Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tudjatok elviselni a...

Hogy tudjatok elviselni a lakotarsautokat?

Figyelt kérdés

Most hivjatok antiszocnak, de kulfoldon elek egy lakokozossegben, ahol en vagyok az egyeduli magyarxa tobbiek mind azonos nemzetiseguek, angolt alig beszélik. Az elejen meg ismerkedeskor el-elmentunk kozosen ide-oda,2 honap alatt annyira leromlott a viszony, hogy ha ők a konyhaban vannak, en a szobamban, illetve forditva. En dolgozom, ők diakok. Persze az oket neha nagyon nem zavarja, hogh en dolgozom HO-ban. Egesz nap otthon vannak, ha zuhanyoznak hangszororol megy a zene, ami ritka zavaro tud lenni. De valahogy neha megis szimpatikusak, de ez mondjuk hetente talan 1x tortenik meg.


Nektek mi a tapasztalatotok? Gondolkoztam elkoltozesen, de akkor valszeg nem kapnam vissza a kauciot. De ugy erzem, sosem leszunk egy hullamhosszon, ők az eletuk teljesen mas szakaszaban vannak, 5 evvel fiatalabbak mint en (27-22). Nehezen ertik meg, hogy en itt nwm bulizgatok, hanem 40-50 oraban dolgozom, megha otthon is vagyok.



2020. nov. 27. 01:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én nehezen tudtam.

Az első kolis szobatársam igénytelen volt. Simán ott rohadt a kajás doboza több hétig az ágya mellett. Oké, hogy ez a szoba ráeső részén volt, viszont azért a dolognak szaga is lett... Horkolni meg horkolt. Nagyon durván, szóval alig tudtam mellette normálisan aludni. Amúgy bírtam a srácot, szóval jó haverok voltunk.

A második szobatársam meg nagyon nem volt rendben. Nincs bajom azzal sem, ha valaki antiszoc, de ő túltolta. Semmi élete nem volt és csak a tanulásról tudott beszélni. Semmi másról. Plusz valami furcsa irigység is volt benne és próbált mindenkit kibeszélni. Ha bementem a szobába és csokit evett, gyorsan eldugta, hátha nem veszem észre. Ha már nem tudta normálisan eldugni, akkor húzta a száját és megkívánt. Pár ilyen után tök normálisan megmondtam neki, hogy ne parázzon, úgysem kérek, nem szeretek elfogadni dolgokat. Nem változott a helyzet és már nevetségesen dugdozott mindent...


Aztán mentem albérletbe. Ott egy párral laktam. Elég vékony volt az ajtóm, ilyen elhúzós, szóval behallatszott sok dolog. A probléma azzal volt, hogy 1 hónapig bírták a csendet, aztán tojtak rám. Ha hajnalban felkelt valamelyikük, simán nekiállt a szoba előtti konyhában hangosan telefonálni és hasonlók. Nem azt várom, hogy a reggeli készülődés full kussba menjen vagy ilyesmi, de ha ők aludtak, én próbáltam normálisan csendben lenni, pl. nem hallgattam hangosan a zenét.

Aztán, sokszor a beszélgetés velük is fura volt. Az egyikükkel alig beszéltem pár szót 1 év alatt. A másikuk csacsogós volt, alapjáraton nem is lett volna feltétlenül rossz fej, de... Mindig, mindenre panaszkodott. Durván. Amíg nem talált melót, azért. Amikor talált melót, akkor azért, mert keveset kapott. Pedig nagyon nem. Kicsit úgy éreztem (mert ugye a hajnalos kiabálásoknál hallottam sokszor a beszélgetésük), hogy a kapcsolatuk alapvető eleme, hogy mindenre panaszkodnak.

Plusz, mindenhez jobban értettek. Ha szóba került valami olyan, amit mondjuk évek óta csinálok, akkor ők jobban értettek hozzá úgy, hogy sosem csinálták. Bármiben ellentmondtak a szakirodalomnak, mert ők jobban tudják.



Leírva amúgy úgy tűnik, hogy nagyon rigolyás vagyok, pedig nem igazán. Amikor tényleg barátokkal voltam hetekig, akkor velük kapcsolatban sosem jött elő. Az olyan helyzetekben mindenki normálisabb volt. Szimplán annyi volt a titok, hogy nem tojtuk a másikat telibe.

2020. nov. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!