Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnak,hogyan lett háza/lakása ?

Másnak,hogyan lett háza/lakása ?

Figyelt kérdés

200 körül keresek,de úgy érzem sose fogok tudni ebből a keresetből venni egy házat vagy lakást. :(


Más hogy csinálja?



2020. júl. 19. 13:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
200-ból, öröklés nélkül nehezen lesz.
2020. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle módszer van. Van, akinek a szülők segítenek be, ha nem is a teljes vételárral, de egy jelentős részével. Mások kimennek külföldre pár évre, ott összespórolnak a házra valóra. Megint mások ott vesznek ingatlant, ahol meg tudják fizetni (külvárosok, zártkerti övezetek, alvóvárosok vagy -falvak) és onnan ingáznak munkába, bevásárolni meg tulajdonképpen mindenhová. Meg olyan is van, aki huszonévesen beleugrik egy 20 éves lakáshitelbe, remélve, hogy tudja majd fizetni.
2020. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Öröklik vagy hitel.


Vagy ott van az a nagyon kevés ember, akinek sikerül 1 millió körüli fizetést elérniük. Ők spórolnak 3-5 évig és abból már nagyon szép házat tudnak venni.

2020. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Sokféle hitel létezett régen, és ha valaki egyedülálló volt, rákényszerült a legkockázatosabb hitelre, aminél mindene bukott volna, ha csak egyetlen részletet nem fizet ki. De kifizette, az utsó fillérig.
2020. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4+ Pedig közben fel is kellett mondania a munkahelyén mert az csődközelbe került és senki nem volt aki segített volna neki, vagy akihez fordulhatott volna. Igaz 1 hóna alatt az idegtől 10 kg-t fogyott, de sikerült elindulnia ismét.Onnantól kezdve sok sok évig felfelé ment a létra.Önerőből.Míg mások szórakoztak,és nevettek a küszködésén..Később nem nevettek, hanem fujtattak..
2020. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Én ezeket láttam eddig:

1, szülő vett lakást a gyereknek

2, gyereké lett a lakás miután a szülője meghalt

3, nagyszülő miután meghalt, unoka beköltözött a lakásba

4, valaki összeáll a párjával, és hitelt vesznek föl

Egyedül, ennyi pénzből albérletet/lakást fizetni lehetetlen.

2020. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

6*Egyedül, ennyi pénzből albérletet/lakást fizetni lehetetlen.


Most, régen lehetett.


193-ban 85 körül volt a bérem, ebből 25 volt az albi, 10 körül volt a rezsi-és vigan el lehetett lenni.

2020. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
*1993
2020. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
Munka, másodállás, gyűjtés önerőre, garzon hitellel. Aztán azt jókor drágán eladtam és vettem olcsón nagyobbat. Most az a terv, hogy ezt adom majd el, a párom is az övét, és kis családi házat veszünk.
2020. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Pesti ismerőseim mind albérletben laknak, leginkább lakásra gyűjtenek, azt is hitellel fogják törleszteni. Esetleg ha valakik megkeresik ketten együtt a 6-700 ezret vehet szintén hitelre egy 30 milliós külterületi házat, legalábis gondolom én, mert nem is álmodozok pesti házról, annyi pénzem sose lesz. Én vidéken lakom, Hajdú-Biharban, itt falun egy ház olyan 5 millió körül van, igaz felújításra szorul, de hát azt meg lehet oldania következő néhány évben. Én ha jól saccolom 2-3 év munkával, addig szüleimnél lakással tudnék itt venni egy kertes házat, de olyan helyen ami közel van pl megyeszékhelyhez, röhtön felugrik 15-20 millióra egy putri ára. Esetleg Eger környéke, ahol 1 magyarra jut 10 cigány, de végülis kilehet fogni ott is már akár 10 misiből egy emeletes házat, néztek már szüleim is ilyet ott, nem is egyet. A szerb határhoz közel szintén alacsonyabbak az árak, csak persze ne Mohácsra vagy bajára költözz be, hanem valami kis faluba a közelben, autó kelleni fog, mert arra még a busz se nagyon jár. :D

Más nem nagyon jut eszembe, csak pl olyan akinek szülei vettek lakást pl Pesten, azonk mázlisták, dehát szüleik havi 1 milliót visznek haza havonta.

Én most a külfölre menetelem intézem, még gyűjtök némi pénzt, aztán kimegyek ott albérletbe, néhány év alatt összegyűjtöm egy városi ház árát barátommal, de ha nem is, legalább nem 20 évre kell felvennem egy hitelt, hogy városi házam legyen.

2020. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!