Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz és egyedi, hogy...

Mennyire gáz és egyedi, hogy 23 évesen egyáltalán nem értek az anyaggal való munkához? (barkácsolás, alap asztalos munkák, burkolás, festés stb. )

Figyelt kérdés
A minap a családommal beszélgettem és mondtam nekik, hogy szeretnék majd a jövőben egy ingatlant és erre azt válaszolták, hogy ha látok valami jót, de felújítandó, akkor ne ijedjek meg, mert mindent meg tudunk csinálni a ház körül. Sajnos azt kell mondjam, hogy 23 éves létemre egyáltalán nem csináltam ilyen jellegű munkákat, viszont szívesen kipróbáltam volna, biztos nagyon jó érzés lehet egy fárasztó dolgos munkanap után az ember munkájának gyümölcsén végignézni és a saját keze szüleményében lakni, de emlékeztetnem kellett magamat arra a fájdalmas tényre, hogy azt se tudom, hogy hogyan lássak neki. A családomban vannak fizikai munkát végző emberek, ők a legügyesebbek, mindenben feltalálják magukat, a minap nagybátyám halas tavat kicsi híddal és kemencét építtetett, miközben még soha nem csinált ilyet, de gyakorlott mozdulatokkal, otthonosan mozgott a szerszámokkal és tökéletes lett a kivitelezés. Hogy tesznek ilyen tudásra szert az emberek? Valahogy az én életemből kimaradt a gyakorlás lehetősége, pedig vágyom ezekre az ezermester képességekre. Mennyire gáz, hogy tök ügyetlen vagyok?
2019. máj. 23. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Ezek hasznos tudományok, és igen, egy kissé szégyellheted magad, de nem kell nagyon. Van egy barátom, akinek egyszer kezébe adtam egy fúrót, hogy tegyen fel egy polcot. Öt perc múlva úgy nézett ki a fal, mint amit géppisztollyal lövöldöztek össze. A srác sík hülye volt az egészhez. Ma egy milliárdos forgalmú marketinges cég tulajdonosa és igazgatója. Fúrni továbbra sem tud, és?
2019. máj. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Utálom amikor lenéznek valakit, mert nem tudja első nekifutásból, hogyan kell például gyalulni, bútorlapot festeni vagy akár egy fúrófejet cserélni. Senki se fúrógéppel a kezében születik Ha 23 évig sose kerültél olyan helyzetbe, hogy fúrnod kelljen, akkor teljesen normális, hogy ügyetlenkedsz az elején, mert a komfortzónádból kiléptél.


Ilyen és ehhez hasonló tudásra úgy tesz szert az ember, hogy vagy ellesi a másiktól, vagy fogja magát és nekiáll csinálni. Csak csináljad. Ennyi :-D Nem kell megijedni, ez nem repülőgép tervezés meg űrkutatás. Minél többet csinálod, annál biztosabbak lesznek a kezeid, magabiztosabban fogod majd a szerszámokat, és egyre könnyebb lesz új mutatványokat megtanulni.


Én is Youtuberól lestem el, hogy hogy cseréljek ki egy fúrófejet, amikor egy új függönykarnist kellett rögzítenem. Valószínűleg rájöttem volna magamtól is egy kis szerencsétlenkedés után, de szeretek mindent jól csinálni ha már csinálom, úgyhogy rászántam 1 percet egy videó megnézésére. Ajánlom neked is, rengeteg hasznos dolog van az interneten.


Ha pedig tényleg vágysz arra, hogy barkácsolj, akkor fogd magad és barkácsolj. Csinálj egy polcot. Vegyél egy kis használt hangszórót, szedd szét, csinálj neki új hangdobozt fából, amit le is csiszolhatsz, festhetsz és lakkozhatsz. Lesd el Youtubeon mások hogy csinálják! Kérj hozzá kölcsön vagy vegyél 1-2 szerszámot és mehet a móka! Senki nem fog rád szólni ha elkúrsz valamit, szerintem anyádék még örülnek is majd neki, hogy ezzel töltöd az idődet.

Sok szerencsét és hasznos munkát és jó szórakozást kívánok hozzá! :-)

2019. máj. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez akár 10 éve még probléma is lehetett volna, manapság mindenre van oktató videó youtubon.
2019. máj. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Így igaz, ahogy előttem írták, a YouTube és a Google az egyik legjobb segítség. A részemről egy komplett gyerek udvari játszóházat készítettem üvegezett ablakokkal, zsanéros ajtóval az ottani videók segítségével. Igaz, beletelt pár hónapba, de kész lett és én csináltam!


