Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A balkezesség fogalma az,...

A balkezesség fogalma az, hogy ha vakaki a kézírását azual csinálja, vagy ha mindent?

Figyelt kérdés
Mert én írni bal kézzel írok, de minden egyéb tevékenységet jobbal csinálok. Akkor én bal, jobb, vagy kétkezesnek számítok?

2019. máj. 22. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Mi a fene? Gyakorin egy érdekes és jó kérdés? Wow!

Mindenesetre erre engem is érdekelne a válasz, úgyhogy szép csendben leülök ide a sarokba.

2019. máj. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik kezed a "domináns".


Mivel a te esetedben helyzettől függ, hogy melyik kezedet használod javarészt, ezért kétkezes vagy. Hiszen a domináns szerepkör tevékenységenként változik a két kezed között.

2019. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy kisebb korodban mindent a jobb kezedbe tettek, azért tudsz mindent jobb kézzel is. Viszont az a domináns, amelyikkel írni szoktál. Vannak kétkezesek is, akiket próbálnak átszoktatni a balkezességről a jobbra. Ők sokmindent megtanulnak jobb kézzel is csinálni.

Szerintem Te balkezesnek számítasz.

2019. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A hétköznapi életben arra mondják, hogy bal kezes, aki bal kézzel ír, de amúgy "hivatalosan" olyan kezesnek számítasz, amelyik kezed a dominánsabb. Én is bal kézzel írok amúgy, de szinte minden mást jobb kézzel csinálok és egyszer kitöltöttem egy tesztet, ahol ilyen kérdések voltak, hogy pl. sepregetésnél melyik kezed van a seprű alján, vagy amikor meggyújtod a gyufát, melyikben fogod a meggyújtani kívánt gyufaszálat, stb. Végül az jött ki, hogy jobb kezes vagyok, mert az írást leszámítva kb. minden más tevékenységnél a jobb kezemet használom inkább :D
2019. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagypapám épp a fordítottja, ő alapvetően balkezes, de ő még akkor járt iskolába, amikor az volt a szokás, hogy átszoktatták, hogy a "szép" kezével írjon, viszont az íráson kívül mindent balkezesként csinál.

Jó kérdés, hogy így minek számít. :)

2019. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan már, kézírni csak az elmúlt 100 évben tanultak meg nagy tömegek, balkezesség pedig ősidőktől fogva létezik. Én jobb kézzel tanultam írni, de amióta megtanultam a ballal is, azóta csak nagyon ritkán írok jobbal. Max ha a bal kezem foglalt.
2020. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!