Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igaz az,hogy több vidéki...

Igaz az,hogy több vidéki településen kedvesebbek,barátságosabbak az emberek mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Egy barátom nemrég volt nyaralni egy vidéki kisvárosban és azt mondta,az ott élők segítőkészek,barátságosak voltak,nem olyanok mint itt Pesten.Én egyszer jártam Győrben és ahogy így visszagondolok,kedves volt a fagyi árus lány,kedvesek voltak a McDonald's ban,és egy pékségben is voltam,ott inkább se kedvesek,se bunkók nem voltak.Nekem jó benyomásom volt Győrben azokról az emberekről,akik kiszolgáltak.De én nem nagyon járok vidékre amúgy,itt lakok és itt dolgozok Pesten.Én már ezt szoktam meg itt,hogy ritkán kedvesek itt az emberek,rohannak,rá se néznek a másikra,a boltban csak ritkán kedvesek,bár bunkónak se mondanám őket.Tehát tényleg vannak olyan települések,ahol jók az emberek?Vagy mindenhol vannak bunkók és normális ak csak valahol nagyobb arányban vannak a normálisak?

2020. júl. 16. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Vidéken se jobbak az emberek mint Pesten
Vidéken jobbak az emberek mint Pesten
36 szavazat
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Én egy ici-pici faluból jöttem. Bennem is élt az a sztereotípia, hogy a budapestiek bunkók, ilyesmi.

Aha, persze....:D

Tök kedves szomszédaim vannak, ha beteg vagyok, almáspitét sütnek, állandóan van kivel traccsolni, az utcán is, a közértben is, a plázákban is, a vásárlók, eladók, sokkal lazábbak, kedvesebbek, hamarabb lehet akár csak 2 kedves szóra embert találni. A hivatalos ügyeimet is jobban rendezem, mert az irodisták sokkal lazábban kezelnek dolgokat, nincs az az akadékoskodás.

Jó, én a budai oldalon élek, egy drága környéken, a pesti oldalról nem tudok nyilatkozni, de nem hiszem, hogy nagy átlagba másabbak lennének az emberek.

Vidéken meg mi volt? Ha te épp új cipőben jelentél meg, már ment a sutyorgás, eg a saját kertedből valamelyik szomszédod ellopta a kerti eszközöket. A szomszéd meg állandóan azt nézte, hogy mivel bacogathat....

Bp-n lakásban és kertes házban is éltem, tehát van miből merítsek példát. Erről ennyit.

2020. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Haverom is itt él Budapesten,egy hetet volt most vidéken,neki abban az egy hétben jó tapasztalatai voltak.Azon gondolkozom,ha ő lakna ott,akkor is ez lenne a véleménye?
2020. júl. 16. 11:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó emberek mindenhol vannak. Ahogy rendes emberek is. Vidéken élek, és hidd el, itt is találkozik az ember olyan tajparasztokkal, akiknek a kapanyél kilóg a szájából.
2020. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom,hogy ahhoz ott kell lakni azon a településen évek óta,hogy az ember véleményt tudjon alkotni.Én 15 éve lakok Budapesten.Ahhoz szintén 15 évet kéne laknom mondjuk Győrben,hogy összehasonlíthassam a két város lakóit.
2020. júl. 16. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmivel sem jobbak, csak ott még bele is ütik az orrukat olyan dolgokba, ami abszolút magánügy
2020. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz,én nem a budai oldalon lakok,mint az első válaszoló,de én nem vagyok jó véleménnyel Budapestről.Régóta itt élek,sok embert megismertem,sok helyen jártam,sok helyen is dolgoztam itt Bp-n belül,és több a rossz tapasztalatom mint a jó.Itt tényleg sok a bunkó és sok olyan ember mászkál az utcán akiknek pszichiátrián lenne a helye.Hajléktalan nagyon sok van.Ápolatlan emberből is nagyon sok.Nagyon sokfelé büdös van az aluljáróban és az utcákon is.
2020. júl. 16. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

6

Nyilván, itt egy lakás 15M-től kezdődik, vidéken meg azért kapsz egy átlagos putrit 2 millióért

2020. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez puszta etológia. Az ember territoriális lény. Megvan a maga területe, alapesetben fogja a kőbaltát, s lebunkózza az oda betévedő idegen hordatagokat. Ez a normális viselkedés. Csakhogy mára a társadalmi morál, az etikett ezt nem teszi lehetővé, és ez állandó stressz forrása. Így az ember tudat alatt kifejlesztett egy túlélési stratégiát; tereptárgyaknak tekinti az idegen embereket. Utcán, villamoson (hiszen a megszokott, naponta bejárt útvonalat is saját területnek érzi) nem néz a szemébe senkinek, vagy ha véletlenül mégis, hamar elkapja a tekintetét, nehogy szembesülnie kelljen az önbecsapása következményivel. Ezért van az, hogy nagyvárosokban inkább átlépnek egy földön heverő emberen,, semmint, hogy megnéznék, mi a baja.
2020. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig vannak, akik azt hiszik, hogy egy adott város/település több ezer lakójára egységesen rá lehet húzni bizonyos tulajdonságokat???
2020. júl. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!