Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki emlékszik még ezekre?...

Valaki emlékszik még ezekre? (90-esek)

Figyelt kérdés
Barbies újság? Pokémon tazo? Yugioh kártya? Emlékszem számunkra még az volt a legnagyobb érték mikor különleges "játékot" találtunk a chipsünkbe. Danonino jégkérmpálcikái. Az volt a legmenőbb gyerek akinek a legtöbb fajtája volt. 2000es évek után még a jékrém alatt is shrekes volt a pálcika. A müzlikhez shrekes ajándék járt. Mekkora értékek voltak ezek akkoriban.. Még a kindertojás figurákat is mindenki értékelte, gyüjtögette. Nem volt se számítógép,se telefon se drága játék(ajándék) mégis ebből a korszakból vannak a legszebb emlékeim. Olyan más lett 20 év alatt a világ. Már a babák tableton nőnek fel. Szerintem kezd elkorcsulni ez az egész. Nem az emberek hibájának tartom, bevallom én nem tudnék ma telefon nélkül élni. De minden annyira más lett még egy fiatal szemszögéből is.
2019. júl. 11. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

1. Barbies újság? Igen, de az van ma is. De én garfield-ot olvasgattam. Ott a levelező társat keresek rovatból szemezgettem.


Pokémon tazo? Persze. A vulpixomat lelki terrorral :D elkunyerálta egy lány :( Meg az egyik tanár a szemetesbe kidobta az osztálytársam összes tazóját, mert elővette órán. A Cheetos-t tonna számra vettük, hogy legyen minél több.


A Burger king-ben osztogattak a kölyökmenü mellé pokemon figuárkat, ne azt gyűjtötük.


Meg a mirindás kupakok tetejét.


Na meg a mekiben a Furby-ket.


Yugioh kártya? Nem.


A Danonino pálcikát mi csak azért gyűjtöttük, hogy ne kiskanállal kelljen fagyasztott joghurtot készíteni.


Shrek biztos nem a 90-es években volt, mert az 1. részét 2001-ben mutatták be.


A kindertojás figuáknak nem volt szenzációja, persze kirakosgattuk.

2019. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy emlékszem :D Sok kindertojás játékom még most is megvan, ilyen igazi retro darabok, pl. mint a vízilovak, krokodilok meg a Peppy pingvinek. Félretettem őket egy dobozba, és ha majd egyszer lesz gyerekem, szeretném neki odaadni. :)


A Barbie úságokért én valahogy nem ugráltam, azom nem sok volt. Pokémon tazom viszont rengeteg, nagyon imádtam anno (oké, még most is :D) azt a mesét. Danonino pálcám sem volt túl sok, de leginkább azért, mert soha nem ugráltam a joghurtokért, szóval a szüleim emiatt nem is nagyon vettek.


A világ változik, semmi nem lesz olyan, mint régen volt. Ez nem feltétlenül rossz dolog. A fejlődésnek számtalan előnye van, viszont az, hogy te mennyire engeded be úgymond a technikát az életedbe, az teljes mértékben rajtad múlik. Pl. attól, hogy a szomszéd gyereke mondjuk tablettal a kezében alszik el, attól neked még nem kell ezt tenned. A kezedbe vehetsz egy mesekönyvet, és olvashatsz neki, ő azt ugyanúgy fogja élvezni. Vagy ha mesét nézel vele, kiválaszthatod pl. hogy a Dóra a felfedező helyett mondjuk valami értelmesebbet nézzen. Meg kell tanítani a jövő nemzedékének mi az igazi érték. Ha ez sikerül, akkor talán nem lesz olyan korcs majd a világ, mint amilyennek elképzelted. :)

2019. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy emlékszem!

Imádtam a Barbies újságokat, volt belőle egy halom. Főleg, hogy mindig járt hozzá ajándék: gyűrű, karkötő stb. :) De volt valami Hercegnős újság, azt is szerettem.


Pokémonos tazóim voltak, cserélgettük a szomszéd lánnyal, meg voltak ilyen nagyobb alakú pokémonos kártyák, vagy matricák talán. Szerintem valahol a pincében meg is vannak még ezek.


