Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szombathelyiek, vagy akik...

Szombathelyiek, vagy akik voltak már ott, szeretitek Szombathelyt? Mi a véleményetek a városról?

Figyelt kérdés
2020. febr. 7. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem laktam ott, de sokszor jártam Szombathelyen.

Nekem tetszik. Nincs olyan történelmi városmagja, mint mondjuk Veszprémnek vagy Sopronnak, de jókat lehet sétálni a belvárosban. A belvárosban van egy hatalmas, forgalom elől lezárt tér, rengeteg étteremmel, cukrászdával.

Nekem nagyon tetszik az a két patak is, amelyik keresztülfolyik a városon, és sétányok, bicikliutak vannak mellette.

Jó a vasúti közlekedés oda.

A város északi részén arborétum van (Kámoni Arborétum).

A várostól nyugatra jó kis erdei kirándulásokat lehet tenni.

Tisztaság és rend van, érződik Ausztria közelsége.

2020. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz válaszolni. Nekem úgy tűnik, hogy az utóbbi időben inkább romlott az életminőség itt. A fiatalabb korosztályban én nekem úgy tűnik, hogy nagyon kevesen vannak, így 18 és 35 között. Alig van élet. Egy pályakezdő fiatalnak nagyon rossz választás, mert inkább ilyen gyári munkák vannak, és nagyon magasak az albérlet árak is.

A közlekedés szörnyű. Ahhoz képest, hogy mekkora a város, nagyon sok az autó. 18-tól 99-ig mindenki autóval jár és lehetőleg minden autóban 1 ember ül, nagyon nagy a forgalom. Biciklivel életveszélyes menni. Számomra fontos hely a parkerdő és környéke is leromlott, mivel a környékét ész nélkül beépítették népes lakóparkokkal.

Ami régen előnye volt a városnak, hogy jó a levegő, csend van, az ma már nincs meg. Szerintem, inkább az ilyen kisgyerekes családoknak éri meg talán,mert sok óvoda, iskola van és nincsenek nagy távolságok.

2020. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Lepusztult posztkommunista koszfészek és a kétezres évek elejétől napjainkig összetákolt kártyavárak érdekes egyvelege. Turistaként 2 órát érdemes eltölteni a fő téren valamelyik bárban, életvitelszerű tartózkodásra alkalmatlan.
2020. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak tanulni jártam Szombathelyre, de nagyon szerettem a várost. Szép, tiszta, nyugis.
2020. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Én szombathelyi vagyok. Eléggé vegyes érzéseim vannak a várossal kapcsolatban. Abban nincs kétség, szeretem a várost, de bizony rengeteg árnyoldala van. Szedjük össze a dolgokat:


1.) Közlekedés

A város közlekedése erősen autóközpontú, ebből adódóan elég gyakori a légszennyezettség, a szmog, az autók elcsúfítják a városképet. A tömegközlekedést szinte csak a fiatalok és az idősek használják, a többiek vagy autóval járnak, vagy biciklivel vagy gyalog, mert nincsenek nagy távolságok. Sok új bicikliutat építettek, fejlődött a biciklis közlekedés is. Sajnos a belvárost beépítik parkolókkal, közben a tömegközlekedést nem fejlesztik, csomó olyan újabb városrész van, amit nem tár fel busz. Csak a belvárosban, a vasútállomás és a Derkovits-lakótelep fele van korrekt tömegközlekedés. Hétvégén az egy óránkénti buszt nem nevezném szolgáltatásnak..


A vasúti közlekedés nagyon jó, rengeteget fejlődött az elmúlt 9 évben, mióta a GYSEV átvette a MÁV-tól az innen kiinduló vonalakat. Budapest is elérhető 2 óra 40 perc alatt. A vasútállomás épülete nagyon szépen fel van újítva. Kulturált az egész, ha magát a vasútállomás területét nézzük. Tervezés alatt van a helyközi autóbusz-állomás áthelyezése is a vasútállomás mellé, a vasútállomás nem épületi részeinek felújítása is terv alatt van.


2.) Zöld felületek + játszóterek

Van pár park / tér, amit rendbe raktak az elmúlt pár évben (Berzsenyi tér, Szent Márton tér, Múzeum-park, lakótelepek), azonban például a belváros keleti részén, a vasútállomás környékén a legtöbb tér lepusztult, szemetes. Mondjuk ez nagy részben köszönhető az embereknek (az egyik legforgalmasabb környék a városban), de az illetékeseknek is. Játszóterekből rengeteget felújítottak. A Csónakázó-tó környékét nagyon szépen rendbe szedték. A Sportligetnek is befejeződött a felújítása, de a zöldfelületeket még nem rakták rendbe. Összességében nagyon vegyes az összkép.


3.) Oktatás

Bölcsődék, óvodák:

Szerintem rendben van, jó infrastruktúrával felszerelt a legtöbb, sokat felújítottak az elmúlt pár évben.


Általános iskola:

Sok általános iskola van, sokat felújítottak. Sok jó rangú is van köztük.


Középiskolák:

Rengeteg neves középiskola van, mind gimnázium, mind szakgimnázium. Mindenki megtalálhatja a maga szintjének megfelelő középiskolát.


Egyetem:

Országos szinten nem kiemelkedő az egyetemünk, azonban szerintem nincs vele baj. Pár éve indult el a duális gépészmérnök képzés és a programtervező informatikus képzés. Szerintem ez egy nagy fejlődési lehetőséget biztosít az egyetemnek.


4.) Kultúra, látnivalók, szórakozás

Szerintem Szombathelyen sok látnivaló van, igaz, a legtöbb római korból való. ISIS, Romkert, Sala Terrena, föld alatti utcarészlet, felfedezett vízvezetékek, Mithras-szentély stb...

Kultúrával szerintem nincsen gond, mondjuk kiemelkedőnek sem nevezném. A Képtár felújítása folyamatban van, a Savaria Múzeumot szépen felújították.

Kettő mozi van: a Savaria Mozi, illetve egy Cinema City mozi a Savaria Plaza-ban.


5.) Vendéglátás, kereskedelem

Éttermek: szerintem van egypár jó étterem a városban, az elmúlt években volt ilyen téren is fejlődés. Lehet simán finomakat enni.


Gyorséttermek: szerintem pont megfelelő. A kínálatot kiemelkedőnek nem nevezném, de szerintem az igényeknek pont megfelel. Van McDonald's, KFC, Burger King, van jó sok pizzéria eléggé változó ársávban, a Placc Burger nagyon jó (nevével ellentétben van sokféle étel itt), lángososból is van két-három nagyon jó. Amit hiányolok, egy jó mexikói stílusú gyorsétterem.


Áruházak, bevásárlóközpontok:

Van Tesco, Interspar, Metro, Lidl, Aldi, sima Spar, kisebb Coop boltok, hogy az ismertebbeket mondjam, továbbá van külön Praktiker, Decathlon.

Bevásárlóközpontból 4 van, de sajnos szinte kivétel nélkül a város szélén. Ezek közül van a Savaria Plaza. Nem nagy pláza, de szerintem az elmúlt években korrektül van kihasználva normális boltokkal.


Én szeretem a várost, de bőven van még mit javítani, főleg egy rendezettebb, jobb levegőjű, autómentes belvárosú, rendezett várost szeretnék.


Remélem tudtam segíteni :)


Üdv: egy szombathelyi

2020. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egynek elmegy, de nem a legjobb város
2020. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!