Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak hogy a nők...

Mi az oka annak hogy a nők közül soha nem kerültek ki olyan karizmatikus vezetők mint Caesar, Napóleon, Hitler vagy Sztálin?

Figyelt kérdés

2019. jún. 9. 19:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%
Nincs tradicionális női lét. Tulajdonságok vannak, amiket mindkét nemre rákényszerítünk.
2019. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
11 - te nem tudsz róla, attól még van -
2019. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%
10-es nem igaz? Hát érdekes, mert én úgy tudtam, hogy a termékenységi kultuszok alakultak ki először és azok nőhöz kötött kultuszok voltak, tehát matriarchális vonalon szerveződtek, a patriarchális felépítésű vezetési rendszer csak ez után épült ki! Már a kőkorszakban a Föld-anya "hit", a Willendorfi vénusz stb... bizony-bizony nézz csak utána először volt a matriarchális társadalom, majd utána jött csak a patriarchális.
2019. jún. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%

Én is tudom, hogy a Vénusz-szobrok kultusza miatt van egy ilyen feltételezés, de eléggé merész és nem is általánosan elfogadott. Csak a szobrokról tudunk, a mögötte levő hiedelemvilágról vagy társadalomról semmit.


Amit viszont biztosan tudunk hogy minden természeti nép 99%-a, a mezőgazdaság előttiek is patriarchális alapon szerveződik, tudjuk, hogy az ember legközelebbi rokonai, a csimpánzok, a gorillák, az orangutánok vezérhím alapon szerveződnek és a művészettörténetből azt is tudjuk, hogy a férfiak legszívesebben pucér nőket festenek/szobrászkodnak. Összességében sokkal valószínűbb a patriachátus.

2019. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!