Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik tulajdonság jobb?

Melyik tulajdonság jobb?

Figyelt kérdés

1: Amikor valaki tökéletesen feltalálja magát egyedül, megoldja a problémáit egyedül, és jól is érzi magát egyedül. Viszont nagyon nehezen ismerkedik, nem tud gyorsan ismeretségeket kötni idegenekkel.


2: Bárhol van, mindenkivel tud beszélni, és 2 perc alatt új barátokat szerez, nem probléma neki senkihez se hozzászólni. Viszont egyedül nem érzi jól magát, és szüksége van valakire maga mellett, hogy együtt oldják meg a felmerülő problémákat.



2019. júl. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első, mert nem szeretnék olyan lenni, aki semmit se tud egyedül intézni, és társ, kapcsolatfüggő.
2019. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tipikusan az első változat teljesen engem jellemez. :D
2019. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is az első vagyok. :D És örülök neki, hogy ilyen önálló vagyok, viszont nagyon irigylem azokat, akik könnyen ismerkednek. Hiába alszok hostelekben, mindig egyedül maradok nap végére (kivéve egyszer), de végülis elvagyok egyedül is. Csak néha jó lenne ismerkedni, barátokat szerezni.
2019. júl. 14. 18:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem érzi jól magát egyedül még nem biztos, hogy nem találja fel magát és nem tudja egyedül megoldani a problémáit. Az ember társas lény. :)
2019. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát egy zárkózott, de talpraesett ember vs. egy exrovertált de életképtelen?

Nem is kérdés, hogy előbbi. Az utóbbiaktól kapok agyvérzést, pörög, dumál, mindenhol ottvan, nem lehet megszabadulni tőle, de nem tud egy szalmaszálat egyedül keresztbetenni.

2019. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: Nem is állítottam ezt soha. De a kérdés erről szól.
2019. júl. 14. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első jobb, életrevalóbb az, mint a 2-es, ahol esetleg csak, hogy az lenne neki a lényeg az életében, hogy "...mindenkiről mindent tudni akar".
2019. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1, mert ott nincs rászorulva másra.

A másodiknál meg talán kell neki a támasz. Egyedül lehet, hogy "gyengének" érzi magát. Elesettnek, rá van szorulva, hogy legyen ott mellette valaki; ha nincs ott a társaság, csak "félembernek " érzi magát.


Egyébként ez változik is, hogy kinek mi számít, pl lehet, hogy egy partizós csajnak inkább a második jön be;

valakinek meg külön imponál, hogy a másik egyedülis megáll a lábán.


De mondjuk nem feltétlenül van rászorulva annyira, meg elesett; ennek a mértéke is változhat, de azt írtad, a 2. nem érzi jól magát egyedül.


Egyébként lehet,h ogy egy ilyen nyitottabb,közvetlenebb szem,élyiség például mondjuk munkahelyre felvételkor is előny; hogy inkább akkor azt választják, amelyiknek jobb a dumája, már látszik, hogy sokat dumál, és jó a beszélőkéje:) De valakinek meg lehet, hogy pont az imponál, hogy nem egy olyan "laza". Vagyhogy pl nemegy "mindent kitárulkozó". Szóval lehet, hogy másnak meg más a meggyőzőbb.

2019. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!