Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet hogy fáradtan...

Miért lehet hogy fáradtan sokkal jobb a koncentrációs képességem és kommunikálni is jobban tudok másokkal? Ez valami betegség.

Figyelt kérdés

Fura de ez a helyzet. Már évekkel ezelőtt megfigyeltem magamon. Normál esetben egy kicsit szétszórt és eléggé szorongó tipus vagyok. A külvilágnak úgy tűnhet hogy bamba vagyok. Társas helyzetben szorongok, kevés emberrel tudok felszabadultan viselkedni. Én már „pihentagyúnak” tartom magam. Már csak azért is mert fáradság hatására ez jelentős javulást mutat. Nem az egyszerű kialvatlanságról van szó hanem mikor tényleg kimerítem magam.

Mai példa: Tegnap korán keltem és este úgy alakult hogy egy szemhunyásnit sem aludtam. Ma reggel úgy menten be melóba, hogy már 24 órája ébren voltam. És tá dám: Attól függetlenül, hogy össze akartam esni egész nap sokkal jobban ment minden. A kollégáimmal is sokkal jobban el tudtam beszélgetni, mint más napokon. A munkámat is precízebben végeztem, nőtt a kreativitásom és a probléma megoldó képességem is. Egyszerűen mintha sokkal inkább önmagam lennék ha teljesen kimerülök. Valaki esetleg tapasztalt ilyet? Egyébként másnaposan is ezt a jelenséget tapasztalom. A fizikai rosszuléttől eltekintve sokkal jobb vagyok a bőrömben.


24F



2019. júl. 14. 20:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hatalmas segitség voltál
2019. júl. 14. 20:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos, én is tapasztaltam ilyesmit. Bár másnaposságnak is vannak fokozatai... A kialvatlanság hosszútávon tönkretesz, hibázol, ingerlékenyebb vagy, nem ajánlom hogy az alvástól foszd meg magad. Másnaposnak lenni meg azért megterheli a pénztárcád és az emésztőrendszered. Meg akkor már az agyacskádat is.


De képzeld el, hogy ha meló, tanulás előtt elmész egyet sportolni, nos akkor is jobban fogsz teljesíteni, kommunikálni. Jobban ott vagy, nagyobb az önbizalmad. Plusz annyira nem is egészségtelen dolog. Én sem azért mozgok, mert hogy imádom azt hogy kiköpöm a tüdőm, de utána sokkal könnyebben zajlik a napom utána, és ezért minden nap ezt csinálom. Lejöttem a cigiről, nem is iszok-szívok annyit. No és tök jókat alazom.

2019. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még két-három ilyen nap és másként látod a dolgokat. Nem vagy különleges, csak egy szorongó ember, aki fáradtan elveszette a kontrollt és azt hiszi, hogy a kontrollvesztés és a görcsölés eltűnése hirtelen más embert farigcsál belőle.


Másokkal azért tudsz jobban kommunikálni ilyenkor, mert halál fáradtan eltűnik a normál üzemmódos görcsöd. Viszont a rossz hír az, hogy hamarabb leszel olyan kiállhatatlanul ripacs, és önmagad karikatúrája, hogy megutálnak az emberek.


Fáradtan, kimerülten senki sem lesz jobb. Ez nem betegség, hanem szimpla önismeret-hiány, nagyképűség és butaság.

2019. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fáradtan nincs erőd szorongani.
2019. júl. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, fáradtan arra nem marad erőd, hogy szorongj és tartsd az álarcot, ezért nem feszengsz.
2019. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!