Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy álltok ebben a vírushelyz...

Hogy álltok ebben a vírushelyzetben a munkátokkal és terveztek-e külföldre menni a vírus után?

Figyelt kérdés

Röviden tömören mi ketten egy munkahellyel megkeressük a minimálbért, szinte semmivel nem kapunk többet.

Annyira elég, hogy az albit kifizessük a rezsivel és a közösköltséggel.

Mellesleg ez egy olcsó albinak számít.

Kajára jut egy hónapban 30.000 Ft.


A vírus előtti munkánk jó volt, nem szakadtunk meg meg semmi, fizették utánunk a TB-t is amit most mi fizetünk magunknak.

Aztán beütött a vírus és közölték, hogy amíg tart a vírus valószínűleg fele annyit sem tudnak majd adni.


Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ketten majd két munkával, (mert vissza megyünk) megszakadva, úgy, hogy csak aludni járunk haza kb. annyit fogunk keresni amennyit külföldön külön - külön meg tudnánk keresni különösebb erőfeszítés nélkül.


Jövőre mi már biztosan nem leszünk kis hazánk szerves részei, mert nincs olyan éppeszű ember aki ezt bírná.

És ez szomorú.


2020. júl. 31. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Akkor valamit rosszul csinálsz. Én megélek a fizetésemből, és eszemben sincs kulimunkára menni külföldre.
2020. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
míg nem volt vírus dolgoztam mint egy barom és nem elégedtem meg a "nem szakadok meg"-el. Most pihengetek, tanulgatok, élvezem a munkám gyümölcsét.
2020. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miért nem mindegy hol van Kulimunka?

Nem csak dolgozni akarunk, hanem élni is.

2020. júl. 31. 19:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul eddig mindketten csak egyes számban beszéltek nyilván egyedül könnyebb.
2020. júl. 31. 19:50
 5/12 A kérdező kommentje:

Esetleg azt csinálhatjuk rosszul, hogy még mindíg ebben az országban tengődünk egyik napról a másikra.

Nem egy embertől hallottuk egyébként, hogy tisztességes munkával 30 évig gürcölt egy saját házért.

2020. júl. 31. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos az én munkahelyemen ugyanez történt, az amúgy jó fizetésünkből jelentősen lefaragtak, mert "kevés a bevétel a vírus miatt".

Én még kivárok, mert állítólag ha minden jól megy, visszaáll ősszel a régi normál helyzet bér ügyben. Állítólag. De ha nem így lesz, és továbbra is minimálbért kapok, kénytelen leszek váltani.

Ha megtehetitek, hogy külföldre mehettek, lépjetek. Sokan megtették már, a "dübörgő gazdaság" ellenére. Én is lépnék, csak sajnos nincsenek olyan kapcsolataim.

Az első, pökhendi hozzászóló meg, örüljön, hogy szerencsés a munkahelyével, sok tízezren nem azok Magyarországon, még az állásukat is elvesztették.

2020. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Irány külföld!


A vírus miatt a mi munkahelyünkön is brutál lecsökkentek a megrendelések. A csapatunk hónapokon belül megtizedelődik. Sokan csökkentett bért kapnak még mindig.

Vannak ismerőseim, akik még piacképes szakmával se találnak munkát. Akinek van esze és lehetősége, elhúz innét külföldre, mert nem egyhamar oldódik meg ez a válság.

2020. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Részvétem hogy így alakult neked az életed otthon(plusz fél Magyarország.) Látom szorítottál a szijon is. Kozmunka program? Külföldön óvatosan. Durva a világ erre felé, és mivel nem egy ember ötlete a dolog hogy kint dolgozzon, van mobbing rendesen. Eljutni valahova és elkezdeni dolgozni ott, egy siker. Bennt maradni, bírni, stb. Az már egy másik siker élmény. Jelenleg jegyezd meg, ha kint fogsz dolgozni bárhol bármilyen körülmények között, akkor örülj neki és szégyelld magad lesz a helybéliek mentalitása. Legyél rettentően óvatos. Sok sikert!
2020. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Nálam nincs változás a munkában, még otthonról sem dolgozhattam, pedig technikailag megoldott lenne, szóval nálam a munkában semmi változást nem hozott a koronavírus. Egyedül a cafeteria változott az adózás változtatása miatt.
2020. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, szerencsés vagy.
2020. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!