Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztria/Németország/Svájc...

Ausztria/Németország/Svájc közül ha választhatnál hova mennél legszívesebben dolgozni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mivel elég komplex sok tényező miatt úgyhiszem nem lehet összehasonlítani. De arra lennék kíváncsi, hogy ami úgy egyből jön érzés pozitívat negatívat összevetve puff pl Ausztria.

Amire ez a kérdés leginkább ki van hegyezve, hogy merre induljak. Ausztria jó biztonságos élhető, nincsenek elszállva az árak. Németországban kicsit gyengébb a fizetés és talán megélhetés szempontjából is ha a lakást/élelmiszerárakat nézem itt lehet kijönni a legjobban. Tudom helyfüggő, de átlagban értem.

Svájcban még nem voltam, lenne lehetőségem, de olyan idegen egy kicsit és még a magas fizetés ellenére is sok minden olyan drága, egy kicsit olyan zárt világ, lik luk faluk stb..


2020. szept. 29. 08:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Ausztria.

Közel van, haza lehet látogatni rendszeresen, szép, rendezett, gyönyörű tájak, de valóban nem olyan "zárt", mint Svájc.

2020. szept. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria,aztán ha megunod jöhet Svájc.
2020. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Nekem svájc tetszik. Bár aki ott él, mondja hogy neki nem tetszik az a rongyrázó világ, mindenki sak a mának él körülötte.


Én 10 éve németeknél, ez olyan mjnt egy nagy szocializmus. Csak még magasabb nívón mint nálunk a 80-as években. Ha van már egy házad, akkor már mindenki fejőstehénnek néz. Töketlen a politika, és érzésre a nép f....-ával verik a csalánt. Főleg most a korona idején látszott meg a legjobban.



Ausztria így messziről szimpatikus, egy ott élő ismerősöm sok jót mesél, de lehet ha ott kellene fizenem azért adót amit már kétszer leasóztam, akkor azt utálnám.

2020. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Leasóztam=leadóztam. Kicsik a billentyűk. :)
2020. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekem Svájc a favorit, mivel nincsenek ott sem beilleszkedési problémáim.

Elvárt náluk a kulturált megjelenés, rendezett ápolt külső, tisztán tartott környezet, tehát nem való csöveseknek, proliknak. Szerencsére (vagy sajnos?) ezeknek az elvárásoknak kevés magyar felel meg, így keveseknek célország ott putriskodni és hetekig nem mosakodni, tömegszállásokon inni-cigarettázni, ordítozni.

Csodálatos természeti környezet, a "lik-luk" faluk is tökéletesek, mindennel ellátottak, amellett az ottani utak (és autók) olyan minőségűek, hogy 20 perc alatt valami városban kötsz ki.

A fizetések meg az egekben.

2020. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Németország. Ott a legnyitottabbak az emberek, a három közül ott lehet a legjobb színvonalon élni, van kereslet, van kínálat.


Svájc egy külföldinek nagyon zárt, az osztrákok is nagyon felszínesek. Németország nagy és változatos. Német fizetésből meg néhány napra el lehet menni Svájcba is.

2020. szept. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3-as: hogy érted azt, hogy adóznod kell, amit már kétszer leadóztál?
2020. szept. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7: úgy hogy egyszer leadom a jövedelemadót. Eddig ok. Otthoncs másképp. Megveszem az építőanyagom. Erre jön a mehrwertsteuer. Még ez is ok, kicsit olcsóbb is mint magyarországon. Aztán építek házat belőle, és fizethetem életem végéig, vagy amíg el nem adom az ingatlandót, mert ugye akkor már fejendő “dúsgazdag” vagyok ha merészeltem egy kunyhót építtetni.

Ráadásul az adó sosem az ingatlan értékétől függ, hanem a városvezetés torkosságától.

Pl NRW-ben nem vennék, ott már 800% felett vannak a hebesatzok. Mert az ingatlanadó itt ilyen, hiy van egy alapérték, amit valamikor pofára megállapítottak, és arra jönnek ezek a százalékok, amit folyamatosan emelgetnek. Ha épp üres a kassza, aakor nagyobb léptekkel is.

2020. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

Kedves 8-as, alaposan félreértettél valamit!

Nem kitelepülésről volt szó, hanem munkavállalásról. Aki csak dolgozni akar menni, minek építene bárhol is házat, amit aztán élete végéig fizethet?


Az teszi jól, aki kimegy dolgozni egy 5 évre és a külföldön megkeresett béréből itthon teremt magának egzisztenciát.

Nevezetesen vesz egy lakást/házat, indít egy vállalkozást és adósságmentesen él mint Marci Hevesen. Ugyanis ha ezek megvannak, Magyarországon is lehet baromi jól élni, jobban mint külföldön eladósodva halálig.

2020. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9: ez igaz. Bár én sem vagyok eladósodva. Viszont ha ma kezdeném, el lennék mert ma olyan könnyü és olcsó a hitel hogy egy ház kb 3-szorosa a 10 évvel ezelőttinek.

Azzal hogy kimenni dolgozni, egy baj van. Megszokja az ember az évi 60-100 ezer eurós fizut technikusként, mérnökként, hazamegy vastag erszénnyel 5 év után, megvesz egy ingatlant olcsón(??). Aztán rájön hogy ahol olcsó az ingatlan ott nemnlesz munkája. Ahol meg van munka, ott nem is olyan ócsó az ingatlan. Bp. környéke pl. horror. Az vetekszik a német vidéki árakkal, amihez hizzá kell tenni, higy németeknél vidéken van munka. Na nem mindenhol, de jobbak az esélyek mint magyarországon. Vagy 12éve be akart valami ismerős mérnöknek nyomni otthon vidéken, mert bp-ről vissza akartam menni oda ahol születtem. Ott bukott a dolog, hogy mondtam az akkori 400-as bpi fizu után, h ott helyben a fele elég lesz. Szerintük nem akartam eléggé ott dolgozni. :)

Aki nem pár évre tervez, ugye nem ilyen áron és ilyen környéken akar adómentes lenni. Most jól sokerült elkanyarodni.

Egyébként ha csak a pénz kell, akor svájcban kell egy lyukat bérelni. Ott egy ismerősőm technikusival másfélszeresét keresi mibt én németeknél mérnökként.

2020. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!