Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy élhetnék együtt ezzel az...

Hogy élhetnék együtt ezzel az érzéssel?

Figyelt kérdés

Tavaly elhunyt valaki, aki nagyon fontos volt számomra. Úgy éreztem, hogy sikerült feldolgoznom, de még mindig egy hatalmas nagy űrt érzek magamban.


Igyekszem kitölteni ezt az űrt, de nem sikerül. Sokáig nem engedhettem meg semmit anyagilag, azóta valamivel jobb a helyzet, de akármit veszek magamnak, nem leszek tőle boldogabb. Eddig hülyeségnek gondoltam azt, hogy pénzen nem lehet boldogságot venni, de már belátom, hogy ez tényleg így van.


Hogyan lehet feldolgozni ezt a szeretethiányból fakadó ürességet?


2019. júl. 12. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem lassan két és fél éve halt meg anyukám 56 évesen, 12 évig küzdött a daganattal.

Az űr, a hiány a lelkemből soha nem fog tudni eltűnni.


Utána néztem a gyászfolyamatoknak, hogy megértsem, hogy mit miért érzek, elkezdtem naplót írni, halála után fél évvel pedig elkezdtem megnézni a képeit és rá majdnem egy évre pedig a családi videókat.


Nem szabad hagyni, hogy a gyász és a szomorúság elhatalmasodjon felettünk, mert ez képes megbetegíteni minket. Depresszió, esetleg még súlyosabb, pl. rák formájában.


Nálunk otthon a karácsony volt minden, anya halála után ez megszűnt, de tulajdonképpen minden más is. Apával ketten maradtunk.

Igaz, én már tavaly nyár óta nem apával lakom, 10 percnyire lakunk egymástól, de napi 1-3, van, amikor több órát is együtt tudunk tölteni párom beosztása miatt, mivel ő leginkább délutános.


Az évek majd valamivel halványítani fogják az ürességet, de teljesen soha nem fog eltűnni.


Én bízom abban, hogy valamivel csökkenni fog az űr, mikor majd párommal gyerekünk lesz, de nyilván akkor is elő fog minden jönni.


Nem szabad, hogy csak a negatív szomorú érzések vezéreljenek. Legyen célunk mindig.


Sok erőt és kitartást kívánok Neked.

2019. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan tevékenységet találni magadnak, ami tartalmas, kreativitással bír, és kiélheted benne magadat, ami flow-t eredményez. És ez váljon a hivatásoddá.
2019. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!