Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben lakók! Mik a panelben...

Panelben lakók! Mik a panelben élés előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Hány fővel éltek együtt a lakásban?

És éreztétek már valaha úgy, hogy lenéznek titeket azért, mert panelben éltek?


Személyes érdeklődés miatt kérdezem. Sok határozott vélemény repked a környezetemben a panelokról és az ott élők megítéléséről olyanok szájából, akik nem is élnek panelban.A közeljövőben tervezek albérletbe költözni, és egyenlőre ez is a szimpatikus opciók között van, de mások lebeszélnének.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 15. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony volt és szűk. Egyforma, téglalap alapú szobák, amiket nem lehetett normálisan berendezni.

Mindenkinek "benne" voltam a magánéletében oldalt, alattunk és felettünk.

Nyáron forróság volt, télen hideg.

Közvetlenül 5 cm-mel a wc mellett volt a konyha. A WC-vel szemben a hűtőgép helye.

https://www.youtube.com/watch?v=dMtIe4sjQRw

2020. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt olyan vélémenyeket fogsz hallani, aki utálja a panelt vs aki szereti. Én utáltam, mindig is kertesben éltem. Tényleg sosem érezhettem magam egyedül, úgy éreztem nincsen magánszférám. Hosszútávon elég fárasztó ez. A lenézés inkább a kertes házasokra van (felénk), amit nem értek meg úgy az egész lenézést. Mindenki lakjon abban, amiben szeretne.
2020. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavar, hogy nincs egy saját udvar, saját garázs stb. Plusz szeretnék állatokat tartani, de én nem bírnám egy 50nm lakásba tartani a kutyát macskát.

Szóval én nagyon nem bírom a panelt

2020. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

5 éve lakom benne. Legfelső emelet, panelprogramos kis lakás.

Amiket mantrázni szoktak egyáltalán nincsenek. Talán mert normális helyen, normális lakóközösség van.

Előnye a nagyon alacsony rezsi, és hogy a bejárati ajtón kívül semmire sincs gondja az embernek.

Én is kertes házban nőttem fel, és vágyom is vissza. De abszolút megvan a privát szférám és hasonlók.

Ami nekem hátrány, a privát zöldterület hiánya és a garázs. Autóbolond vagyok, így nagyon szükségem lenne a zárt, akár fűtött garázsra, műhelyre. Valamint kutyát is szeretnék újra tartani. Az meg nem panelba való szerintem.

2020. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előnye: folyamatos a meleg;

Hátránya: az állandó/időszakos fúrás-faragás.

2020. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakom, de a jövőben családi házban szeretnék lakni.


Saját véleményem szerint az előnyei:

-Nem kell bajlódani fával (mint fafűtéses családi házakban), télen simán bekapcsolod és megy a radiátor.

-Lift (már ahol). Megkönnyíti az életet.

-Balkon (már ahol).

-Télen jó meleg van, nem megy ki a falakon a meleg.


Hátrányai:

-Akinek nincs balkon és nem szeret lejárni, annak szívás mert ha kimegyek az ajtón a folyosón csak nem ülhetek ki.

-Szomszédok (fúrás stb.)

-Ha rosszak a szomszédok mindenbe beleszólnak, pl. veszel valamit ami eléggé nagy csomagban van beszólnak hogy Na ma mit vett megint XY?

-Néha unalmas, nincs kert

-Ha veszel valami bútort és a 6.-on élsz az szívás, mert cipelheted fel.


Tapasztalataimmal a családi házak jobbak / jobban preferálom őket, bár aki öreg és nem bír, annak egy panelház nagyon jó mert nem kell semmilyen komolyabb dologgal törődeni.

2020. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit még hozzátennék, hogy nem nagyon lehet nagytestű kutyát tartani bent, mert szétszed mindent, de ha jól be van tanítva, akkor csak nyugodtan.
2020. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A panel is csak egy társasház annak minden előnyével és hátrányával. Ami mellette szól az az, hogy tudod mit kapsz. Nem ér meglepetés. Mind egyforma, minőségre, zaj áthallásra stb. A magyar bömbösös építőipari "pár évente becsődölök, hogy ne kelljen a garanciával foglalkozni" vállalkozók által fertőzött piacon ez egy elég jó dolog. Laktam új építésű társasban is, hát mit mondjak, egy volt jobb a panelnél, a teljesen önálló cirkós fűtés, hogy nem vagyok ahhoz kötve hogy mikor szokik fűtés szezon lenni. Amúgy a mélygarázs zaja a harmadikon is zavart...


A panelok emellett jól "beállt" helyen vannak, rátelepülve fürtökben mindenféle üzlet, szolgáltatás, buszvonalak stb. A 40 éve ültetett fák már hatalmasak, szóval nem is tiszta betontenger. Sőt mivel anno a lakótelepek a semmi közepére épültek és nem nyerészkedtek rajta, így nem volt fontos, hogy "dikk egy foghíj telek, ha ügyesek vagyunk x tucat lakást lehet rá felnyomni, ha, hogy a fele sose kap napfényt és a hosszú erkélyeken a sok barmot csak egy plexi választja majd el egymástól? Ki nem szarja le, lesz valami exkluzív neve, hogy fäszomfa park és dől a lé" szóval nem spóroltak a helyen, kva nagy hely volt, és így nem egymás szájában vannak a házak. Ha most kimegyek az erkélyre, ha ez nem panel lenne, akkor nem egy nagy tér lenne a négy tömb között fákkal, zölddel (meg egy betonplacc is ugye a régi játszótér után, ezt többnyire bacnak rehabilitálni) hanem még két másik tömb, amiből az egyiknek az ablakán tuti be is tudnék köpni egy meggymagot kis gyakorlás után. Fiatalodik a lakóközösség mindenhol, de még mindig élnek itt-ott azok, akiknek anno kiutalták, meg fillérekért megvették, aztán a ház alatti kocsmában múlatják az időt esténként, a felújítás leszavazza, mert kevesebb marad piára, meg az egész lépcsőház hallgatja, mikor hazatántorog és valami zűrös családi ügye miatt ideges... De ezek ugye nem élnek örökké, fogynak szépen.


Mondjuk nekünk ez csak egy lépcsőfok, megyünk tovább kertesbe. De én jobban szeretem, mint az újépítést. Az alaprajz is jobb. Nincs ugyanazon a m2-n amerikai konyha, helyette minden szoba normálisan zárható, ha pl. vendég jön, vagy gyerek lesz. Igazából nem nagy szám a panelok alaprajza, de tényleg semmi fölösleges nincs bennük, illetve kényszermegoldás sem, ami ugye abból jönne, hogy addig kell csűrni-csavarni, hogy minél több lakás legyen belenyomva, akkor is, ha élhetetlen, mert minden egyes torz alaprajz is PÉNZ.

2020. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


No igen, a paneleknél sokkal rosszabbak tudnak lenni az újépítésű társasházak sajnos...

2020. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a jó meleget kedvelem. Hogy nincs állandóan kinti munka, hogy van idő hobbira, nem kell költeni a ház renoválására, pár évenkénti kerítés és egyéb festésekre stb. Hátrány a kert és garázs hiánya.
2020. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!