Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapestre költözni...

Milyen Budapestre költözni vidéki kisvárosból?

Figyelt kérdés
Egyetem miatt mennék, a suli/szak jobban tetszik ott, mint a vidéki lehetőségek, viszont félek, hogy 'túl sok' lesz. A beszólogatós emberek, a kosz, a veszély. Mit gondoltok? Jó ott élni, meg lehet szokni? Esetleg szeretni is?

2020. máj. 28. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem szar volt akkor.Most is csak ilyen közömbös.
2020. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hamar meguntam.
2020. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én nem kisvárosból, hanem egy kicsi kis faluból jöttem Budapestre majdnem 10 éve. Életem legjobb döntése volt. Igen, van itt mindenféle ember, hiszen rengetegen élnek itt, multikulturális város stb, de miért gondolod, hogy máshol jobb a helyzet?

A faluban, ahonnan jöttem, annyi rosszindulatú, szärkeverő pletykafészek van, hogy csak nézek. 16 évesen még pasim sem volt soha, de azt mondták, hogy terhes vagyok, csak mert a fiú osztálytársaimmal láttak biciklizni. Vagy született kistestvérem 18 éves koromban és azt mondták, hogy az enyém a gyerek, csak mivel zabigyerek, anyám a magáénak mondja, hogy ne legyen szégyenben. :D

Vagy anyukám elvégzett egy tanfolyamot, hogy gyerekekkel dolgozhasson és mikor bekerült az iskolába, kibeszélték, hogy milyen nagyképű...

Vagy anyám volt az első, aki anno elvált a faluban, mindenféle kvának elmondták, csak mert be merte adni a válópert, pedig apám még csak nem is verte, akkor miért, ugye...

Itt legalább senki nem foglalkozik veled, az lehetsz, aki csak akarsz.

És a veszélyest sem értem, a faluban, ahol lakom, több dolog eltűnt az udvarunkból az évek során, megcsapolták a benzint, a tűzifát, a kutyakaját, szerszámokat vittek el, terményt. A szomszéd utcából több ember is ült rablásért vagy ül ma is. Voltak öregezések, rablások, lopás rendszeres. Verekedések is szoktak lenni, minden bálon stb. kijön a rendőrség, akkora balhék vannak.

Budapesten engem soha semmilyen attrocitás nem ért, pedig járok bulizni rendszeresen. Oké, odajönnek hozzám néha kéregetni, de ennyi, és ez még nem attrocitás.

2020. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 év alatt még nem igazán szólt be senki, bár nem is hallhattam, ha utánam szóltak, mert mindig zenét hallgatok. Veszélyben se szoktam érezni magam általában. A kosz az helyfüggő a városon belül is. Vannak nagyon szép és tiszta környékek, ahol egyszerűen jó érzés lenni.
2020. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Szoval akkor igazabol tobb a pozitivum, mint a negativum?
2020. máj. 28. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, mi lenne jobb neked, én inkább vidék párti vagyok, de már nem vagyok fiatal. Viszont általában véve minden fiatalnak ajánlom, hogy legyen bátor, és minél nagyobbat merjen lépni, szóval inkább most próbáld ki Budapestet, öt évet simán ki lehet bírni akkor is, ha nem jön be annyira a budapesti hangulat, viszont sokkal több lehetőséged lesz ott "világot látni", és onnan még mindig egyszerűbb lesz kisebb városba visszaköltözni, mint fordítva, mert szerintem ahogy idősödik az ember, nehezebben mer váltani és nehezebben szokja meg a nyüzsgést. Fiatalon miért ne mennél Budapestre? Én azt mondom, menj.
2020. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt utolso, ebben teljesen igazad van, a vilaglatas resze miatt nekem is vonzo. Csak 3 eves az egyetemi kepzes kulonben, amibol ha minden jol osszejon, felet vagy 1-et kulfoldon szeretnek tolteni. Szoval igen, csak kibirom :) igazabol eddig csak vasarolni, szorakozni voltam fent. Az a resze iszonyuan tetszik, es a belvaros is. Csak mostanaban ezek a keseleses, gyilkolos hirek megijesztettek, nyilvan mindenhol megeshet, de Bp-t sosem ereztem tul biztonsagosnak, foleg este, foleg egyedul
2020. máj. 28. 23:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nézd, hogy több-e a pozitívum... :D Mondjuk úgy, hogy meg lehet szokni a negatív részeket. Ma voltam sétálni és legalább 5-6 kukázó embert láttam 1,5 óra alatt + egy csövest, aki összehugyálta magát és csoszogott a dohányboltba a kis aprójával. (A random alvó hajléktalanokat már nem is számolom.) Pár év alatt megtanulsz ezeket átnézni, de valakinek ez már bőven sok.
2020. máj. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!