Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha lepermetezem a házunk...

Ha lepermetezem a házunk előtti cseresznyèt, valaki megeszi és meghal azért engem lecsukhatnak?

Figyelt kérdés

A romák az utcàba folyton lopják a MI cseresznyénket,ha lefújom permetezővel ès megeszik aztàn meghalnak,akkor engem nem vonhatnak felelősségre mem?


Elvégre a sajàt fánk.



2020. jún. 30. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A házad előtti kerítésen kívüli terület közterület, amennyire tudom.

Az ott levő fákra mindig rá szokták írni, ha permetezve van.

2020. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ami növényekre való permet, attól senki nem hal meg, nyugi.Maximum elkapja a cifra nagyobb mennyiség esetén.
2020. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Írd ki a kapura, hogy a gyümölcsfákat mérgező anyaggal permetezted. Fényképezd le, filmezd le. Tegyél ki egy vezeték nélküli, távirányítós kiskamerát.


[link]

Amúgy akkor te sem eheted.

2020. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es! Nem egészen.

Egyszer vettem meggyet termelőtől. Nem mostam meg eléggé, és két szemtől bedagadt a torkom, megduzzadt a fejem. Mentőt kellett hívni.

Nem vicces.


Amúgy azt javaslom, hogy az utca felől szépen vágd le az ágakat.


Butaság a kerítés mellé gyümölcsfákat ültetni.

2020. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

#1 vagyok

Hozzáteszem, ha bent van a fa a kerítésen belül, akkor az már a sajátod.


De annyit mondok inkább, hogy "fagyállós gazda". Sejtheted, mi lenne a következménye. Ha kerítésen belül van és feltünteted hogy méreggel van permetezve, onnantól viszont már szerintem tiszta vagy, de sose lehet tudni...

2020. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, elképzelhető. Ez hasonló ahhoz az esethez, ami pár éve volt a hírekben is: bácsi borát folyamatosan lopkodták a c-k, aki erre befagyállózta és asszem legalább egy ember meghalt emiatt, aki ivott a borból. A bácsit elmeszelték.
2020. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

1. Teljesen mindegy hol van a fa - ha a te permeted miatt hal meg valaki bárhol akkor tèged vesznek elo

2. Ha a telkeden kivul van a fa akkor az nem a tied hanem kozterulet

3. Ha a telkeden belul van a fa de kilog a kozteruletre az ága, onnan barki leszedheti torvenyesen

4. Nem kellene okoskodnotok ha rohadtul semmit sem tudtok a témarol

2020. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán ha a tolvajokat permeteznéd le speciális, könnyfakasztó permettel, akkor nem kellene foglalkoznod tulajdonjogi kérdésekkel.
2020. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Másnak is eszébe jutott már ez előtted, kb. erre számíthatsz, ha megléped.

Pedig szerintem rohadtul igazad lenne, de sajnos a törvény jelenleg úgy néz ki, hogy ha a betörő megzabálja a hűtőmben a romlott joghurtot és csikar tőle a hasa, akkor engem vesznek elő.

2020. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Nàlunk is lopkodtàk a szilvàt a fáròl.

Nem az volt a baj h megették,mert nem igazàn ettük szedtük mi sem

hanem az ahogyan ez történt

szerencsétlen fát összevissza törték,orditoztak,magokat szanaszét szòrtàk

Pàr év utàn apàm megelégelte amit müveltek a fàkkal,kiment aztàn kivágta mind a 2öt.

2020. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!