Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon nehéz döntés előtt...

Nagyon nehéz döntés előtt állunk, mi lenne a helyes út? (Bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Borsod megyében nőttem fel, egy kis faluban, 15 km- re egy várostól, ahol születtem.Viszont Budapesten élünk a feleségemmel albérletben,gyerekünk még nincsen.Van egy bátyám,neki már saját háza van.Édesanyám is jó egészségnek örvend szerencsére,apánk már nem él.Azonban a bátyámtól kaptunk nem olyan rég egy ultimátumot, miszerint ha édesanyám meghal, vagy hazajövünk oda lakni, vagy pedig eladjuk.Mert a bátyámnak, se a gyerekeinek nem kell a ház.Ha eladjuk, például 6 millióért, akkor felezni kell, de én 3 millából még nem vagyok kint a vízből.

Pedig csendes kis falu, egy teljesen cigánymentes övezet.Viszont ott nincs semmi élet, a tömegközlekedés csak busz van, de nagyon gyatra a járatindulás is.Naponta hatszor indul busz a városba,és onnan vissza.Két bolt üzemel, meg egy söröző.De hogyha kell valami ruházati cikk(alsógatya,zokni,póló stb), tuti, hogy a városba kell érte bemenni.Tudom, hogy röhelyesen hangzik, de ez az igazság.Kocsival kéne bejárni, de az nekem nincsen.

Munkahely csak a városban lenne, de ott csak a feleannyit kapnám meg, mint itt Pesten.Ráadásul 2-3 műszakok vannak, nem is tudnánk bevállalni, mert 22:00- kor van vége a du.műszaknak, és 20:00- kor indul haza az utolsó busz.

Szóval ez nem egy egyszerű döntés számunkra, hogy költözzük haza, vagy maradjunk itt Pesten?!



2020. aug. 16. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél kocsit és meg van oldva
2020. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem mennék vissza vidékre semmi pénzért! Gondolj arra, ha lesznek gyerekeid, jobb a város minden szempontból.
2020. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten venni bármit ennek sokszorosa lesz. Teszem hozzá a testvérednek is ki kell fizetni a pénzt, ha odaköltöztök.

Nem tudom, hogy mennyire aktuális ez, hiszen édesanyád egészséges, abból, hogy még nincs gyereketek azt feltételezem 30 körül vagytok, édesanyátok is 60 körül, ez lehet, hogy 20-30 év múlva már teljesen más élethelyzetben ér titeket.

2020. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi, Budapestről költöztünk vidékre. Pontosabban a szülőfalumba. Imádjuk. Csönd, nyugalom, szép kert, kutya. Ez az előnye. Viszont, kocsi nélkül faluhelyen szinte megbénulsz. A mi esetünkben nem jelent problémát. Ha az ember szórakozni szeretne / színház, mozi/ akkor is kocsiba kell ülnünk.
2020. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"kaptunk egy ultimátumot, miszerint vagy hazajövünk oda lakni, vagy pedig eladjuk"


Ebben nincs semmi ultimátum, teljesen érthető gondolatmenet. Az a baj egy házzal, hogy ha nincs rendszeresen lakva, karbantartva akkor csak romlik az állapota, értéke. Én azt tapasztalom az ilyen házakat rendbe kell vágni olyan szinten, hogy eladható legyen és gyorsan túladni rajtuk.

2020. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy döntenetek nektek kell.


A Opció:

Kivásárolod a házat + veszel egy akármilyen kocsit és akkor rögtön elérhető lesz a város. Plusz költözésnél és egyebeknél is segít.


B Opció:

Marad minden úgy ahogy, eladjátok a házat, neked lesz kicsit több pénzed és maradtok Pesten.


C Opció:

Kivásárolod a házat vidéken, de nem költöztök vissza Pestről. Nyilván így plusz kiadás fenntartani az ingatlant, de a tiéd lesz és bármi van megmarad.

2020. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve eldöntött kérdés. Egy kis faluból fővárosba költözött személy a büdös életeben nem egy vissza falura. Városban nevelkedettek előbb lesznek "vidéken újrakezdők".
2020. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Én biztos nem mennék. Mellesleg ha eddig megéltetek Budapesten, a plusz pénz csak jól jön.
2020. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Maradjatok Pesten.Lehet,hogy 3000.000-val nem vagy kint a vízből,de jobb,mint egy eladhatatlan ház falun.Vidéken autó nélkül NEM lehet létesülni.A kocsit fenn is kell tartani,tankolni,stb.Számolj utána,mennyibe kerül,ha naponta ingázol,plusz az időráfordítás.Vidéken a munkahelyed elvesztése halálos ítélettel ér fel.Jól hangzik a "vidéki idill",ha aktív nyugdíjas vagy,magas jövedelemmel,amúgy felejtős.
2020. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!