A kindertojás figurákat én is gyűjtöttem, megvannak egy dobozban még most is.


Jaj de jó ezekre visszagondolni. Valóban nem hiányzott az okostelefon meg az internet. Bár hogy hiányozhatott volna, ha nem is tudtuk, hogy mik ezek. Nyári szünetben is simán elfoglaltuk magunkat az öcsémmel meg a szomszéd gyerekekkel. Kint voltunk az udvaron állandóan.

Nekem is szép emlékeim vannak. Tényleg más lehet most gyereknek lenni.

Örülök a kérdésednek :)

24N

2019. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Poccok! Tényleg.. Volt az újságokban ilyen levelezőtárs keresés, és rendes levelet kellett feladni neki a postán. Meg volt valamelyikben később, hogy ugyanígy posztert, vagy újságokat is lehetett csereberélni. Szerettem olvasgatni ezeket a hirdetéseket :D

Előző válaszoló vagyok még bocsi, csak Poccok eszembe juttatta ezeket. Írjatok még ha valami ilyesmi eszetekbe jut :)

2019. júl. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
53%

Én is nosztalgikusan nézek vissza, ugyanakkor objektívan nem voltak olyan pozitív jelenségek, ott a másik oldal is.

Lehetett egy csomó mindent gyűjteni, minden évben mást és mást... feltéve, hogy vagonszámra vetted és zabáltad a chipszet, kindertojást, és az összes többi drága, egészségtelen szart. Ha nem gyűjtötted (pl. nálunk otthon be volt tiltva, anyum nem akarta, hogy rajtam keresztül behálózzák efféle kereskedelmi fogások), kikerültél a suli menői közül.

Technológia... A médiából akkor is rengeteg hulladék áramlott. Sőt, ki sem tudtad kerülni, nem volt internet, hogy kedvedre szelektálj a tartalmak között. Nem volt okosteló nyomkodás, voltak viszont a TV előtt végigdöglött nyarak.

Szerintem aki a 60-as, 70-es években volt gyerek, annak a kilencvenes évek is elég nagy sokk lehetett.

2019. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ezeken mit lehet lepontozni már megint? Pedig olyan jókat írtatok :(
2019. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Beyblade <3

Tamagocsi

Barbie matrica a kis rágón

Emlékszem a csengőhangom a Black Eyed Peas- Let's get it started volt, ezzel király voltam, mert mindenkinek pittyogás volt. De ezt is úgy értem el, hogy órákat vártam a rádiónál mire beadták és felvettem hangfelvevőn :D


Jó ezekre visszagondolni, viszont attól még aki ma tizenéves neki is meglesznek később azok az emlékek, amire mi így nosztalgikusan emlékszünk vissza. Lehet, hogy ami nekünk jaj de jó, Nintendo játék, az neki PS játékkal lesz így, vagy egy appal. Attól még nem maradtak le semmiről.

Vannak a fejlődésnek árnyoldalai is szerintem, de sok mindent meg is könnyít azért. :)

2019. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, a tamagocsi! Teljesen értetlenül állt az összes felnőtt, hogy ötpercenként ránézünk a mindenhova magunkkal vitt prüntyögő kis szarra...
2019. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#7: Jaj ez a csengőhangos dolog tetszett :D Én is vettem fel rádióból zenéket mikor ment a kívánságműsor este :D
2019. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A Pokemon Tazo mechanikára fejlesztettünk nem rég egy haverommal játékot. Mondhatni az meg a kő-papír-olló mechanikára épült. Szerettem jó volt.

Yu-gi-Oh-val nem sokat foglalkoztam, de mégis volt egy csomó kártyám.

Nekünk nem voltak pálcikák ezért a danoninoba mindig kanalat vagy fa jégkrém pálcikát raktunk :D jó volt úgy is, sőt, lehet jobb :D

Akkor is volt számítógép, játszottam is gépen meg akkor a PSX volt ami jó volt még. Az is nagy élmény volt, de mellette még sok más is volt.

Hát ez a változás, fejlődés, generáció ugrás.

2019. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!