Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lépcsőházi bejárati ajtó gondok?

Lépcsőházi bejárati ajtó gondok?

Figyelt kérdés

8 család lakik a lépcsőházban velünk együtt, ebből kb 3-4 család a fiatalabb, míg a többiek nyugdíjasok.

földszinten lakunk és mi vagyunk a leginkább érintettek. A lényeg, hogy van pár idősebb ember, aki állandóan nyitva hagyja az ajtót, néha kitámasztja, néha szőnyeget gyűr oda, de arra is volt példa, hogy a pöcköt elállították benne, hogy ne lehessen jól becsukni. De az idő teltével már ott tartunk, hogy csavart lazítanak (nem hinném, hogy ezt az idősebbek tették..), az ajtó kitámasztót úgy forgatják, hogy ne lehessen becsukni, szóval trükköznek elég szépen. 3 helyre van kiírva, hogy be kell csukni az ajtót, mégsem teszik..

A pláne, hogy nem a legjobb környékről van szó, 2 kocsma van az utcában, a ház közvetlen közelében, így elég sok a részeg.. régebben többször előfordult, hogy bejöttek dolgot végezni, és nemcsak a kicsit. A pincéből is loptak már, idegenek átjáróháznak használták a lépcsőházat, néha idegen, a játszótérről feljött gyerekek futkostak itt bent. De a mélypont pár napja volt, mikor is betörési kísérlet történt, amikor egyedül voltam itthon. Nem láttam az arcot, de egy hapi motoszkált a kulcslyuknál, de megijedt, amikor odaértem és elszelelt.

Nem érzem magam itt 100%- os biztonságban, közös képviselő nincs, és nem tudom mit tehetnék?

Köszönöm a válaszokat!


2020. júl. 5. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közös képviselőnek lennie kell!

Nem okvetlen ebben a lépcsőházban, ha más lépcsőház is tartozik a házhoz, de valakinek, akár külső cégnek lennie kell.


Tapasztalatom szerint a dörgedelmes kiírások nem hatékonyak.

Én két dolgot próbálnék kideríteni.

1. Aki nem akarja, hogy csukva legyen az ajtó, miért nem akarja?

2. Aki nyitva hagyja, miért nem tart attól, hogy az ő pincéjét vagy lakását törik fel? (Azt el tudom képzelni, hogy sokakat mások ürüléke nem zavar, mert olyan koszban élnek maguk is.)


Szóval én beszélgetni kezdenék a többi lakóval csak úgy spontán. Ügyelnék arra, hogy ne szidjam azt, aki nyitva hagyja az ajtót, hátha pont azzal beszélek. Inkább csak hangoztatnám, hogy ennek milyen veszélyei, kellemetlenségei vannak, és szívesen meghallgatnám, más hogyan látja ezt. Lehet, hogy mondanak ezt-azt E/3-ban, hogy biztos emiatt-amiatt. Akkor már lehet gondolkodni olyan megoldásokon, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon.

Remélhetőleg nincs olyan lakó, aki direkt összejátszana a betörőkkel, és az helyzetüket akarná megkönnyíteni.

2020. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Közös képviselö,és cetlit kell kiirni az ajtòra

Tudom milyen zavarò tud lenni,en 4 lakàsos tàrsasházban lakom,2lakàs földszinten 2 az elsön.

A mellettem levö szomszéd mániàja h az elsön levö ablakot kinyitja,de becsukni nem tudja.A gond az h ut mellett vagyunk,érzékelöre kapcsol a folyosòn a lámpa,és az autok fényszòròira is felkapcsol,àllandòan ég a kinti a villany.

A lenti föbejàrat detto ugyanez.

Eljutottam odàig h minden este lefekvés elött kimegyek és csukodok mindent.

Muszàly mert senkinek sem jut eszébe!

A gond az is,h alul van egy alagsor,kellerek ahol elég sok cuccot tárolunk,bicikliket is.

Az éjszaka közepén senkinek sem tünne fel h 2 bicajjal valaki elsétálna,vagy feltörnének egy kellert.

Nem beszélve h mennyi állat bemàszkàl.

Multkor egy szerencsétlen sünit találtam alul,kitudja hány napja volt lennt.

Ritkán megyünk le mi is,de szerencséje volt h épp egy apròság miatt mentem el.

Szòszerint éhenhalt volna.

Senki nem gondol semmire

Juli végén lesz egy összeülés és elfogom mondani ezeket

Arròl nem beszélve h a házirendben is benne van h a föbejárati ajtót ete 8tòl zárni kell.

Sokszor 8utàm esnek haza a szomszèdok csak bekellene hùzni maguk után.

Jövöre elköltözöm innen,remélem valaki kirámolja öket majd akkor tanulnak belöle,csak ne essen áldozatul több állat.

2020. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-es jót ír. Még az jutott eszembe, hogy nem biztos, hogy lakó csinálja, egyetlen épeszű lakónak sem lehet az érdeke, bár puhatolózni mindenképpen érdemes. De simán lehet, hogy rossz szándékú emberek vagy hajléktalanok bejutnak valahogy (beosonnak valaki után, becsöngetnek, azt mondják, hogy szórólaposok) és amikor bejutottak, kitámasztják, elrontják, hogy később is be tudjanak jutni, alkalmasabb időben. Kellene egy rendkívüli közgyűlés, és meg kellene szavazni, hogy legyen biztonsági kamera. (Ez mondjuk csak akkor fog menni, ha van szervezeti és működési szabályzat.) Mindenesetre nagyobb biztonságban lennétek, ha szereltetnétek biztonsági rácsot a saját ajtótokra.
2020. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!