Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek felháborodva azon, hogy vidéken egy városi nő lesz a polgármester?

Figyelt kérdés

Szüleimmel úgy döntöttünk, hogy kiköltözünk Budapestről vidékre. Nem messze, csupán 30km-re. Anyámnak egyből támadt egy ötlete, hogy az alapból unalmas kisváros életét kicsit feldobja és indult a polgármesteri választásokon. 48 : 52 a szavazati arány Anyám és egy másik képviselő között..


A fél város azon van felháborodva, hogy egy "idegen" ember nem lehet a polgármesterük.


Nem értem miért? A "nép" dönt. Ők szavaznak. Ha a többség megválasztja Anyámat, akkor ő lesz a polgi és kész! Egyből lesz dunaparti strand, szálloda, uszoda. Mindenkinek jobb lesz.


2020. jún. 21. 12:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Mivel egy idegen értelemszerűen közel sem lehet annyira tisztában a helyi közösség működésével, igényeivel, stb, mint aki X ideje ott él.
2020. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Dehát attól még Ő is ember. Megmozgatná a turizmust, százszorosára növelné a város bevételét. Gondolj bele. van egy város. Mennyivel jobban nézni ki, ha a dunaparton végig strand lenne. Fent a hegyen meg egy szállodakomplexum. Senki sem látná, de a szállodából a dunára és a hegyekre lehet lenézni. Nem csodálatos?
2020. jún. 21. 12:20
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

"Dehát attól még Ő is ember"

És ez változtat bármit is azon, amit írtam?

2020. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jó, ha egy kívülálló lesz egy kisvárosban polgármester. Az meg nem úgy működik, hogy megválasztják és rögtön lesz minden meg tejben vajban fürösztés. Remélem anyád ezzel tisztában van.
2020. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hátööö ezeket amiket felsoroltam azt Anyám hozná be a árosba. Megváltás lenne számukra.


A polgármesternek semmi köze nincs az ott lakókhoz. Az ő érdekeiket szolgálja és a városét.

2020. jún. 21. 12:23
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

"A polgármesternek semmi köze nincs az ott lakókhoz"

?????


"Az ő érdekeiket szolgálja és a városét"

Ha semmi köze nincs hozzájuk, eleve honnan venné, hogy mi az érdekük és mi nem?

2020. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a vàros költségvetésével sincs tisztàban talàn azért.
2020. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

De a kérdésben, hogy hogyan hozná be.. azért itt kemény pályázatokat kell megnyerni.


A polgármesternek nagyon is sok köze van az ott lakókhoz. Elsősorban az ő véleményüket kell kikérni, mit szólnának a strandhoz meg a szállodához.

2020. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont, hogy jobb egy kívülálló, talán jobban, elfogulatlanabbul látja át a dolgokat. Nincsen sógor-koma, rokon, haver akinek kedvezni kellene meg jópofizni velük, mert gyerekkorod óta ismered őket, tudnak rólad mindent stb.
2020. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem csak falun... én miskolci vagyok, nekem se tetszett, hogy Alakszait azzal próbálták támadni, hogy Budapesten is van egy lakása, annak ellenére, hogy nem szimpatikus nekem se a Fidesz, se Alakszai. Máshol is utálom, ha ezzel kampányolnak, hogy „de hát ez a jelölt nem helybéli, ez egy gyüttment”. Mindig jól jön a friss perspektíva, szerintem sokkal röhejesebb az, ha valaki azzal kampányol, hogy „egész életemben ezen a településen laktam, sosem mozdultam ki”, mert ő mi újat tudna nyújtani az eddigihez képest?
2020. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!