Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Kecskeméten élni,...

Milyen Kecskeméten élni, milyen ez a város, menyire élhető, biztonságos? Meg lehet élni 200 ezer Ft-ból?

Figyelt kérdés
Mennyi arra egy szobás,bútorozott lakás ami jónak mondható?

2020. szept. 29. 17:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Albérletre gondolok.
2020. szept. 29. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:
albérlet 80 +rezsitől kezdődik. 200 nettóval szűkösen lehet megélni ha egyedül laksz. Ha tudsz osztozni az szállás díján akkor nyilván jobban.
2020. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem itt születtem, de itt tanultam a helyi főiskolán (mostmár egyetem). Nagyon vegyes érzelmeim vannak, de inkább nem szeretek itt lakni, csak a munkám ehhez a helyhez köt. Az ipar rengeteget fejlődött a környéken, rengeteg cég települt ide beszállítónak miután itt épült fel a Mercedes gyár, így nagyon jók a munkalehetőségek. És ezzel kb. ennyi is az összes pozitívum amit mondani tudok. Ez egy viszonylag nagy alapterületen szétterült megyeszékhely egy nagyon kicsi belvárossal, melyet körül vesz két (egy kisebb és egy nagyobb sugarú) körút, ami egyirányú. A közlekedés tragikus, átgondolatlan és egyértelműen látszik, hogy a város hálózatát a jelenlegi forgalom töredékére tervezték, amit rengeteg körforgalommal próbálnak kezelni, de ez csak "sebtapasz", érdemi fejlődés legfeljebb a városhatár mentén az ipari területekhez közel van. Éjszakai élet, mint olyan, lényegében nem létezik. Az éttermek, vendéglők, egyéb rekreációs helyek korán zárnak, még nyáron is. Nem tudsz úgy elmenni bárhova a belvárosban, vagy nagyobb bevásárló helyre, hogy ne találjanak be kéregető hajléktalanok, rengetegen vannak. Én egy viszonylag jól frekventált, rendezettebb helyen lakom, nyugodtabb környezetben, de itt sem tudok úgy lemenni, hogy éppen ne egy az épület előtt kukázó hajléktalan látványa fogadjon, 2 km-es körzetben nincs egyetlen pékség, gyógyszertár, vagy kisbolt sem, pedig a belvároshoz közel vagyok. Mivel sok a letelepedett német dolgozó ezért ezt kihasználva rengeteg helyen és főleg a lakhatás terén irreálisak az árak, nem a magyar átlag fizetésekhez van igazítva. Nagyon kevés a parkosított terület és a sportolási lehetőség, ami van, az is inkább a lehúzásról szól. Van pláza, de nincsenek benne értelmes üzletek, ha normális cuccokat akarok venni, megfizethető áron akkor Szegedre, vagy Budapestre szoktam utazni (évente 1x, vagy 2x). Az utóbbi években brutál mennyiségű uniós és egyéb fejlesztési pénz folyt ide, de érdemi fejlődés nem olyan sok történt, a támogatások nagyrészét valószínűleg eltüntették, elcsalták. Van roma telepünk is, szép nagy, egyszer felvettem autóval egy srácot a környéken aki éppen menekült, mert agyon akarták verni. Sajnálom, hogy sokkal több negatívumot sikerült kiemelni, de ez van. Nagyjából egy 5-10 évig tervezek itt maradni, de letelepedni nem itt szeretnék. 27F
2020. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 80-ért bérek egy szobás lakást, aminek a rezsije kb havi 15 ezer.

A város nem nagy szám, igazából egy kis várost kell elképzelni, ami hirtelen nagy lett. A közlekedés, városvezetés, programok szörnyűek (az adventi vásár egy ekkora városhoz képest egy vicc a néhány bódéjával). Szórakozási lehetőségek nem nagyon vannak.

Szerintem a közbiztonsággal nincs gond. A helyi buszjáratok régen szörnyűek voltak, de állítólag mióta más cég viszi, azóta rendben van. (Nem tudom biztosra, én kocsival járok)

Én viszont több okból is itt fogok letelepedni, de ez nem a városon múlik. 20 év múlva szerintem egyébként fel fog nőni önmagához.

2020. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!