Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretem a kávét, de miért...

Szeretem a kávét, de miért öklendezek a kotyogós kávétól?

Figyelt kérdés

Kb két éve kezdtem el kávézni. A 3az 1ben neszkávékat iszom munkában, imádom az izét, de kávétartalma nem valami sok és nem is a leg egészségesebb.


Itthon kotyogós kávéfőző van, annyira keserü az abban főtt kávé, hogy rengeteg cukorral is nehezen iszom meg, egyenesen öklendezem tőle, nem esik jól. Max nagyon felhigitva tejjel elmegy, de úgy sem az igazi.


Miért lehet ez? Ruházzak be egy komolyabb kávéfőzőre, amibe beleteszem az előre megvett dobozokat és elkésziti nekem?

Nem értem magam igazából, szükségem van kávéra, amúgyis aluszékony vagyok és legalább feldob, eléggé idegesit a helyzet.

22 n és nem vagyok valami jó kávészakértő.


2019. máj. 30. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is kotyogóssal főzöm a kávét, eltartott egy jódarabig, mire rájöttem, hogy a legfinomabb. Én is a capuccinós állagot szeretem.

Lehetőleg arabica kávét használj, az gyengébb, de jobb ízű, viszont drágább.

Sok tej, cukor, én így iszom.

Van rokonom, aki tej, cukor nélkül issza, az kb olyan, mint a fékolaj.

De ha ő így szereti....

2019. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is imádom a kávét, de csak sok tejjel, cukorral, esetleg tejszínnel. Néha rakok bele fahéjat vagy vaníliaaromát is. Töményen nem bírom meginni.
2019. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A kotyogós kávéfőző nagyon erős kávét főz! A 3 az 1-ben, meg sem közelíti, persze, hogy rosszul vagy tőle. Létezik frissen örlő egész kávébabos, őrölt kávés, kapszulás. A kotyogósból vagy keveset iszol, vagy keresel másik fajta kávéfőzőt. Egyébként a kávé csomagolását is ajánlott figyelni, fel van rajta tüntetve, hogy az adott kávé mennyire erős és intenzív.
2019. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ugy néz ki sokkal jobban utána kell néznem a dolgoknak.

Kiskorom óta csak ilyen kávéfőzőnk van, mindig is annyit láttam anyukámtól, hogy megfőzte, kitöltötte, két teáskanál cukor és abból iszogatott a nap folyamán. Valahogy ez ragadt rám is, de észrevettem, hogy megfolyt az ize és nem esik jól meginnom. Még tejjel is érzem a keserü izt benne.

A kapszulás kávéfőzővel készitett kávé mennyire egészséges és mennyi plusz adalék van benne? Illetve az a tej, ami mellette van kis kapszulában, jó-e mindennapi fogyasztásra?

2019. máj. 30. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy erősnek véled. Függ a kávé minőségétől is.
2019. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kotyogósból is van jó meg rossz minőség. Pontos típust nem tudod? Meg milyen kávét teszel bele?
2019. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy egy kicsivel több vizet öntesz bele, és már azelőtt leveszed a lapról / kikapcsolod a lángot, hogy elkezdene kotyogni. Általában akkor célszerű, amikor a kávé kb. félig kifolyt, jön még magától ezután is. Akár már akkor elzárhatod, amikor elkezd kifolyni, de ha korainak bizonyul, visszarakhatod, bár ezután lassabban lesz ismét elég nyomás.


Egyébként nem kell teletömni a tartót. Lehet kapni kávéadagoló, félgömb alakú kanalat, abba pont egy adag fér. Nem lehet, hogy 2-3 személyes kávéfőződ van?


Ahogy előttem is írták, érdemes jobb minőségű kávét venni, lehetőleg arabica fajtájút, ezt gyakran hirdetik is a csomagoláson. Az olcsóbbak robustából készülnek, ezt nem nagyon reklámozzák... Bár ha nincs rajta egyik sem, de drága, lehet, hogy keverék. Az sem feltétlenül baj. Olvasgass a kávéról szóló cikkeket.

2020. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy mikor írtad ki a kérdést... Csak rákerestem a kotyogós szóra.
2020. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem baj, most is látom a választ, köszönöm!

Azóta vettem más kávéfőzőt, ugyancsak pörkölt kávé kell bele, de magától ráengedi a vizet így nem olyan erős, illetve van tej habozó funkciója, így már nagyon finom tejeskávét iszom :)

2020. jan. 27. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!