Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni egy elmebeteg...

Mit lehet tenni egy elmebeteg drogos szomszéddal?

Figyelt kérdés

Van egy 30 éves nő (50-nek néz ki), drogos, skizofrén szomszédunk a gangban immáron másfél éve.


0-24 ordít, kiabál a többi szomszéddal, a rendőrök napi szinten jönnek ki, de semmit sem csinálnak vele. Volt már hogy a csávója késelt meg egy lakót, aznap éjjel szabadon engedték. Ha valaki lemegy beszélni vele (földszinti lakás), késsel rohan neki. A rendőröknek reflexből hazudik. Nem csakhogy skizo, de még pszichopata is. A mocskát, szemetét, kacatjait az udvaron tartja, mindenkit fenyeget. Bírhatatlan. Legutóbb (egy hete) majdnem megkéselt ő is egy lakót, de szerencsére el tudott futni, azután a mi kaspónkban rejtette el a kést majd lelocsolta magát az udvari slaggal, aztán amikor megérkeztek a rendőrök előadta, hogy a másik lakó ment oda belocsolni az ablakon és ő csak védte magát.


Albérlő, de nem fizet semmit szerintem egy éve, villanyt gázt lekapcsolták nála, a rendőrök lezárták a lakást, de ezek visszajönnek, belökik az ablakot és bemásznak. Kilakoltatásira várnak, de külföldi a tulaj, szóval nem valószínű, hogy november előtt az meglesz... én viszont szeretném elvégezni az egyetemet, és nyugodtan tanulni zaj nélkül, és nem arra kinézni az ablakon, hogy késsel rohangál valaki az udvaron.


A rendőrök azt mondták nem tudnak vele mit kezdeni (én kétlem, szerintem csak besúgó és azért nem). De azért egy-kettő odajött hozzánk, hogy ne hagyjuk magunkat fújjunk be gázsprayt az ablakon, vagy ha úgy van húzzunk egy zsákot a fejére egyik este és verjük össze... Szívem szerint megtenném, de nem akarom bemocskolni a kezem. Na meg pláne nincs kedvem egy drogbiznisz közepébe belecsöppenni... a "kutyáit" még el tudnám intézni egyszer, de ki tudja hogy jön ki a lépés, mikor jön más és kapok bökőt az oldalamba.


Nem tudom mitévő legyek...



2020. szept. 20. 03:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, lehet nem is zakkant, mert ahogy észreveszem tudatában van mindennek. Csak megjátsza, hogy bolond, de elvileg hivatalosan is nem beszámítható. Szóval börtönbe nem csapják, sárgaház ugye már nincs, pszichiátriára meg nem veszik fel mert semmije sincs (még iratai sem elvileg).


A lakók nagy része nyugdíjas, idős ember és leginkább őket féltem. Nem tudom mit csinálnék, ha valami baja esne bármelyiküknek is. És az idő múlásával sajnos egyre közelebbinek érzem ezt. Folyt már vér, de következmény nélkül. Nem akarom, hogy többször megtörténjen.

2020. szept. 20. 03:56
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
El kell fogani. Ne rekessz ki senkit társadalmi abnormalitása miatt.
2020. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ohm, várjam meg amíg leszúr vagy mi? Én elfogadnám, ha ő sem befolyásolná mások életét. Pár napja majdnem ránk gyújtotta a lakást (szándékosan... rongykupacot gyújtott meg, a függöny már lángolt mire sikerült eloltani). Ha az egyik lakó nem megy ki idejében szaglászni mi bent égünk, mert mi az ablak zajszigeteltsége miatt semmit sem vettünk észre. Könnyű úgy elfogadásról beszélni, ha nem a te életedet veszélyezteti.
2020. szept. 20. 11:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző: birtokvédelmet kell kérni
2020. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem lehet igaz. Mondd, hogy csak kitalacio ez a kerdes. Lehetetlen, hogy nem viszik el a rendorok, ha on-es kozveszelyes es mar gyujtogatott is meg keseltek. Ilyen nincs, mondd, hogy nincs :O
2020. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Én is ismertem egy ilyet. A rendőrök napi szinten jártak oda, de ennyi, jöttek mentek. Ő meg vígan megkeseríti a lakók életét, mert nem egyszer majdnem felgyújtotta a lakását.

2020. szept. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem kitaláció sajnos, bár az lenne...

Egyébként volt már hogy elvitték, de pár órával később valahogy ismét itt volt. Kifogásokként az jött fel, hogy börtönbe azért nem teszik mert zakkant, pszichiátriára meg azért nem, mert nincsenek iratai (taj se semmi), ingyen meg nem lehet bent, orvosokat is fizeti valaki.

Az meg már csak hab a tortán, hogyha beszólunk a rendőröknek, hogy megint itt van (mert már elvileg nem lehetne, ugyanis a lakást is lefoglalták, elvették a kulcsokat és lezárták egy ablak kivételével), csak sétálgatnak, nézegetik az ablakokat és elmennek.

2020. szept. 22. 11:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyomd fel a rendőrségen akkor...
2020. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!