Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Mit tegyek?

Miért vagyok ilyen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves srác vagyok. Úgy érzem én vagyok a világon a leghatározatlanabb ember. Nagyon talpraesetlen vagyok, sokszor érzem, hogy egyedül nem tudnék élni, nem tudnék főzni és a többi. A lányokkal való kapcsolat sem jött össze, egyszerűen töketlen vagyok lépni és megszólítani. Sok minden érdekel, de nem vagyok jó semmiben, amit megcsinálok, az vagy nem tökéletes vagy lesz valami hibája és tönkre megy. Emberekkel is nehezen tudok kommunikálni, mert visszahúzódó voltam mindig is, de ha beszélek akkor hadarok vagy érthetetlenűl beszélek. Emiatt kevés barátom van, akikkel ritkán találkozom. Vadidegenek is kiröhögtek már a beszédem vagy a személyiségem, megjelenésem miatt, ezért néha elönt a düh és a harag, kezdem utálni az embereket, beleértve magamat is. Kezdek depressziós lenni és már a kar vágogatásig is eljutottam. Egyre többet gondolok öngyilkosságra is, tudom nem vagyok normális. Nem találom a helyem a világban.

2019. máj. 11. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális vagy, és azonnal fejezd be a vagdosást! Vannak visszahúzódóbb, zárkózottabb emberek. A szociális helyzeteket meg gyakorlással meg lehet tanulni. Csinálj olyan dolgokat, amik egyedül is örömet okoznak, pl sport, nyelvtanulás, kreatív hobbik. De emberek közé is menj. Gondolj arra, hogy ők is ugyanolyan emberi lények, mint te. A lány, akit meg akarsz szólítani, meg lehet hogy jobban szorong nálad. Ja, és nem vegyél mindent véresen komolyan! 120 év múlva minden ma élő ember halott lesz. Szóval nézd az élet jó dolgait. Easy rider öcsém!
2019. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki a "talpraesetlen" szót ki tudja találni, az nem elveszett ember! Mondhatnám "nem talpraesetlen"!
2019. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, az alábbi lehetséges válaszokat találtam a jelenlegi helyzeted okaként:


-sérült/hiányos férfiminta,

-apafigura elérhetetlensége, érzelmi megközelíthetetlensége,

-túlféltő gyermekkori környezet,

-jelenleg a támogató környezet hiánya,

-önnevelés, mint fejlődési lehetőség fel nem ismerése,

-megküzdési módszerek hiánya.


Minden, fent leírt ok korrigálható.

2019. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Próbálok nem feladni mindent. Tudom, hogy az élet nem habostorta, sőt néha kifejezetten nehéz, ennek ellenére nem szabadna feladni.
2019. máj. 11. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért vagyok ilyen?" Nem mindegy, miért? A fő kérdés az, hogy tudsz túljutni rajta.

"Mit tegyek?" Változz. Fejlődj. Keress. Okosodj. Tanulj.

"hogy egyedül nem tudnék élni" Próbáld ki egy napra, egy hétre, egy hónapra. Egyszerűbb, mint gondolnád.

"nem tudnék főzni" Akkor eszel hideget! Amúgy aki olvasni tud, főzni is tud.

"és a többi" Nehogy egy mosás elindítása gondot okozzon. A mai modern férfi minden, régebben nőinek titulált munkát meg kell tudjon csinálni. Pont.

"A lányokkal való kapcsolat sem jött össze, egyszerűen töketlen vagyok lépni és megszólítani." Túl sokat gépezel ahelyett, hogy társaságot keresnél magadnak.

"Sok minden érdekel, de nem vagyok jó semmiben," És? Ki mondta, hogy jónak kell lenned akármiben is? Lehetsz még boldog anélkül, hogy valamiben kiemelkedő lennél.

"amit megcsinálok, az vagy nem tökéletes vagy lesz valami hibája és tönkre megy." Elsőre nem kell tökéletesnek lennie, ha tizedikre se elég jó, az a ciki! Eljutottál már akármivel is a harmadik próbálkozásig? Amúgy a maximalizmus mérgező.

"Emberekkel is nehezen tudok kommunikálni, mert visszahúzódó voltam mindig is, de ha beszélek akkor hadarok vagy érthetetlenűl beszélek." A szorongás többféle stresszmenedzsment módszerrel csökkenthető, válassz egyet és gyakorold.

"Emiatt kevés barátom van, akikkel ritkán találkozom." A gépezés miatt, az otthonülés miatt van kevés kontaktod az emberekkel.

"Vadidegenek is kiröhögtek már a beszédem vagy a személyiségem, megjelenésem miatt, ezért néha elönt a düh és a harag, kezdem utálni az embereket, beleértve magamat is." Ó, már az arcodat is elfelejtették azóta.

"Kezdek depressziós lenni és már a kar vágogatásig is eljutottam." Ez nem módszer a megoldásra, ráadásul úgy fogsz kinézni, mint egy elfuserált pogácsa.

"Egyre többet gondolok öngyilkosságra is," Ó, ha minden kellemetlen alkalommal megöngyilkoltam volna magam, velem lenne tele a temető.

"tudom nem vagyok normális." Ez egy alaptalan öndiagnózis, ami a korodból is fakad. Ez attól függ, hogy mi a normális? Az egészséges? Az elterjed? A gyakori? Amíg nem sz*rsz magad alá, bejársz a suliba/dolgozni és nem eszel üvegholmit, addig nyugi, normális vagy.

"Nem találom a helyem a világban." Ha nem találod, csinálj egyet magadnak!


Mikor kezded? Kell hozzá segítség?

2019. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Veled egykorú vagyok, rám amiket te elmondtál kb. 13 évesen volt jellemző. Azóta jóformán egy központi emberke vagyok, nagyon szeretnek az emberek, én is őket, 2 éve koleszos vagyok, azóta simán főzök magamnak mindenfélét. Röviden összefoglalva, bármilyen hihetetlenül hangzik: fejben dől el. Illetve egy kicsit nem árt erőltetni a dolgokat. Régen nekem szinte egy külön lakrészem volt, takarítónő takarította a szobámat, 17 éves koromig jóformán ágyneműt nem voltam képes cserélni. Ezen is segített a különlét. "Gyakorolj"! :D Az, hogy hogy viszonyulnak hozzád az emberek, az nem csak rajtad múlik. Nem csak te alkalmazkodhatsz egy társasághoz, megválaszthatod azt te is. A lényeg az, hogy te ne tartsd magad kevesebbnek másnál. Ezt a fura beszédet is átérzem, valószinűleg azért van, mert félsz, nagyon sokat gondolkozol rajta mit mondj, hogy ne nézzenek hülyének. Mondd csak ami eszedbe jut, jogod van elmondani a véleményed, meg mindent. Ellenben én nem tudok nagyon összeszedetten fogalmazni, szóval ha bármi kérdésed van írj egy üzit, lehet, hogy kicsit későn, de válaszolok. Kitartás mester! :D
2019. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!