46/N

2019. máj. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló voltam, sosem volt apám, meg férfi a ház körül, akitől megtanultam volna akármit is. Aztán én is 20-23 évesen kikerültem a munka világába. Ma már munkásember vagyok, amit nem szégyellek, de ehhez hozzátartozik, hogy mindent meg tudok csinálni a ház körül. Ha valamit barkácsolni kell, vagy javítani, akkor azt megpróbálom magamtól, persze ha nem kíván különösebb szakembert.

Mégegyszer mondom, pár éve még kalapács sem nagyon fordult meg a kezemben, de ma már nehézszerszámokkal, mint pl gyalu, láncfűrész, hegesztő stb dolgozom.

Emellett úgy gondolom, hogy aki nem járatos ebben a világban az nem gáz, ezért vannak a szakemberek, mint mi. Vanaki informatikában van jelen, van aki a jogokban, és ez így jó. Az a gáz, amikor valaki mindenhez hülye, de ráadásul lusta kérdezni, próbálkozni, utánajárni, és a világot okolja miatta. Körülötte meg esik szét minden. Milyen férfi az ilyen...

2019. máj. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Semennyire sem gáz. Eddig egyszerűen nem volt szükséged ilyesmire, plusz nem is mindenkit érdekel a barkácsolás, ház körüli munka.


Én 22 éves voltam, amikor panellakásból kertes házba költözött a család. Mondhatni én is segghülye voltam az efféléhez, de a kerti munkához aztán pláne, hiszen a panelban nem kellett ásni, füvet nyírni, locsolni stb.

Aztán apránként, ha akarja, megtanulja az ember. Sőt egy mai fiatalnak sokkal könnyebb dolga van, mert míg én az Ezermester újságot veszegettem, ma a youotubeon ott egy valag oktató videó házi praktikáktól a burkoláson át a vízvezetékszerelésig minden.

Én pl az egyik házunkban most a 7vgn cseréltem le a csapokat, wc tartályt és jól sikerült, minden működik is korrektül, pedig nem szakmám.

De bele lehet jönni. De ha valaki nem akar, akkor meg ott vannak a szakemberek, igaz, meg kell fizetni őket, de mindent meg is lehet csináltatni.

2019. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Abszolút nincs benne semmi. Még csak nem is ritka, kivételes eset.
2019. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha nem ezt tanultad, akkor érthető, hogy nem tudod, de sokmindent meg lehet tanulni.

Pàrom sosem tanult burkolónak, de mikor kint dolgozott Németben, kollegàktól megtanulta, a teraszt ő burkolta, nagyon szép.Tény, ő 30 évvel idősebb tőled.

Szerencsére mindennel megbirkózik a hàzban/hàz körül, van egy nagy műhely kint, ott szokott tenni venni mikor valamit meg kell csinàlni.


Nő létemre nem festőnek tanultam, de simán leglettelem a falat.Láttam apumtól, páromtól, nekiálltam, megtanultam.


De akár egy szakmát is kitanulhatsz, akkor sokmindennel boldogulni fogsz.


Sok sikert :)

2019. máj. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert. Kicsit ciki, hogy nem értesz ehhez ennyi idősen, (mint amikor egy lány nem tud főzni huszoevesen) de simán behozható. Mi a barátommal az első lakásunk felújítása közben tanultunk meg mindent. Youtube-on mindent fent van. Burkolni is megtanultunk. Menni fog!
2019. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem erről az a véleményem, hogy a polihisztorok és ezermesterek kora pár évszázaddal ezelőtt lejárt.

Nem vagyunk egyformák. Mindenki másban jó, mindenkinek másak az erősségei. Nem véletlenül létezik minden szakterületnek szakembere. Pont azért, mert az adott szakterületen ők a legjobbak, így ha valaki profi munkát akar végeztetni, akkor őket hívja. De képzeld, eztek a vérprofi szakemberek más területen ugyanolyan kezdők, mint te a barkácsolásban. Csak ezen nem keserednek el, hanem pl. hívják a tévészerelőt, ha bedöglik a tévé.

Nem az alapján ér az ember többet vagy kevesebbet, hogy milyen szakterülethez ért. Persze, ezt sokan szeretik túlmisztifikálni, meg hipermaszkulin ideológiákat gyártani hozzá, de az igazság az, hogy ez úgy, ahogy van, marhaság.

Én soha, egyetlen percig nem éreztem cikinek, hogy nem az autószereléshez meg fafaragáshoz értek, hanem a rendszerprogramozáshoz és a növénynemesítéshez. Igen, ha mondjuk egy bútort kell összetákolni, akkor asztalost hívok. Az asztalos meg engem hív, ha mondjuk a számítógépét újra kell telepíteni. Azt kellene megérteni és elfogadni, hogy az emberek sem egy kaptafára készülnek.

2019. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!