Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki ilyen típusú?

Van itt más is aki ilyen típusú?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni, miért ilyen érzékeny minden ember. Rengetegszer elérzékenyülnek, sírnak, depressziósak lesznek. Én sose éreztem magam igazán szomorúnak. A barátaim folyton tanácsokat kérnek tőlem, és el kell játszanom hogy tudom mit éreznek, az igazság az hogy nem értem miért problémáznak mindenen. Azt se értem, hogy miért nem hisznek magukban, miért kételkednek a képességeikben, miért félnek másoktól. Én sose féltem se dolgozatok/vizsgák közben, se veszélyes helyzetekben. Pedig volt hogy megfenyegettek fegyverrel is, de nem éreztem magam veszélyben. Az a helyzet, hogy nem sűrűn találkozom olyan emberrel mint én, de biztos vagyunk páran.
2019. jún. 20. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy pszichopata?
2019. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valami nem oké az agyadban. Érdemes lenne megvizsgáltatnod magad, lehet, hogy valami szervi rendellenesség miatt nem működik az érzelmi és félelemközpontod.
2019. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Nem tudom, az pontosan mit takar. Olvasgattam róla régebben, de különböző oldalakon mást írnak róla.

Második: Nem volt balesetem, ami ezt indokolná. Ha nagyon fókuszálok akkor elő tudok magamban idézni valami félelemhez hasonlót, de inkább úgy mondanám hogy az adrenalin szintem megnő, de ugyanolyan koncentrált vagyok.

2019. jún. 20. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni tőle, nem azt jelenti, hogy a pszichopata sorozatgyilkos, vagy egy "beteg állat".


Csak azt, hogy a félelemközpontja alulfejlett, és nem érti/érzi mások érzelemvilágát. Mondhatni, hogy empatikusan rendkívül fejletlen.


Ez előny egyébként bizonyos szakmákban, a mai világ nagyon díjazni tudja ezt. A pszichopata viszont kénytelen megjátszani magát, mivel nem mondhatja azt a legjobb barátainak, hogy "hát igen, értem én, de az az igazság, hogy leszarom, miért vagy szomorú".

2019. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem kellene általánosítani. A terhességem előtt én pl. acélidegű voltam, most meg kiborulva bőgök egy rohadt filmen, mint valami pisis :D
2019. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem mondtam, hogy baleseted volt, lehet valami születési rendellenesség vagy akár tumor is, ami blokkolja az érzelmekhez szükséges hormonok kiválasztódását. Ezért kéne kivizsgálás, lehet, hogy korrigálható. Vagy te szeretsz így, full érzelmek nélkül élni?

Persze lehet, hogy a négyesnek van igaza és egyszerűen csak nem fejlődött ki az ezért felelős terület.

2019. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!