Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova tűntek Vecsésről a kocsmák?

Hova tűntek Vecsésről a kocsmák?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok Vecsési, de hét évvel ezelőtt összejöttem egy csajjal aki ott lakott. Már akkor nagyon megszerettem a helyet. Tetszett, hogy kisvároshoz képest kifejezetten sok beülős söröző volt ott, ahol jó hangulatban el lehetett lenni. A Kishullámba imádtunk járni. Ingyen volt ott a billiárd. Másfél év után szakítottunk. De még jóval a kapcsolatunk vége után is lejártunk időnként a haverokkal ha egy szombati napon a zsúfolt Pesti élet helyett nyugisabbra vágytunk. Aztán ezek abbamaradtak. Talán 2017 nyarán (de lehet 2016 volt.) voltam ott utoljára. Egészen idén januárig. Ekkor megint úgy döntöttünk egy haverommal, hogy lenézünk. Sajnos azt tapasztaltuk, hogy sokkal unalmasabb lett a város. A Dülöngélő bezárt. A Resti helyett valami pizzéria nyílt. A Jegenye söröző jóval kisebb lett, és alig lehetett beférni. Egyedül a Lesz Vigasz, meg a Kishullám maradt, de a Kishullám se olyan volt már régen. Sokkal kisebb válaszék, és rosszabb minőségű kiszolgálás. A billiárdtól már el is ment a kedvünk, úgy hogy meg sem kérdeztük, hogy ingyen van-e még, de gondolom az is megváltozott már azóta. Szóval csalódottan távoztunk, pedig még olyan terveim is voltak, hogy egyszer odaköltözöm. Miért tették ezt az ottani jó kis helyekkel?

#csalódás #kocsma #Vecsés #resti #Dülöngélő #Kishullám
2020. máj. 24. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem volt igény.

Mem érte meg.

2020. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pestszentimrei vagyok. Itt is az utóbbi években bezárt szinte az összes kocsma. Most hirtelen azt tudom mondani, hogy 5 db maradt meg (annyi biztosan). Ha Vecsést végleg meguntad, gyere el Imrére a Kastély Sörözőbe! Nekünk az a kedvenc. Jók az árak, egyedi hangulata van a helynek és van kinti rész is a fák alatt. Egy próbát megér szerintem ;) A helyiek abszolút kedvence, egy kicsit elegánsabb hely a Joy Café & Bar, ami inkább egy koktélozós hely, közel sem belvárosi árakkal, kiülős terasszal. Ezt is ajánlani tudom.
2020. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Hát ezt sajnálom. Anno amikor még lejárkáltam, nem voltak azért ezek üresek. Főleg a Dülöngélő nem. Még talán pont az azóta is működő Kishullámba voltak a legkevesebben.


Másodiknak: Ez elég jól hangzik. Imrén nem vagyok egyáltalán ismerős. Én Soroksári vagyok, de itt konkrétan alig van valami. A környékemen konkrétan van egy borozó, meg egy kiskocsma. Az első gusztustalanul igénytelen, a másik meg egy kis lyuk, befér talán össz-vissz 4 ember. És mindkettőbe csak az öreg tróger alkeszek járnak. Van még a Texas söröző a kerület másik végébe, de az sem 5 csillagos. Ha nálatok a bezárások után is maradt 5, az teljesen jól hangzik.

2020. máj. 26. 00:48
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Sajnos itt is 5-ből 4 a vén alkeszek törzshelye. A Kastély képez kivételt + a Joy, amit nem számoltam a kocsmák közé.
2020. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Lehet, hogy ebbe a Joyba elnézek majd nyáron. Vecsésre nem hiszem, hogy visszamegyek már. Nem éri már meg levonatozni oda, még ha közel is van.
2020. máj. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!