Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért olyan vonzó a fiatalok...

Miért olyan vonzó a fiatalok számára Budapest?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nyomortanya ez a város. Nagyon drágák a lakbérek, egy kis albérletben kell nyomorogni. Ezek a körfolyosós bérházak szerintem nagyon nyomasztóak, a hideg kiráz ezektől.

Magasabb a fizetés Pesten, de mire megy vele az ember? Mire költenéd egyáltalán? A kis albérletben el sem férnének a cuccaid amiket vennél.

Egyetem után én is menekülni akarok innen. Sokkal jobb vidéken egy családi házban vagy akár egy panelban. Sokkal olcsóbban lehet egy normális háza ott az embernek.



2020. szept. 6. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ja, aztán járhatnál be 100-200+ KM-ről BP-re, mert sokan nem kapnak munkát vidéken, vagy gagyi munkát gagyi bérért, esetleg egész jó bérért 3 műszak gyári melót.

(Nem mellesleg sok vidéki városban nincs hova menni szórakozni, vagy dárga pénzért pár exklúziv helyre és ennyi.)

2020. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem leginkább az éjszakai élet és az hogy mennyire színes. Egy faluban nincsenek szórakozóhelyek és ki kapcsolódó lehetőségek a tinik/fiatal felnőttek számára.

Na meg persze az is sokat nyom a lantba hogy hahó ez a FŐVÁROS!


Azzal egyetértek hogy Pestnek vannak nem túl szép negyedei de nem minden kerület nyomor negyed! A Kálvin téren és a Móricz-Újbuda illetve Budafoki részén pedig eléggé tágas albérletek vannak (csak azért ezeket mondom mert ezeken a helyeken vannak ismerősaim akik által nyertem egy kis betekintést).


Egy tényleg falusi/vidéki számára elsőre Pest csodás lehet! Persze nem mindenki van ezzel így. Az egyik fiú barátom kimondottan utálja Budapestet és ő Székesfehérvár mellett egy kis faluban lakik mégsem vonzza és az sem tetszik neki hogy oda kell majd egyetemre mennie

2020. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Elég sok szórakozási lehetőség van ott azoknak, akik szeretik az embereket és jól kommunikálnak másokkal.
2020. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Mert Pesthez képest keletre olyan,mintha 10évvel vissza mennénk az időben...Én 20on évesként már kibuliztam magam,nem ezért vonz,de tudom hogy Pesten lehetne a legjobb életem mert ott sok a lehetőség,minden ottvan konkrétan,minden Pestre épül/ott rendezik meg/csak ott találod meg,tehát aki ott megalapozza a jövőjét annak gondja nem lesz,de belvárosba nem mennék az általad leírt helyekre,viszont nagyon komoly kis részek vannak új lakóparkokban,vagy az agglomerációban...
2020. szept. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Bp egy fertő, sosem vonzott, de Tény, hogy fiatalként a legjobb választás. Hatalmas, sok s lehetőség, van miből választani. Ehhez képest máshol csak rosszabb (mindenki rasszista és homobób "a vIDékEn")
2020. szept. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Igen #5-ös mert vidéken adolgos, tenni akaro, talpraesett emberenet díjazzák, nem a bu*ikat :)
2020. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
#6 minden bu*i dolgosabb, talpra esettebb és életre valóbb, mint a te nyomorék heteró fajtád :)
2020. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem is Bp-n kellene lennem, fiatalokat az oktatás jobban vonzza pestre. Rengeteg egyetem, amit jobban elfogadnak néhol mint a vidéki egyetemeket. Ezzel kapcsolatban nagyobb az élet és a munka lehetőség is.

Én is szívesen lennék a falumban informatikus, de nincs rá igény és forrás se.

2020. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 5 évig oda jártam egyetemre, de nem szerettem meg. Túl nagy, túl zajos, túl agresszív város.

A sok szórakozóhely egy látszólagos előny. A hatalmas távolságok miatt minden ilyen kimozdulás elviszi az egész délutánt. Az ember belefárad ebbe, és inkább otthon marad.

2020. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem Bp-t annak ellenére hogy ilyen gyász. Sőt. Én Dunaújvárosban nőttem fel. Észre sem veszem a szrszagot, meg a hányást, mert nekem ez természetes. Nekem is a legfőbb problémám az volt a várossal, h nem túl jó helyeken laktam. Panelban ahol minden áthallatszott, nyáron dög meleg volt stb. Sokat kellet sétálni a villamosig.


És inkább visszaköltöztem Dunaújvárosba, mert ott kényelmesebb lakni. (óváros, kertvárosi rész) Többnyire otthonról dolgozok, szóval nem mindegy nekem h milyen helyen lakok.

2020. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!