Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Helyi munkalehetőség szempontj...

Helyi munkalehetőség szempontjából melyik jobb? Sopron vagy Győr?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Sopronból sokan mennek ki Ausztriába. De arra vagyok kíváncsi, hogy helyi, soproni munkák terén mi a helyzet illetve Győrnél is mekkora a lehetőség.

2020. júl. 19. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a két helyen kb ugyan olyan jó.
2020. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem itt él az azt hiszi Győrben nagyon jó. Én itt élek és azt látom, hogy most a vírus miatt egyrészt megcsappantak az álláslehetőségek, mert az autóipar nem olyan már mint volt és ugyanolyan talán már soha nem is lesz. A másik dolog az, hogy itt ha feltesznek egy állást mondjuk facebook -os álláskereső oldalakra, azért ezt írom mert ott látni a kommenteket, a dolgozók véleményét, a gyárakat ahol sori munkák vannak gyakorlatilag utálják a dolgozók. Pont annyit fizetnek, hogy éppen fel ne mondjanak, de semmivel se többet. Igen kevesen elégedettek a bérükkel és ha meghirdetnek egy állást 180 nettóval (betanított munka) szinte elküldik a búsba az állás hirdetőt. Nem azért mert telhetetlenek, hanem mivel az albérlet árak az egekben, a szakmunka árak az egekben, az ingatlan árak az egekben. Tehát ha csak az összegeket nézzük akkor jó, ha az egészet akkor azt mondom itt se sokkal jobb mint máshol, csak egy kicsit jobban néz ki.


Sopronban meg iskolába jártam, hát az meg tényleg olyan, hogy aki osztrákoknál dolgozik, hazaviszi a kinti minimálbért, vagy annál kicsit többet mondjuk 1500 eurót az soknak tűnik, de ott is mindennek az ára ehhez van igazítva. Plusz normális autó kell kijárni, meg most már a forgalom is egyre sűrűbb. Aki ott él és itthon dolgozik, azoknak jórészt az osztrákokra épülő szolgáltató ipar van.


Ilyenekről meg már ne is beszéljünk, hogy villanyszerelő, ács, burkoló, kőműves, bármi szakmunka ha kell. Ára szintén az egekben. Várakozás hónapok, kőművesre pl. évek. Mert ezek az emberek is inkább kint dolgoznak 3000 euróért, vagy a milliomosok maximalista árban nem limitált projektjein. Akit fel lehet fogadni az a maradék arany áron nagy sokára.


Ezek miatt én összességében nem érzem, hogy hű de jól élnénk, de biztosan vannak olyan régiók ahol sehol semmi, ahhoz képest jobb.

2020. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És mégis milyen munkakörökben gondolkozol?
2020. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as!


Építőiparra (szobafestő) és fodrásztra gondoltam.

2020. júl. 19. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben van pénz szerintem csak jól kell csinálni és az elején hirdetni.
2020. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha helyi szinten, akkor inkább Győr. Sopron már nagyon gáz.
2020. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Festő szakmával jó lehetsz a határ túloldalán is, pláne ha meg tudod magad értetni németül is.


Szakmával még mindig lehet jó állást találni, betanított melóra már nehezebb. Ha az ingázás nincs kizárva akkor Sopron erősen jobb.


Ellenkező esetben Győr.

2020. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!