Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy Budapest az egyetlen magyar város, az összes többi vidék?

Figyelt kérdés
Lehet csak engem zavar, de nem értem miért gondolja bárki is azt, hogy Miskolc, Debrecen vagy Győr nem ugyanolyan város, mint Budapest. Oké, az a főváros, de ettől még pl.Debrecen nem lesz vidék.
2020. okt. 24. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
De. Ráadásul pont Debrecen az, ahol a városság ellenére oltára nagy parasztok élnek. Paraszt tájszólással beszélnek, és úgy is viselkednek. Ott voltam főiskolás.
2020. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Milyen szép általánosítás. :)
2020. okt. 24. 11:34
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Mert nem tudnak vagy nem akarnak tájékozódni. Persze így könnyebb nekik és nyilván szeretik felsőbbrendűnek érezni magukat. Tudod, "mi vagyunk a fejlett, szép és okos nagyvárosi emberek, a többi mind földtúró, matyóhímzéses paraszt, akik még a kereket sem ismerik".


Meg lennének lepve...

2020. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a nem budapesti ismerőseim is így használják, ez leginkább egy szófortulat, amennyire én látom.
2020. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább azért, mert nagyon vízfejű az országunk. Budapesten van tényleg minden. Budapest lakosságának és méretében is összehasonlíthatatlan Debrecennel. Pl egyik vidéki nagyvárosunkban sincsenek akkora távolságok, mint Budapesten. Ez sok országra igaz még, ugyanakkor szép számmal akadnak olyan országok is, ahol a főváros nem a legnagyobb város, vagy nem ennyi a különbség.

Nyilvánvalóan ettől Debrecen, Győr stb nem lesz falu, de valójában nagyváros sem. Ez olyan, mint hogy a Kékes is csak nekünk hegy. Persze Bp sem egy világváros, de azért mégis csak az ország ötöde itt él.

Minden értelmes pesti belátja, hogy aki Bp határain kívül él, az nem lesz rögtön földművelő, ugyanakkor minden vidéki városinak is be kéne látni, hogy Bp és más magyar város között hatalmas különbségek vannak. És ettől egyik se lesz jobb vagy rosszabb, ezek nem olyan különbségek, csak be kell látni hogy mások és nem gyűlölködni és általánosítani kell.

2020. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Mert így van. Ahogy az előző is írta, Budapest az egyetlen olyan város Magyarországon, ami világszinten számít valamit. Ilyen Debrecen meg Miskolc csak nekünk tűnik metropolisznak. Nekem minden ami Bp-n kívül van, az vidék. Attól még lehet város. Vidéki város.
2020. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Amikor én kicsi voltam, azt hittem, hogy vidék=falu.


Szerintem így lenne logikus.

2020. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nálam a megyeszékhelyek nem vidéki városok, de úgy látszik nincsenek sokan ezen a véleményen.
2020. okt. 24. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Fogd fel végre, ami BP közigazgatási határán kívül van, az vidék.

És nem lehet összehasonlítani Budapestet, ami egy metropolisz egy vidéki porfészekkel, legyen az Debrecen, vagy Győr vagy akármi "nagyváros"

2020. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Mi ez a nagyképű duma?


A 10+ milliós metropoliszok is mondhatják azt, hogy Budapest egy vidéki porfészek.

2020. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!