozgattunk,hogy menjenek el,meg nem is zavartak.
2019. máj. 10. 17:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Van olyan barátnőm aki nem szereti ha mennek hozzájuk mert sokan vannak szülők,stb.Velük akkor sétát szoktam megbeszélni,vagy kávézást,sütizést cukrászdában,kávézóban.Sok helyre én sem mondom,hogy elmegyek hozzájuk,persze ez függ a kapcsolattól is,hogy milyen jellegú van olyan barátnőm aki mondja,majd jelentkezz amikor jó,egyeztetünk és gyere el kávéra.
2019. máj. 10. 17:49
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Egy dolgot kell elfogadni, nem te vagy a világ közepe.


Van úgy, hogy az embernek nincs szüksége a másik társaságára, vagy akár kifejezetten az adott ember társaságára. Attól, hogy te úgy ítéled meg, hogy nem zavarsz, a másik fél még lehet, hogy az ellenkezőjét gondolja. Ritka vendég is lehet kellemetlen vendég, ha rosszkor jön és nem fogom miatta felforgatni a megszokott napirendemet.

2019. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen lehet,talán néha én is úgy állok hozzá az emberekhez.

De általában a magyar emberekből hiányzik a nyitottság,túl bezárt életet élnek, tisztelet a kiveteleknek.A környezetemben sok délszláv ember el ők sokkal nyitottabbak ha pl.masokkal ül a kávézóban és meglát odahív,hogy csatlakozz hozzájuk és érződik ezt nem üres udvariasságból teszi.Vagy az egyik délszláv barátnőmmel elmentünk a nagynénjéhez és azonnal asztalt térítettek,sertesnek vették volna ha nem csatlakozol és ez nem egy embernél van így rájuk ez a mentalitás jellemző. Velük sokszor könnyebb kapcsolatot kialakitani.

2019. máj. 10. 18:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözz el egy ilyen extrovertált álomországba, ahol a váratlan vendégeknek örülnek az emberek.
2019. máj. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!