Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldanátok meg a követke...

Hogyan oldanátok meg a következő szituációt? Kinek kellene engedni?

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakom. 2 éve 2 barátnőmmel közös döntés alapján költöztünk össze a 2. egyetemi évünkben. Sajnos az egyikükkel több konfliktusunk is volt, nekünk másik 2 lánynak. Ebből az egyik konfliktus az volt, hogy nekünk meleg volt a szobában, ő pedig fázott. Ezért folyamatosan feltekerte a fűtést és rövidnadrágban, trikóban ült A szobában, miközben mi már szinte levegőt nem kaptunk, mert szellőztetni nem szabadott. Szinte minden este izzadtan keltem fel az éjszaka közepén.

Ez a lány végül otthagyta az egyetemet. Tavalyi szobatársunknak előre megírtuk, hogy nekünk ez probléma lesz és megírta, hogy akkor majd hoz pulcsit meg minden. Sajnos idén már nem ő lesz kolis. Ezért az új lánynak ismét megírtuk, hogy nem bírjuk a meleget, készüljön olyan ágyneművel, meg ruhával. A válasza az volt, hogy “fázós vagyok, és azt nem fogom hagyni hogy teljesen elzárjátok a radiátort” (lakott már a koliban, csak nem velünk, így tudja, hogy milyen a hőmérséklet a koliban)

Én úgy érzem nem fázósként, hogy mi nem nagyon tudunk mit tenni. A bőrünket nem tudjuk lehúzni, meg annak se örülne, gondolom, ha nudistában nyomnánk.

Egyébként a szoba 2 oldalról, alulról, felülről fűtve van + a szoba saját fürdőszobájából is folyamatosan árad a meleg. Most télen egyszer nem volt felcsavarva a szobában a radiátor és gyakran nyitva volt bukón az egyik ablak. Így is, ha vendég jött hozzánk, mindenki azt mondta, hogy milyen meleg van vagy legalább azt, hogy kellemes az idő.


2020. aug. 26. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Én teljesen megértelek, hasonlóan nem bírom a meleget. Kötelező pont ezt a lányt oda engedni? Nem lehet mást választani, aki hasonló, mint ti? Mert így örök konfliktus lesz, az biztos.
2020. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Kompromisszumot kötnék: nem csavarom nullára a fűtést, de neki se legyen elvárása, hogy vörösen izzon a radiátor, csak hogy bugyiban üldögélhessen a szobában.

Télen, ha felvesz egy mackónadrágot és hosszú ujjú pólót meg zoknit, akkor nem fog fázni a normális hőmérsékletű szobában.

A rendszeres és normális szellőztetés pedig, növeli a fűtés hatékonyságát.

2020. aug. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Kompromisszum. A lány nem azt reagálta az előzetes infóitokra, hogy ő akkor is teljesen feltekeri a radiátort, hogy 100 fok legyen. Csak annyit, hogy "azt nem fogom hagyni hogy teljesen elzárjátok a radiátort". Ami azért teljesen érthető. Nem kell 27 foknak lenni télen bent. De nem is normális totál lekapcsolni a fűtést.
2020. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Mindenkinek engedni kellene. Nyilván van fokozat azon a radiátoron a nulla és csutkára tekerés között...


Kapja a fázós lány a radiátorhoz legközelebbi ágyat/asztalt.


Kérdezzétek meg, mi az a hőmérséklet, ami neki már, nektek még jó, 22-23 fok körül gondolom, szerezzetek be egy hőmérőt, és tartsátok ehhez magatokat, amennyire lehet, a fűtés-szellőzés kombóval.


Plusz, ne görcsölj ezen előre augusztusban, hol van még a fűtésszezon... egy hisztis lakótárs alapján általánosítasz, és ráhúzod az ismeretlenre is jó előre. Én elég rugalmas vagyok, hideget meleget is jól bírom, de tuti én is visszaszólnék, ha augusztusban már ezen pattognál nekem, hogy de vigyek meleg cuccot, mert az lesz, amit te akarsz...

2020. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, akkor keressetek egy szintén nem fázós lakótársat, mert csak a vita lesz. Ha nem lehet, akkor vegyetek egy hőmérőt és állapodjatok meg egy mindkét fél számára elfogadható hőfokban és a szerint csavargassátok fel a fűtést vagy nyitogassátok az ablakot.
2020. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első évben is konfliktusom volt a fűtésből. De akkor a csaj nem volt hajlandó meghallgatni se. 2. évben az akkor még barátnővel úgy költöztünk össze, hogy tudta, hogy nekünk gondunk van a túl melegtől. Ami után még más miatt is baja lett (pl. reggel fel merünk kelni, hogy egyetemre megyünk és ezzel őt zavarjuk). Ezért is akartuk tisztázni tavaly és most is időben a dolgokat.

Sajnos a radiátoron nincs semmi fokozat, csak tekered. Icipicit kell ahhoz tekerni rajta, hogy ne áradjon belőle a meleg. Eddig az összes fázós akivel együtt laktam, odarohant és tekerte míg ő jónak nem ítélte. Illetve októberben már percenként ellenőrizték, hogy bekapcsolták-e már a fűtést.

A radiátornál az asztal van, így oda nincs lehetősége menni.

(Nálunk itthon 21 fok a nagyon max.)

2020. aug. 26. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Olyat kell választani, aki szintén fagyos, mert egészen biztos, hogy nem lesz megegyezés. Ő fel fogja tekerni, ha nem látjátok, ti meg le, ha melegetek lesz. A szellőztetés is gond lesz, folyton fázni fog.
2020. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Jaaaaaaajjjj ismerős!


Több, mint 20 éve voltam egyetemista, de akkor is agyon voltak fűtve a kollégiumok. Épülettől, egyetemtől függetlenül. 4 éven át nem tudtam kialudni magam, mert én melegben nem alszom jól. Napközben, mint a kábítószeres alvajáró, úgy ténferegtem. Reggel mindig melegem volt, délben meg a kialvatlanságtól dideregtem. Csak akkor oldódott meg a probléma, amikor testvéremmel kettesben laktam együtt.


Neked esetleg azt tudnám javasolni, hogy a koleszben tegyetek ki hirdetményt, hogy ilyen lakótársat keresnétek helycserére. Hátha egy másik szobában egymagában van egy hűvöset kedvelő. És ha ő cserélne a ti melegkedvelő szobatársatokkal, akkor mindenki jól járna.

2020. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Én a meleget csak kinn szeretem, benn 18-21 fok között érzem jól magam. Volt ilyen lakótársam, ugyan nem koliban hanem albérletben, de ott kedves ex lakótárs állandóan feltekerte 26-28 fokra a központi fűtést és ha lejjebb vettük, akkor ment a sírás, mert derogált neki pulcsit húzni. Így viszont nekem még télen is 0-24 nyitva volt az ablak, egy csomószor megfáztam emiatt, szenvedés volt az egész, el is költöztem végül. Próbáljatok olyan szobatársat keresni, aki hasonlóan nem fázós, mert ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni.
2020. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!